5 powodów, dla których warto odwiedzić Hiszpanię!

  Aktualności
  Ewa Michalak
  Słońce, tętniące życiem miasta, wyśmienita kuchnia i gościnni mieszkańcy – jak nie kochać Hiszpanii? Sprawdź, dlaczego warto spędzić wakacje w Hiszpanii

  Hiszpania to magiczne miejsce! Pełne rajskich zakątków, unikatowej architektury, zachwycających zabytków i oczywiście fiesty. Tętniąca życiem i kolorami Bacelona przyciąga turystów z całego świata. Kto z nas nie marzył o tym, aby zobaczyć kościół Sagrada Familia, słynne dzieło Gaudiego? Słoneczne Wyspy Kanaryjskie, zielona Minorka, rozrywkowa Ibiza i wybrzeże Costa Brava - tyle tu pięknych i wyjątkowych miejsc! Jeśli planujecie spędzić wczasy w Hiszpanii, pamiętajcie, że tu zabawa nie ma końca, a wyśmienita śródziemnomorska kuchnia i lokalne wina, sprawiają, że odkrywanie tego miejsca to raj dla podniebienia.

  #1 FIESTA

  Największa ilość restauracji, klubów i barów znajduje się właśnie w Hiszpanii! Na jednego mieszkańca przypada ich aż…129! Kochacie fiestę, tapas i paellę? Zapraszamy do ojczyzny Piccasa!

  #2 LA TOMATINA

  La Tomatina, czyli hiszpańska bitwa na pomidory, odbywa się w miejscowości Buñol. Turyści z całego świata przyjeżdżają w ostatnią środę sierpnia do Walencji, aby uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu - zakończeniu tygodniowej fiesty. Tak wyjątkowe wydarzenie, może się odbywać tylko tutaj!

  #3 CUDNE PLAŻE

  Uwielbiacie spędzać czas na zażywaniu kąpieli w lazurowej wodzie? Powinniście zaplanować wakacje w Hiszpanii – czeka tu na Was 8 000 kilometrów przepięknego piasku! Hotel bezpośrednio przy piaszczystej plaży, kolorowy drink w formule all inclusive i wakacyjna atmosfera. Sprawdźcie oferty na Costa Brava, Costa del Sol lub Costa Blanca i cieszcie się słońcem z bliskimi.

  #4 NIESAMOWITE ZABYTKI

  Unikatowe zabytki i wyjątkowa kultura - dzieła Gaudiego, Katedra Najświętszej Marii Panny w Sewilli, akwedukt w Segowii, warowny zespół pałacowy Alhambra w Grenadzie, Wielki Meczet w Kordobie i tysiące innych obiektów, które otulają niezwykłą magią cały Półwysep Iberyjski. Pamiętajcie, że wycieczki objazdowe to okazja, aby zwiedzić również Portugalię lub Maroko!

  #5 RADOŚNI MIESZKAŃCY

  Uśmiechnięci, przyjaźni, radośni, spontaniczni i głośni Hiszpanie - to właśnie mieszkańcy nadają niepowtarzalny charakter każdej miejscowości, którą odwiedzicie. Z przyjemnością podpowiedzą Wam, które atrakcje są warte zobaczenia, wskażą drogę do Loro Parku i nauczą cieszyć się każdą chwilą.

  FLY.PL