Bułgaria na wakacje 2018

Bułgaria – gdzie jechać na wakacje 2019?

Autor: Renata Wielgopolanin, Data publikacji:

Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg – gdzie lepiej jechać na wakacje w Bułgarii? Podpowiadamy, który kurort warto wybrać na tegoroczny urlop

Bułgaria od lat plasuje się w czołówce najpopularniejszych kierunków wakacyjnych podróży. I nie ma się czemu dziwić! Krótki lot, długie piaszczyste plaże, dobra pogoda, duży wybór hoteli z formułą all inclusive, bardzo przystępne ceny na miejscu i mnóstwo atrakcji dla każdego. Najczęściej wybierane bułgarskie kurorty to niezmiennie Złote Piaski i Słoneczny Brzeg. Który wybrać na wakacje z dziećmi, a który na relaksujące wczasy?

Słoneczny Brzeg


Słoneczny Brzeg jest najczęściej wybieranym miejscem na wakacje w Bułgarii. Szczególnie przez osoby młode i szukające rozrywek – kurort tętni bowiem życiem przez całą dobę! Znajdziemy tu liczne bary, dyskoteki i kluby. Ze względu na duży wybór hoteli z aquaparkami w Bułgarii, Słoneczny Brzeg wraz z okolicznymi miejscowościami (np. Obzor, Elenite) jest często wybierany na wakacje z dziećmi. Tę część Bułgarii polecamy także osobom lubiącym zwiedzać. Koniecznie trzeba zobaczyć pełen zabytków Nessebar (inaczej Nesebyr), można wybrać się stąd też np. na jednodniową wycieczkę do zachwycającego Stambułu.

Pozostałe kurorty w regionie Słoneczny Brzeg: Święty Włas, Primorsko, Rawda, Burgas, Pomorie, Sozopol, Kiten, Lozenets, Carewo (in. Tsarevo), Chernomorets, Duni.

Ivana Palacehotel 3-gwiazdkowy

739 

Bułgaria, Słoneczny Brzeg

7 dni od 19.05.2019 - Kraków

L&Bhotel 3-gwiazdkowy

829 

Bułgaria, Słoneczny Brzeg

7 dni od 19.05.2019 - Kraków

MPM Royal Centralhotel 3-gwiazdkowy

869 

Bułgaria, Słoneczny Brzeg

7 dni od 19.05.2019 - Kraków

Złote Piaski


Złote Piaski to drugi z popularnych regionów w Bułgarii. Jak na całym wybrzeżu, znajdziemy tu piaszczyste plaże, hotele z all inclusive, dyskoteki i kasyna. Jednak w porównaniu z Słonecznym Brzegiem, Złote Piaski są trochę spokojniejsze. Jest tu więcej ścieżek spacerowych i zieleni. Dlatego polecamy ten region na spokojniejsze wczasy oraz wypoczynek dla rodzin z mniejszymi dziećmi. Warto również wybrać się na urlop do innych miejscowości w okolicy Złotych Piasków. Albena zachwyca plażą o długości aż 4 km, wyróżnioną Błękitną Flagą. W St. Konstantin i Elena (in. Święty Konstantyn i Święta Helena) znajdziemy natomiast baseny termalne.

Pozostałe kurorty regionu Złote Piaski: Kavarna, Topola, Bałczik, Warna, Byala, Kranewo.

Vezhenhotel 3-gwiazdkowy

999 

Bułgaria, Złote Piaski

7 dni od 07.06.2019 - Wrocław

Perla (Golden Sands)hotel 3-gwiazdkowy

1 189 

Bułgaria, Złote Piaski

-35% 1839

7 dni od 10.09.2019 - Wrocław

nad morzem, wakacje dla rodzin z dziećmi, wczasy w Bułgarii

FLY.PL