Narty i snowboard samolotem

  Andora – pomysł na narty samolotem w ferie

  Aktualności
  Daniel Grębowski
  Andora – odkryj narciarski raj w Pirenejach! Szusuj w promieniach słońca po setkach kilometrów tras i zrób zakupy w strefie wolnocłowej!

  Nie wyobrażasz sobie zimy bez śniegu i nart lub snowboardu? W ferie zimowe spróbuj swoich sił na stokach w nowym miejscu. Zamiast w Alpy lub Tatry wybierz się na narty samolotem w PirenejeAndora to prawdziwy raj dla miłośników sportów zimowych. Podpowiadamy dlaczego warto wybrać się na zimowy urlop do Andory.

  300 km tras i inne zimowe atrakcje

  Od kilku lat Andora cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród miłośników sportów zimowych z Polski. To położone między Francją a Hiszpanią maleńkie państwo, którego obszar jest mniejszy niż powierzchnia Warszawy, może się poszczycić mianem największego i najbardziej nowoczesnego regionu narciarskiego w Pirenejach.

  Niezwykłe krajobrazy, bardzo dobre warunki śniegowe, nowoczesna infrastruktura oraz ok. 300 słonecznych dni w roku to tylko kilka zalet Andory. Największą zaś jest ponad 300 km tras narciarskich podzielonych między dwa regiony:

  - większy Grandvalira: ponad 200 km; 6 połączonych wyciągami ośrodków: Encamp, Canillo, El Trater, Soldeu, Grau Roig, Pas de la Casa;

  - mniejszy, ale uważany za bardziej wymagający Vallnord: ok. 100 km tras; 3 ośrodki – połączone koleją linową Arinsal i Pal oraz Arcalis do którego kursuje bezpłatny bus.

  Ferie zimowe w Andorze to idealny pomysł dla fanów freestyle’u (snowparki) i freeride’u (rozległe strefy do jazdy poza trasami). Można tu spróbować speedridingu (narty z paralotnią) i heliskiingu (zjazdy z dziewiczych partii gór, w które dostajemy się helikopterem), a także wybrać na przejażdżkę skuterem śnieżnym lub psim zaprzęgiem.

  Rodzaje skipassów

  W Andorze narciarze i snowboardziści do wyboru mają wiele różnych skipassów. Osoby chcące jak najlepiej poznać wszystkie stoki z jednego regionu powinny zdecydować się na karnet obejmujący trasy samego ośrodka Vallnord lub Grandvalira. Fanom zwiedzania i odkrywania różnorodnych narciarskich atrakcji polecamy natomiast 5-dniowy skipass „Ski Andorra”. Pozwala on na szusowanie na wszystkich trasach w całym niewielkim państwie. Komunikację pomiędzy ośrodkami ułatwia bardzo dobrze rozwinięta sieć autobusów.

  Andora – raj dla narciarzy i snowboardzistów w Pirenejach

  Andora – zakupy i kurorty

  Po nartach warto wybrać się na jedną z wielu imprez après-ski oraz na zakupy – cała Andora objęta jest strefą wolnocłową. Najlepszym miejscem na zaopatrzenie się w niedrogie perfumy, alkohol oraz elektronikę jest stolica państwa – Andorra La Vella, w której znajdziemy ponad tysiąc domów towarowych i sklepów!

  Najwięcej hoteli i pensjonatów w Andorze znajdziemy w stolicy oraz miasteczkach położonych na terenie ośrodków narciarskich. Spośród nich warto polecić te zlokalizowane w miejscowościach: - Encamp (stacja najdłuższej kolejki gondolowej, prowadzącej do ścisłego centrum ośrodka Grandvalira), - Andorra La Vella (najwięcej sklepów i restauracji), - Soldeu (samo centrum Grandvaliry, z bezpośrednim dostępem do największej liczby nartostrad), - Pas de la Casa (najwięcej barów, klubów i imprez après-ski), - Canillo (bardziej rodzinna atmosfera, stoki dla początkujących).

  FLY.PL