Bułgaria na wakacje 2018

  Bułgaria – gdzie jechać na wakacje?

  Aktualności
  Ewa Michalak
  Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg – gdzie lepiej jechać na wakacje w Bułgarii? Podpowiadamy, który kurort warto wybrać na tegoroczny urlop

  Bułgaria od lat plasuje się w czołówce najpopularniejszych kierunków wakacyjnych podróży. I nie ma się czemu dziwić! Krótki lot, długie piaszczyste plaże, dobra pogoda, duży wybór hoteli z formułą all inclusive, bardzo przystępne ceny na miejscu i mnóstwo atrakcji dla każdego. Najczęściej wybierane bułgarskie kurorty to niezmiennie Złote Piaski i Słoneczny Brzeg. Który wybrać na wakacje z dziećmi, a który na relaksujące wczasy?

  Słoneczny Brzeg

  Słoneczny Brzeg jest najczęściej wybieranym miejscem na wakacje w Bułgarii. Szczególnie przez osoby młode i szukające rozrywek – kurort tętni bowiem życiem przez całą dobę! Znajdziemy tu liczne bary, dyskoteki i kluby. Ze względu na duży wybór hoteli z aquaparkami w Bułgarii, Słoneczny Brzeg wraz z okolicznymi miejscowościami (np. Obzor, Elenite) jest często wybierany na wakacje z dziećmi. Tę część Bułgarii polecamy także osobom lubiącym zwiedzać. Koniecznie trzeba zobaczyć pełen zabytków Nessebar (inaczej Nesebyr), można wybrać się stąd też np. na jednodniową wycieczkę do zachwycającego Stambułu.

  Złote Piaski to drugi z popularnych regionów w Bułgarii. Jak na całym wybrzeżu, znajdziemy tu piaszczyste plaże, hotele z formułą All Inclusive, dyskoteki i kasyna. Jednak w porównaniu z Słonecznym Brzegiem, Złote Piaski są trochę spokojniejsze. Jest tu więcej ścieżek spacerowych i zieleni. Dlatego polecamy ten region na spokojniejsze wczasy oraz wypoczynek dla rodzin z mniejszymi dziećmi. Warto również wybrać się na urlop do innych miejscowości w okolicy Złotych Piasków. Albena zachwyca plażą o długości aż 4 km, wyróżnioną Błękitną Flagą. W St. Konstantin i Elena (in. Święty Konstantyn i Święta Helena) znajdziemy natomiast baseny termalne.

  FLY.PL