Algarve – słoneczne wybrzeże Portugalii

  Aktualności
  Beata Gizak
  Poznaj Algarve – południowe wybrzeże Portugalii, które znakomicie nadaje się na gorącą majówkę, aktywne wakacje i rodzinne wczasy!

  W Algarve naprawdę można się zakochać! Wiele osób, które odwiedziły południowe wybrzeże Portugalii, wraca tu systematycznie. Jest to wymarzone miejsce na urlop – nie tylko w wakacje, ale również wiosną lub jesienią. Znajdziemy tu imponujące klify i formacje skalne, piaszczyste plaże i kameralne miejscowości z hotelami oferującymi różnorodne formy wyżywienia, z All Inclusive na czele. Odkryj zachwycające Algarve z Fly.pl! Dowiedz się gdzie warto się zatrzymać i co zobaczyć na południowym wybrzeżu Portugalii!

  Algarve – pogoda. Kiedy jechać na urlop?

  Region obejmuje południową część kontynentalnej Portugalii, jednak dla turystów Algarve to głównie malownicze wybrzeże. Kraina zaliczana jest do najbardziej słonecznych w całej Europie! Dzięki łagodnemu klimatowi śródziemnomorskiemu urlop można spędzać tu przez cały rok. My jednak polecamy najbardziej wycieczkę na wybrzeże Algarve wiosną, latem lub wczesną jesienią. Wiosna i jesień to znakomity czas na plażowanie i zwiedzanie bez wakacyjnego zgiełku oraz uprawianie sportów wodnych. Lato to natomiast szczyt sezonu z znakomitą pogodą i temperaturą przekraczającą 30°C, ale łagodzoną przez bryzę z nad Oceanu Atlantyckiego.

  Algarve – gdzie się zatrzymać?

  Algarve słynie z kilometrów piaszczystych plaż, które są poprzecinane zachwycającymi formacjami skalnymi i klifami. Za najpiękniejsza plażę całego regionu uznawana jest Praia da Rocha, położona w pobliżu miejscowości Portimao. Ze względu na cudowne plaże chętnie wybieranym miejscem wypoczynku jest kurort Albufeira. To miasto warto wybrać na wakacje również z powodu urokliwego starego miasta z białymi budynkami oraz świetnej bazy hoteli z All Inclusive.

  Pozostałe polecane kurorty: Cabanas (dla rodzin z dziećmi); Lagos (dla osób młodych i szukających rozrywek) oraz Tavira (na romantyczne wakacje).

  Co zobaczyć na wybrzeżu Algarve?

  Miłośnicy zwiedzania powinni wybrać się przede wszystkim do Faro. Największe miasto regionu słynie z malowniczego Starego Miasta z grubymi murami, katedrą Se de Faro z XIII wieku, Kaplicą Kości i urokliwymi zaułkami. Polecamy również spacer po marinie, zakupy na targu Mercado Municipal oraz odpoczynek w jednej z wielu kawiarni.

  Miejscowością wartą odwiedzenia jest również Tavira. Nazywana jest ona często „perłą Algarve”. Zobaczymy tu ładne stare miast z wąskimi uliczkami oraz most Ponte Romana, łączący dwie części miasta podzielone rzeką Rio Gilao.

  Najlepszym sposobem na zwiedzanie regionu, malowniczych miasteczek i najpiękniejszych plaż jest wynajęcie samochodu i niespieszne objechanie całego regionu. Polecamy!

  Algarve to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc na wakacyjnej mapie Europy. Wybierz się na słoneczne wybrzeże na majówkę, rodzinne wczasy w wakacje lub urlop last minute i zakochaj się w południu Portugalii!

  FLY.PL