wakacje w Bułgarii lato wypoczynek

  Bułgaria – gdzie jechać na wakacje?

  Aktualności
  Kinga Jurkowska
  Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg – gdzie lepiej jechać na wakacje w Bułgarii? Podpowiadamy, który kurort warto wybrać na urlop

  Bułgaria od lat plasuje się w czołówce najpopularniejszych kierunków podróży w sezonie letnim. I nie ma się czemu dziwić! Wakacje w Bułgarii to krótki lot, długie piaszczyste plaże, dobra pogoda, szeroki wybór hoteli z all inclusive, przystępne ceny na miejscu i mnóstwo atrakcji dla każdego. Najpopularniejsze bułgarskie kurorty to Złote Piaski i Słoneczny Brzeg. Który z nich wybrać na wakacje z dziećmi, a który na relaksujące wczasy?

  Słoneczny Brzeg

  Słoneczny Brzeg jest najczęściej wybieranym miejscem na wczasy w Bułgarii. Szczególnie przez osoby młode i szukające rozrywek – ten kurort tętni życiem przez całą dobę! Znajdziemy tu liczne bary, dyskoteki i kluby. Ze względu na największy wybór hoteli z aquaparkami w Bułgarii, Słoneczny Brzeg wraz z okolicznymi miejscowościami (np. Obzor, Elenite) jest często wybierany na wakacje z dziećmi. Ten region Bułgarii polecamy także osobom lubiącym zwiedzać. Koniecznie trzeba zobaczyć pełen zabytków Nessebar (inaczej Nesebyr), można wybrać się stąd też np. na jednodniową wycieczkę do Stambułu.

  Złote Piaski to drugi z popularnych regionów na urlop w Bułgarii. Tu również znajdziemy piaszczyste plaże, hotele z formułą All Inclusive, dyskoteki i kasyna. Jednak w porównaniu z Słonecznym Brzegiem, Złote Piaski są trochę spokojniejsze. Jest tu więcej zieleni i ścieżek spacerowych. Dlatego polecamy ten region na beztroskie wczasy oraz wakacje dla rodzin z mniejszymi dziećmi. W okolicy Złotych Piasków znajdują się również inne ciekawe miejscowości wypoczynkowe. Albena zachwyca wyróżnioną Błękitną Flagą plażą o długości aż 4 km. W St. Konstantin i Elena (in. Święty Konstantyn i Święta Helena) znajdziemy natomiast baseny termalne.

  FLY.PL