Bodrum – najpiękniejszy turecki kurort

  Aktualności
  Beata Gizak
  Saint-Tropez Wschodu, czyli czas szalonych wakacji w Bodrum w Turcji!

  Malownicze widoki, sklepiki, białe domki, lazurowe morze, wyśmienita kuchnia i tętniące życiem miasto, które zasłużyło sobie na miano Saint-Tropez Wschodu. Wakacje w Bodrum to idealny wybór dla wszystkich, którzy kochają aktywny wypoczynek i turystyczny zgiełk. Na każdym kroku spotkamy uśmiechniętych ludzi, a palące słońce będzie rozpieszczać waszą skórę, aby lazurowe morze mogło ją schłodzić – prawda, że brzmi bajecznie? Jeśli ten krótki opis was zachęcił, to koniecznie sprawdźcie, jak możecie spędzić tam czas!

  Lazurowe morze i piaszczyste plaże Bodrum

  Bodrum to idealne miejsce dla osób, które kochają spędzać czas na pięknej plaży. Ale nie myślcie, że jest to miasto dla leniuchów. Znajdziemy tu idealne warunki do surfowania, żeglowania, nurkowania, a rejs wynajętym statkiem po lazurowym morzu na długo pozostanie w waszej pamięci. Jeśli chcecie zainspirować się czymś nowym i spróbować czegoś nietuzinkowego, to polecamy lot na spadochronie za motorówką – gwarantujemy niesamowite przeżycia.

  Wczasy w Bodrum to czas rozrywki i zabawy

  Tego z pewnością wam tu nie zabraknie! Właśnie z tego pięknego miasta o północy wypływa statek, na którym możecie tańczyć do białego rana - jest to największy tego typu klub w Europie. Muzyka, kolorowy drink i zapierający dech w piersiach widok na malownicze Bodrum – ten wieczór na długo pozostanie w waszej pamięci. Nie znajdziecie w Turcji drugiego miasta, które tak tętniłoby życiem. Jeśli kochacie turystyczny zgiełk, kluby zamykane z nadchodzącym świtem i uśmiechniętych ludzi, koniecznie powinniście tu przyjechać i poddać się wakacyjnemu szaleństwu.

  Tureckie tajemnice

  Bodrum to miasto portowe, dlatego na turystów czeka tu jedna z największych przystani jachtowych na Morzu Egejskim. Można przysiąść tu w jednej z kawiarni i rozkoszować się wspaniałym i niepowtarzalnym widokiem. Zamek św. Piotra, górujący nad miastem, to najlepszy wybór, aby podziwiać uroki Bodrum, a przy okazji warto zwiedzić Muzeum Archeologii Podwodnej. Na miłośników zabytków czeka Mauzoleum, zaliczane do jednego z siedmiu antycznych cudów świata. Do dzisiaj zachowały się ruiny, ale warto odwiedzić to miejsce i poczuć ducha czasu, który wciąż jest tu obecny. Jeśli szukacie punktu widokowego, polecamy wam popularne wiatraki – widok miasta z tego miejsca zapiera dech w piersiach. Brama Myndos to jedyna odbudowana brama, którą spotkamy w tej części Turcji.

  Zapraszamy najmłodszych na wakacje w Bodrum!

  Jeśli planujecie wakacje z dziećmi w Turcji, tutaj z pewnością nie będą się nudzić, a wy możecie zapomnieć, że na urlop pojechaliście z pociechami. Na najmłodszych gości czekają kręte zjeżdżalnie w aquaparkach, zabawy w miniklubie i specjalne posiłki dla niejadków – większość rodzinnych hoteli zawiera takie udogodnienia, dlatego bez obaw polecamy Bodrum na rodzinne wczasy. Polskojęzyczne animacje znajdziemy w hotelach takich jak Petunya Beach Resort, Cande Onura Holiday Village czy Grand Park Bodrum. Urozmaicona formuła all inclusive to najlepszy wybór dla osób, które cenią wygodę. Znajdziecie tu obiekty, które posiadają bardzo dobrą infrastrukturę i obsługę, która podpowie wam, które miejsca koniecznie powinniście zobaczyć.

  Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy was do zwiedzania Turcji i spędzenia niezapomnianych wakacji w Bodrum. Życzymy udanego urlopu!

  Zespół FLY.PL

  FLY.PL