Bułgaria – plażowanie i zabawa!

Autor: Daniel Grębowski, Data publikacji:

Słoneczny Brzeg, Złote Piaski i Sozopol – najlepsze miejscowości na lato 2016.

Jeśli tęsknicie za słońcem, lazurowym morzem i beztroskim wakacyjnym czasem, warto zastanowić się nad urlopem na Bułgarskiej Riwierze. Znajdziecie tu miejsce na wypoczynek, unikatową kulturę i folklor, liczne zabytki, gościnnych mieszkańców i smaczną kuchnie, która zainspiruje Was do odtwarzania w domu potraw, które nie pozwolą o sobie zapomnieć. Niewiele osób wie, że w Warnie został odkryty najstarszy na świecie złoty skarb, który liczy ponad 6 000 lat, a armia bułgarska, jako jedyna w historii, nigdy nie straciła swojej flagi. Zapewniamy, że Bułgaria skrywa w sobie jeszcze wiele tajemnic i ciekawostek! W naszej opinii jest to idealny kierunek na rodzinne wakacje i spontaniczne wczasy last minute z przyjaciółmi – połączenie plażowania z zabawą i zwiedzaniem? Tylko w Bułgarii!

Słoneczny Brzeg

Jeden z najpopularniejszych i najlepiej rozwiniętych bułgarskich kurortów. Piaszczyste plaże z łagodnym zejściem do morza, liczne kluby i restauracje oraz tętniące życiem centrum sprawia, że jest to miejsce dla osób, które kochają zabawę i turystyczny zgiełk. Jeśli kochacie rodzinne wczasy, warto wybrać hotel, który oferuje atrakcje dla najmłodszych podróżników – Dit Evrika Beach Club lub Kotva to obiekty, które prezentują bardzo dobry stosunek jakości do ceny, a maluchy z pewnością nie będą się tam nudzić. Warto pamiętać, że w pobliżu Słonecznego Brzegu, znajduje się perła Bułgarii, czyli zabytkowy Nessebar, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tutaj znajdziecie miejsca, w których przeszłość styka się z teraźniejszością, a średniowieczna cerkiew Chrystusa Pantokratora z pewnością zainteresuje miłośników historii.

Złote Piaski

Gęste lasy piniowe, tętniące życiem centrum i dyskoteki pod gołym niebem, wysokiej klasy centra odnowy biologicznej i szeroka oferta sportów wodnych – wszystko znajdziecie właśnie w Złotych Piaskach! Miejska legenda mówi, że na tutejszych plażach został ukryty skarb piratów, który Matka Natura zamieniła w złoty piasek, karząc ludzi za ich chciwość. Jeśli marzycie o wakacjach, podczas których dni będziecie spędzać na piaszczystej plaży, a wieczory w lokalnych dyskotekach, ten kurort na pewno przypadnie Wam do gustu. Jeśli planujecie ekonomiczne wczasy, warto wybrać hotel położony w pobliżu Czajki, a tym, którzy planują relaks dla duszy i ciała, polecamy malowniczą miejscowość Święty Konstantyn i Elena, gdzie znajdują się liczne źródła mineralne. Na rodzinne wczasy polecamy wam Flamingo Grand Hotel, gdzie na najmłodszych czekają liczne atrakcje. Spontaniczne wczasy z przyjaciółmi? Sprawdźcie Admiral – położenie w pobliżu Cafe Eiffel Tower sprawia, że miejskie atrakcje będziecie mieć w zasięgu ręki.

Sozopol

Jedna z najstarszych miejscowości wypoczynkowych w Bułgarii. Znajdziecie tu piękne plaże, które zlewają się z lazurowym morzem, a samo miasto nazywane jest kulturalną stolicą wybrzeża. W sezonie odbywają się tu liczne koncerty, wystawy czy festiwal filmowy Apollonia. Jeśli chcecie połączyć plażowanie z poszukiwaniem artystycznych inspiracji, Sozopol z pewnością się wam spodoba. Ciasne uliczki, zabytkowe kamienice i stare miasto na pewno przypadną do gustu miłośnikom fotografii. Przylądek św. Tomasz, który jest oddalony zaledwie 15 kilometrów od Sozopolu, przyciąga odkrywców podwodnego świata. Kiedy poziom morza był niższy, wznosiło się tu miasto, którego ruiny, dzisiaj, możemy podziwiać wyłącznie pod wodą.

Sprawdźcie nasze oferty na lato 2016 w Bułgarii i przeżyjcie niezapomniane wakacje w gronie najbliższych.
Udanego wypoczynku życzy zespół FLY.PL!

 

Słoneczne Lato w Bułgarii - zniżki do 40% Sprawdź

FLY.PL