Wczasy wakacje All Inclusive

  All Inclusive – co to znaczy?

  Aktualności
  Kinga Jurkowska
  Zastanawiasz się, co dokładnie oznacza sformułowanie All Inclusive? Czym się różni All Inclusive soft od ultra? Przedstawiamy przewodnik po formułach wyżywienia dostępnych w ofertach biur podróży!

  Wybierasz się na urlop i zastanawiasz się jaki rodzaj wyżywienia wybrać? Od wielu lat ogromną popularnością cieszą się wakacje All Inclusive. Tę formułę najchętniej wybierają rodziny z dziećmi, a także wszyscy, którzy podczas wyjazdu marzą o błogim relaksie, bez martwienia się o posiłki czy napoje. Na co możemy liczyć, wybierając wczasy All Inclusive? Jakie jeszcze formuły wyżywienia możemy wybrać? Dowiedz się z poradnika FLY.PL!

  All Inclusive – znaczenie i rodzaje

  All Inclusive (in. AI) dosłownie oznacza „wszystko w cenie”. Taka formuła wakacji powstała ponad 50 lat temu na Karaibach, w celu wyeliminowania dodatkowych opłat ponoszonych przez turystów podczas pobytu w hotelu. Obecnie sformułowanie All Inclusive stosuje się, jako określenie rodzaju wyżywienia zawartego w ofercie wyjazdu oraz z hotelowych udogodnień i atrakcji, z których można bezpłatnie skorzystać (np. serwis plażowy, aquapark, miniklub dla dzieci, animacje, sauna, itp.).

  Rodzaje All Inclusive

  • Klasyczne All Inclusive obejmuje trzy posiłki dziennie (śniadanie, obiad/lunch i kolację), przekąski pomiędzy nimi, napoje bezalkoholowe oraz lokalne alkohole – wszystko dostępne w określonych restauracjach i barach oraz w wyznaczonych godzinach;

  • All Inclusive Soft, All Inclusive Light – taka formuła wyżywienia najczęściej zawiera trzy posiłki główne (śniadanie, obiad/lunch i kolację) oraz napoje bezalkoholowe. W niektórych hotelach w ramach All Inclusive Soft/Light nie musimy dopłacać również za wybrane napoje alkoholowe (np. wino lub piwo) do obiadu i kolacji. Często trunki do posiłków są limitowane;

  • All Inclusive 24 Hours, All Inclusive Plus – oznacza najczęściej wydłużone godziny korzystania z All Inclusive. W wersji AI 24H napoje bezalkoholowe (czasem również alkoholowe) dostępne są przez całą dobę;

  • All Inclusive Premium, All Inclusive Ultra (UAI) – najbardziej rozbudowana wersja formuły AI. Najczęściej, poza posiłkami, przekąskami, napojami i lokalnymi trunkami, obejmuje również wybrane alkohole importowane, kolacje w restauracjach á la carte, czasem także room serwis.

  WAŻNE! Szczegółowe informacje, co zawarte jest w formule All Inclusive w konkretnym hotelu zawsze znajdują się w opisie oferty touroperatora.

  Inne rodzaje wyżywienia

  • Room only, OV (overnight) – oferta bez wyżywienia;

  • BB (B&B; Bed and Breakfast) – formuła obejmuje nocleg oraz śniadanie

  • HB (Half Board) – formuła zawierająca dwa posiłki (śniadania i obiadokolacje). Napoje do obiadokolacji są płatne dodatkowo;

  • FB (Full Board) – in. pełne wyżywienie. Trzy posiłki dziennie (śniadania, obiad i kolacja). Formuła FB Plus często zawiera limitowane napoje do obiadu i kolacji.

  Gdzie na wakacje All Inclusive?

  Hotele oferujące znakomite wczasy All Inclusive znajdziemy niemal w każdym zakątku świata. W którym z popularnych wakacyjnych kierunków warto wybrać taką formułę wyżywienia?

  #Turcja – wysoki standard hoteli i najbogatsza formuła All Inclusive w basenie Morza Śródziemnego

  #Egipt – gwarancja pogody przez cały rok, mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych gości oraz słynne aquaparki

  #Dominikana i Karaiby – kolebka wakacji „wszystko w cenie”, oferująca najlepszą i najbogatszą formułę All Inclusive na świecie!

  FLY.PL