Wakacje z biurem podróży

  Dlaczego warto rezerwować wakacje 2021 z biurem podróży?

  Magdalena Łysik

  Jak zaplanować wakacje w 2021 roku? Czy lepiej wybrać wakacje z biurem podróży czy na własną rękę? Odpowiedź jest prosta – zaufaj ekspertom!

  Z biurem podróży czy na własną rękę – wiele osób co roku zastanawia się, jak zorganizować wakacje. Podróżowanie samemu to konieczność zaplanowania wszystkich etapów wycieczki: wyczekiwanie na loty w dobrej cenie, szukanie noclegów w dogodnej lokalizacji, zapewnienie dojazdu z lotniska do hotelu oraz atrakcji na miejscu. Zajmuje to dużo czasu i – jak się okazuje – nie zawsze możemy liczyć na lepsze ceny niż proponuje nam biuro podróży. Przykładowo w Turcji czy Egipcie ceny touroperatorów są bezkonkurencyjne. W 2021 roku nawet zapaleni organizatorzy wczasów na własną rękę ze względu na pandemię decydują się zaufać ekspertom i ochronie kupujących wynikającej z Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, która obejmuje wyłącznie klientów biur podróży. Przeczytajcie artykuł do końca, a przekonacie się, że wakacje 2021 z biurem podróży to zdecydowanie lepszy wybór niż wakacje na własną rękę.

  Poznaj 10 powodów, dla których warto zarezerwować wakacje z biurem podróży

  1. Doświadczenie pracowników biur podróży i wiedza ekspercka

  Pierwszym i najważniejszym argumentem za rezerwowaniem wakacji w biurze podróży jest fakt, że pracownicy biur podróży każdego dnia wysyłają na wczasy klientów w przeróżne miejsca na całym świecie. Mają doświadczenie – i co najważniejsze – aktualną wiedzę o tym, jak wygląda sytuacja na miejscu. Oceny hotelu są doskonałe, ale aktualnym sezonie zmienił się właściciel, kucharz czy animatorzy i klienci już nie są zadowoleni z urlopu – ekspert wakacyjny ma taką wiedzę. Albo odwrotna sytuacja – hotel miał średnie opinie, ale w tym roku klienci wracają niesamowicie zadowoleni, bo obiekt otworzył znakomity aquapark tuż obok, przez co wakacje w tym miejscu stały się bardziej atrakcyjne dla rodzin z dziećmi. Pracownicy biur podróży wiedzą, które miejsca warto polecić dla konkretnego klienta. Ponadto wiele obiektów sami wizytowali jeszcze przed sezonem, by mieć informacje z pierwszej ręki, co i komu polecać. Wystarczy, że wyczerpująco opowiesz ekspertowi wakacyjnemu, jakie masz oczekiwania.

  2. Wakacje u multiagenta to gwarancja wyboru oferty w najlepszej cenie

  FLY.PL to multiagent podróży – oznacza to, że w jednym miejscu masz szeroki wybór ofert wszystkich renomowanych biur podróży. Takie rozwiązanie pozwala porównać wszystkie dostępne oferty w danym kierunku i wybrać tą, która jest najatrakcyjniejsza. Nie musisz przeglądać różnych stron w poszukiwaniu wybranego hotelu w lepszej cenie. Zrobiliśmy to już za ciebie. Co najważniejsze, nie płacisz żadnej prowizji za zakup wakacji u multiagenta, ceny będą dokładnie takie, jakie oferuje organizator.

  3. Wsparcie informacyjne przy zmianach obostrzeń i zasad podróżowania

  Niestety w 2021 roku zdarzają się nieoczekiwane sytuacje związane ze zmianami zasad podróżowania przez pandemię. Zarezerwowanie wakacji z biurem podróży daje Ci taki komfort, że nie musisz stale odświeżać stron rządowych i martwić się, czy Twój samolot poleci albo jakie dokumenty musisz przedstawić – masz od tego ludzi! Eksperci wakacyjni są na bieżąco ze wszystkimi zasadami podróżowania, pilnują rozporządzeń i uprzedzą Cię, gdy sytuacja w miejscu Twojej podróży się zmieni. Dzięki wsparciu opiekunów podróży dowiesz się, jakie dokumenty musisz mieć, a nawet otrzymasz instrukcje ich wypełnienia – to naprawdę wiele ułatwia.

  4. Agent podróży adwokatem Klienta

  Zaplanowanie wakacji na własną rękę odbiera nam jeszcze jeden przywilej, z którego mogą skorzystać Klienci biur podróży, tzn. pośrednictwo agenta znającego przepisy i warunki realizacji podróży. Agent turystyczny zadba o nasze interesy. To on negocjuje warunki w imieniu Klienta w przypadku odwołanego lotu czy całej imprezy turystycznej. Często agent staje się mediatorem między organizatorem a Klientem.

