10 powodów, aby odwiedzić Hiszpanię!

  Aktualności
  Monika Bujalska
  Zastanawiasz się, gdzie spędzić wakacje, ferie zimowe lub Sylwestra? Bienvenidos a España!

  Schłodzona sangria, smaczne tapas, zjawiskowa architektura, żywiołowi ludzie i oczywiście FC Barcelona – Hiszpania to magiczne miejsce! W każdym zakątku tego kraju znajdziecie coś niezwykłego. Tętniące życiem Wyspy Kanaryjskie pozwolą zarumienić skórę jesienią, a region Sierra Nevada poddać się białemu szaleństwu na ośnieżonym stoku. Pamiętajcie, że oferty Last Minute to nie tylko tańsze wycieczki, ale również niższe ceny w lokalnych restauracjach. Marzycie o tym, aby zobaczyć kościół Sagrada Familia w Barcelonie? W październiku unikniecie natłoku turystów, wysokich temperatur oraz kolejek. Jeśli nie możecie zdecydować się na to, gdzie spędzicie lato 2018 lub ferie zimowe, odkryjcie 10 powodów, aby odwiedzić Hiszpanię!

  Hiszpania. Dlaczego warto spędzić tu lato 2018?

  1. Fiesta! Hiszpanie kochają zabawę, muzykę i taniec. Niezależnie czy spędzicie urlop na szalonej Ibizie, czy będziecie wypoczywać na wybrzeżu Costa Brava, poczujecie tu niepowtarzalną wakacyjną atmosferę.

  2. Inditex, czyli Zara, Bershka, Stradivarius i Pull&Bear. Firma odzieżowa ma sklepy w 86 krajach, ale tylko w hiszpańskich butikach znajdziecie wyprzedaże, które przyprawiają o zawrót głowy.

  3. Cava, czyli katalońskie wino musujące. Nic dodać, nic ująć!

  4. Pomidorowa wojna, czyli La Tomatina! Jeśli odwiedzicie w ostatnią środę sierpnia niewielką miejscowość Buñol, możecie wziąć udział w pomidorowej bitwie, która przyciąga tysiące turystów z najdalszych zakątków świata. 

  5. Tapas, czyli niewielkie przekąski to prawdziwy smak Hiszpanii. Zjadane na stojące w barze oliwki, owoce morza czy małe kanapeczki z szynką jamón serrano sprawią, że Wasze kubki smakowe oszaleją. A jeśli tapas to musi się pojawić hiszpańskie wino! Buen provecho!

  6. Dzieła Gaudiego w Barcelonie. Kataloński architekt pozostawił w Barcelonie niezwykłe zabytki, które przyciągają podróżników z najdalszych zakątków świata. Znajdują się tu jedne z pierwszych prac artysty jak Casa Calvet czy Casa Vicens. Przepiękny Park Güell czy secesyjny kościół Sagrada Família to atrakcje, które każdy powinien zobaczyć!

  7. Flamenco. Folklor andaluzyjskich Cyganów to serce południowej Hiszpanii. Gdzie wybrać się na pokaz? Oczywiście do tablao, czyli restauracji ze specjalnie przygotowaną sceną. Sewilla, Grenada, Malaga czy Kordoba to miasta, w których znajdziecie tysiące wyjątkowych miejsc, aby zapomnieć o codzienności i oddać się flamenco.

  8. Picasso i Dali. Hiszpańscy artyści. Twórca kubizmu i jeden z najsłynniejszych surrealistów. Planujecie odwiedzić w wakacje Barcelonę? Pamiętajcie, aby zwiedzić Muzeum Picassa. Jeśli kochacie sztukę, a urlop planujecie spędzić na południu, czeka tam na Was Trójkąt Dalego. Trzy katalońskie miejscowości związane z malarzem powinny znaleźć się obowiązkowo na waszej liście rzeczy do zobaczenia.

  9. Wyspy Kanaryjskie. Za to, że kiedy Polska przykrywa się jesiennymi liśćmi, możecie polecieć na słoneczną Teneryfę, rozrywkową Gran Canarię lub zrelaksować się na marsjańskim Lanzarote. Kolorowe drinki, fiesta, świeże owoce morza, bujna roślinność, hotel z formułą all inclusive i uśmiechnięci mieszkańcy – jak nie kochać Wysp Kanaryjskich?

  10. FC Barcelona i Real Madryt. Lionel Messi i Cristiano Ronaldo, najwybitniejsi współcześni piłkarze, to gracze tych legendarnych klubów. Na terenie słynnego stadionu Camp Nou działa muzeum klubu piłkarskiego FC Barcelona. Kochacie piłkę nożną? Koniecznie odwiedźcie to miejsce.

  Mapa Hiszpanii. Sprawdź najciekawsze atrakcje!

  KLIKNIJ ABY AKTYWOWAĆ MAPĘ Kliknij aby aktywować mapę
  FLY.PL