Egipt – który kurort wybrać na wakacje?

Autor: Renata Wielgopolanin, Data publikacji:

Nurkowanie, zwiedzanie, plażowanie – dowiedz się, który kurort w Egipcie najbardziej będzie odpowiadał Twoim potrzebom i zainteresowaniom!

Egipt odwiedzany jest turystów przez cały rok. Jedni przyjeżdżają tu nurkować na pięknych rafach koralowych, inni zwiedzać imponujące relikty starożytnej kultury. Wszystkich zachwyca słoneczna pogoda panująca tu o każdej porze roku i turkusowa woda, której temperatura nawet zimą rzadko kiedy spada poniżej 20°C. Egipskie kurorty – Hurghada, Sharm El Sheikh i Marsa Alam – oferują bardzo duży wybór hoteli z formułą All Inclusive. Który z nich wybrać w takim razie na wczasy z rodziną, a który będzie najlepszy na nurkowanie? Zobaczcie, co polecamy!

Egipt na rodzinne wakacje – gdzie jechać?

Zdecydowana większość hoteli w Egipcie oferuje lubianą przez rodziny formułę all inclusive. Jeśli w zdecydowanej większości miejsc czekają nas wygodne wakacje „wszystko w cenie”, to który kurort wybrać na rodzinne wczasy? Polecamy szczególnie Hurghadę i Marsa Alam. Największą zaletą obu miejsc są piękne plaże z łagodnym zejściem do wody. W Hurghadzie dostępnych jest wiele bardzo dobrych hoteli ze zjeżdżalniami i aquaparkami, jak np. Jungle Aqua Park i Titanic Palace Resort. Plusem Marsa Alam, poza świetnymi hotelami all inclusive i najpiękniejszymi plażami w Egipcie, jest spokojna atmosfera panująca w kurorcie. W sam raz na leniwe wakacje z rodziną.

Egipt – (pod)wodny raj! Który kurort jest najlepszy do nurkowania?

Egipt to prawdziwy raj dla miłośników nurkowania. Przy każdym kurorcie można podziwiać koralowce i kolorowe ryby. Jednak osobom, które chcą spędzić urlop głównie na poznawaniu podwodnego świata Morza Czerwonego zdecydowanie polecamy zatrzymać się w Marsa Alam lub Sharm El Sheikh. W Marsa Alam piękne rafy koralowe zaczynają się praktycznie przy samym brzegu. Jest to doskonałe miejsce na rozpoczęcie przygody z nurkowaniem. Sharm El Sheikh to natomiast przepiękne podwodne parki narodowe pełne ryb i wielokolorowych koralowców oraz niesamowite pionowe ściany sięgające nawet kilkuset metrów w głąb morza, które zachwycą również najbardziej doświadczonych płetwonurków.

Coraz częściej Egipt odwiedzany jest również przez miłośników innych sportów wodnych, szczególnie zaś przez fanów kitesurfingu i windsurfingu. W okresie zimowym (przede wszystkim w grudniu, styczniu oraz w lutym) w Hurghadzie i Marsa Alam panują znakomite warunki do uprawiania tych sportów. Z myślą o wind- i kitesurfingowcach w hotelach otwierane są bazy z instruktorami i wypożyczalniami sprzętu. Takie bazy znajdują się m.in. w: regionie Hurghada-Safaga – Magic Life Kalawy Imperial i Sheraton Soma Bay; Marsa Alam – Aurora Oriental Bay i Sentido Oriental Dream Resort.

Imponujące zabytki starożytnego Egiptu – polecane kurorty na zwiedzanie

Wybierając się na do Egiptu na zwiedzanie, warto zatrzymać się w kurorcie, z którego będziemy mieli najbliżej do miejsc i zabytków, które chcemy zobaczyć. Z Hurghady można udać się do Luksoru i Doliny Królów (ok. 300 km). Organizowane są też wycieczki do Kairu (ok. 450 km) i Gizy z Piramidami i Sfinksem. Marsa Alam to świetna baza wypadowa m.in. do Doliny Nilu z Asuanem (ok. 370 km) i do Luksoru (ok. 340 km). Z Sharm El Sheikh organizowane są wycieczki m.in. na Górę Mojżesza i do Klasztoru św. Katarzyny. Można też stąd wybrać się do Jordanii (Petra) i Izraela (Betlejem, Jerozolima). Świetnym rozwiązaniem dla miłośników zwiedzania są wycieczki objazdowe i rejsy po Nilu.

Egipt to wymarzone miejsce na urlop o każdej porze roku. Idealne i na leniwy wypoczynek z All Inclusive, i na aktywne wakacje Last Minute. Sprawdź wszystkie oferty na FLY.PL i zaplanuj swoje niezapomniane wakacje w Egipcie już dziś!

słońce zimą wakacje dla rodzin z dziećmi wakacje przez cały rok wakacje zimą wczasy nad Morzem Czerwonym wczasy w Egipcie zwiedzanie i wycieczki objazdowe

FLY.PL