Ejlat i Akaba – zima nad Morzem Czerwonym

  Aktualności
  Beata Gizak
  Ejlat (Izrael) i Akaba (Jordania) – odkryj nowe kierunki nad Morzem Czerwonym!

  Morze Czerwone to nie tylko popularny Egipt. Ejlat i Jordania dysponują znacznie krótszym, ale równie zachwycającym wybrzeżem. Ejlat i Akaba to wysokiej klasy hotele (m.in. z formułą all inclusive) i wiele atrakcji dla odwiedzających, na czele z nurkowaniem na pięknych rafach koralowych. To również świetne bazy wypadowe do zwiedzania całego regionu i obu państw. Jeżeli do tego dodamy dobre hotele (również z All Inclusive), słoneczną pogodę i przyjemną temperaturę (zimą wynoszącą średnio ok. 22°C), zyskujemy przepis na udany urlop Last Minute!

  Ejlat – magiczne południe Izraela

  Ejlat (inaczej Eilat, Elat) to najbardziej na południe wysunięte miasto i główny kurort Izraela. Sami Izraelczycy najchętniej przyjeżdżają tu wiosną i latem. Zimą jest to miejsce odwiedzane głównie przez mieszkańców Europy.

  Wycieczka na izraelskie wybrzeże Morza Czerwonego to doskonały pomysł np. na wczasy last minute i rodzinne Ferie Zimowe. Jak na kurort turystyczny przystało jest tu bardzo dużo atrakcji dla osób w każdym wieku. Nurkowanie lub snorkeling na przepięknej rafie koralowej, pływanie z delfinami, kitesurfing, windsurfing oraz narty wodne – to tylko kilka propozycji dla miłośników morza. Warto wybrać się również do pustynnego Timna Park z mitycznymi kopalniami Króla Salomona. Ejlat to także baza wypadowa do Masady i nad Morze Martwe, do Jerozolimy, Betlejem i Tel Awiwu (zwanego też Tel Aviv), a także do Egiptu i Jordanii.

  Akaba – zjawiskowe wybrzeże w Jordanii

  Akaba to nie tylko nazwa zatoki Morza Czerwonego, ale również miasta w południowej Jordanii. Ze względu na wspaniałą pogodę – w grudniu-lutym temperatura wynosi ok. 20-22°C – miejsce to jest idealne na odpoczynek zimą. Akaba to też bardzo dobra baza noclegowa z hotelami znanych sieci (oferujących również formułę All Inclusive).

  Główną atrakcją, jak w całej Zatoce Akaba, są tu rafy koralowe, które dochodzą niemal do samego brzegu morza. Olbrzymia atrakcją dla płetwonurków są wrak Cedar Pride oraz zatopiony czołg. Oprócz nurkowania i różnorodnych sportów wodnych, Akaba to świetne miejsce na zakupy. Całe miasto objęte jest strefą wolnocłową. Kurort na południu Jordanii stanowi także znakomitą bazę do odkrywania wszystkich atrakcji tego państwa. Stąd organizowane są wycieczki do zjawiskowej Petry oraz na piekną pustynię Wadi Rum. Z Akaby można pojechać też do ruin rzymskiego miasta Jerash oraz nad jordańską część Morza Martwego.

  Zarówno Ejlat, jak i Akaba z pewnością zauroczą każdego podróżnika. A może by tak połączyć zwiedzanie obu państw? Zapraszamy na wycieczki objazdowe do Izraela! Takie wyjazdy to doskonała okazja do poznania Izraela i Jordanii.

  Odkryjcie Ejlat i Zatokę Akaba w Jordanii z FLY.PL!

  FLY.PL