  5. Możliwości zmiany podróży – w przypadku odwołanej wycieczki masz 3 opcje!

  Odwołana impreza turystyczna nie oznacza odwołanych wakacji! Niestety w 2021 roku może się zdarzyć sytuacja, w której z powodu pandemii linia lotnicza odwoła lot lub hotel w konkretnym momencie nie będzie mógł przyjąć gości. Jeśli podróż zaplanowana jest za pośrednictwem biura podróży, nie mamy o co się martwić, bo wciąż mamy 3 opcje. Po pierwsze zmiana podróży – ekspert wakacyjny zaproponuje nam alternatywny wyjazd do innego hotelu lub innego regionu, który będzie dostępny w tym samym czasie. Drugą opcją jest możliwość otrzymania vouchera o wyższej wartości niż nasze wakacje, np. 120%, co pozwoli nam zarezerwować wakacje w innym terminie w hotelu wyższej klasy niż planowaliśmy. Trzecia opcja to oczywiście pełny zwrot wpłaconych pieniędzy za odwołany wyjazd w ciągu 14 dni.

  6. Eksperci od ubezpieczeń – biuro podróży przeczyta za ciebie informacje zapisane drobnym druczkiem

  Ubezpieczenie podróżne w trakcie pandemii to bardzo istotny i obowiązkowy element każdego wyjazdu. Do wyboru mamy warianty podstawowe oraz warianty rozszerzone uwzględniające m.in. koszty rezygnacji w przypadku nieprzewidzianej sytuacji, przez którą wyjazd nie może się odbyć czy zwrot kosztów w związku z przerwaniem podróży. Niezwykle istotne jest to, aby ubezpieczenie turystyczne uwzględniało koszty leczenia w przypadku zachorowania na COVID-19 oraz pokryło koszty transportu w przypadku przedłużonego pobytu. W tym przypadku warto zaufać ekspertom, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości, a w razie potrzeby pomogą nam skontaktować się z ubezpieczycielem.

  7. Przeloty czarterowe pewniejsze niż rejsowe

  Biura podróży oferują wakacje oparte głównie na przelotach samolotem czarterowym, tzn. wynajętym przez biuro podróży. Realizacja takich lotów jest dużo bardziej pewna, niż samolotów rejsowych, z których korzystamy w podróżach na własną rękę. Dodatkowym atutem mogą być także atrakcyjniejsze warunki przewozu bagażu. Ponadto przeloty czarterowe będą dostosowywane do zmian przepisów, co oznacza, że w przypadku zamknięcia granic i konieczności przerwania podróży masz pewność powrotu do kraju w komfortowych warunkach – bez dodatkowych kosztów, organizowania przesiadek czy kosztownych lotów repatriacyjnych kupowanych na własną rękę.

  8. Bezpośrednie i komfortowe połączenia do egzotycznych krajów

  Podróże na własną rękę na Zanzibar, do Dominikany lub Meksyku wiążą się z przesiadkami i wielogodzinną podróżą. Samoloty czarterowe rozwiązują ten problem i zdecydowanie skracają czas podróży. W końcu kto z nas chce tracić urlop na siedzenie na lotnisku w oczekiwaniu na przesiadkę? Zwłaszcza, że zamiast tego możemy wygodnie dolecieć na miejsce Dreamlinerem.

  9. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny chroni Klientów biur podróży

  Każde wakacje kupione za pośrednictwem biura podróży podlegają ochronie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego. Jest to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego, dzięki któremu mamy pewność, że w razie ogłoszenia niewypłacalności przez organizatora turystyki lub pośrednika zapewnione zostaną środki na powrót do kraju oraz zwrócone koszty za niezrealizowaną lub przerwaną imprezę turystyczną (do 30 dni od złożenia wniosku).

  10. Opieka rezydenta na miejscu

  Nie znasz języka kraju, do którego lecisz, lub martwisz się, czy dogadasz się po angielsku w kryzysowych sytuacjach? Jeśli wybierzesz jeden z najpopularniejszy kierunków, takich jak Grecja, Turcja czy Egipt, masz pewność, że na miejscu będzie na Ciebie czekał polskojęzyczny rezydent (warto zwrócić na to uwagę przy dokonywaniu rezerwacji). Odpowie na pytania, doradzi, pomoże rozwiązać problem, a także poleci miejsca warte zobaczenia i zaproponuje wycieczki fakultatywne w języku polskim.

  Wakacje 2021 z biurem podróży - sprawdź ofertę!

  Kontakt dla mediów
  Tel:
  22 255 06 24
  Mail:
  media@fly.pl
  Udostępnij

  Skopuj link

  FLY.PL