Włochy Wakacje 2017 FLY.PL

Dlaczego warto odwiedzić Włochy?

Autor: Tomasz Jezierski, Data publikacji:

Kuchnia, która inspiruje!

Jeśli zjedliście choć jedną kolację w Rzymie, Bolonii czy Florencji, doskonale wiecie, że tam wszystko smakuje inaczej – świeża, pachnąca bazylia, kolorowy makaron, sos z domieszką miłości, a wszystko doprawione słońcem i nieopisaną radością z tworzenia wyjątkowych smaków. Czy warto odwiedzić Włochy, aby przywitać poranek wyśmienitym cappuccino i słynnym tiramisu? Zdecydowanie tak!

Zabytki, kultura i piękna architektura

Włochy to bogactwo unikatowej architektury, która zapiera dech w piersiach. Czeka tu na Was Bazylika świętego Marka w Wenecji, Panteon w Rzymie, Krzywa Wieża w Pizie i słynne Muzeum Cappella Sansevero w Neapolu (zapewniamy, że warto czekać w kolejce!). Walory wizualne sprawią, że miło spędzą tu czas Ci, którzy chcą nacieszyć oczy pięknym widokiem, odkrywcy zaspokoją ciekawość zwiedzając majestatyczne wnętrza, a Ci, którzy chcą połączyć jedno z drugim, znajdą urocze knajpki z pięknym widokiem.

Come arrivare al Colosseo?

Znane z widokówek włoskie uliczki przyciągają turystów z całego świata. I sprawiają nie lada kłopot, kiedy chcemy znaleźć konkretne miejsce. Tu z pomocą przychodzą uśmiechnięci, serdeczni i otwarci Włosi, którzy chętnie wskażą Wam drogę, spytają się skąd przyjechaliście i dopowiedzą swoją historię. W opowiadaniu wyróżniają się mieszkańcy Sycylii. Kochają bezgranicznie miejskie legendy, w szczególności te powiązane z mafią. Jeśli nie widzieliście Ojca Chrzestnego, warto nadrobić zaległości przed podróżą.

kulinarne podróże Przewodnik wakacyjny FLY.PL wczasy i wakacje we Włoszech

FLY.PL