Ejlat – gorąca zima w Izraelu

Autor: Renata Wielgopolanin, Data publikacji:

Ejlat na południu Izraela to doskonałe miejsce na ucieczkę przed zimową słotą. Dowiedz się kiedy warto tam jechać i co zobaczyć!

Ejlat jest coraz częściej wybierany na wczasy i Zimę 2019. Położony na południu Izraela kurort zachwyca słoneczną pogodą, rafami koralowymi w Morzu Czerwonym oraz atrakcjami dla całej rodziny. Do tego należy dodać również bardzo dobrą bazę hoteli z różnymi formami wyżywienia, z formułą All Inclusive na czele. Ejlat to również doskonała baza do odkrywania całego Izraela, a także Jordanii czy Egiptu. Dowiedz się kiedy i dlaczego warto wybrać do Ejlatu!

Ejlat na wczasy – kiedy jechać?

Ejlat jest najbardziej na południe wysuniętym punktem na mapie Izraela. Dzięki położeniu przy wybrzeżu Morza Czerwonego (Zatoka Akaba) jest to miejsce znakomite na wakacje przez cały rok. Izraelczycy najchętniej udają się do Ejlatu na urlop latem, gdy temperatura często przekracza 40°C. Turyści z Polski i Europy najczęściej wybierają Ejlat na wczasy zimą – między grudniem a lutym średnia temperatura powietrza wynosi ok. 22°C. Bardzo dobra pogoda na plażowanie i na zwiedzanie całego Izraela oraz regionu Zatoki Akaba panuje wiosną (marzec-maj) oraz jesienią (październik-listopad).

Ejlat Izrael – pogoda i temperatura

Warunki / Miesiące I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Min. temperatura (°C)121316192425262725201812
Maks. temperatura (°C)222529313740394037323022
Temper. Min. (°C)202122232526262827252423
Godziny słoneczne (h) 789101112121210987
Dni deszczowe 454110000014
Wilgotność powietrza (%) 464238312626263136424047

Ejlat – ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne na południu Izraela

Jak na prawdziwy kurort przystało, Ejlat oferuje mnóstwo rozrywek dla turystów w każdym wieku. Największą atrakcją są piękne plaże, przy których można uprawiać różnorodne sporty wodne. Wybrzeże Morza Czerwonego w Izraelu, podobnie jak i pozostałych państw położonych w regionie Zatoki Akaba, słynie z raf koralowych. Miłośnicy podwodnego świata mogą tu nurkować z akwalungiem lub z samą maską i fajką. Osoby, które nie lubią pływać mogą poznać podwodną faunę i florę w parku rozrywki The Underwater Observatory Marine Park. Jest to doskonała propozycja dla osób spędzających wczasy na południu Izraela razem z dziećmi. Ejlat to również świetne miejsce do uprawiania kitesurfingu i windsurfingu.

Będąc na urlopie w południowym kurorcie Izraela, warto wybrać się również na wyprawę na pustynię. Szczególnie polecamy Timna Park i mityczne kopalnie Króla Salomona. Z Ejlatu organizowane są też bardzo ciekawe wycieczki fakultatywne do najsłynniejszych miejsc w Izraelu – Masady i nad Morze Martwe, do Jerozolimy, Betlejem i Tel Awiwu (Tel Aviv), a także krótkie wyjazdy do Egiptu (Góra Synaj i Klasztor św. Katarzyny) i Jordanii (Petra oraz pustynia Wadi Rum).

Ejlat – mapa. Wybrzeże Morza Czerwonego w Izraelu

Izrael i region Zatoki Akaba - wycieczki objazdowe

Zamiast leżeć na plaży w Ejlacie i korzystać z uroków wczasów nad morzem wolisz odkrywać fascynujące miejsca? Do wyboru są wycieczki objazdowe. Niektóre z nich skupiają się na głównych atrakcjach mistycznego Izraela. Inne zaś pozwalają odkryć również niewykle ciekawe miejsca i zabytki w sąsiednich krajach – Jordanii i Egipcie.

Udaj się na południe Izraela Zimą 2019 lub skorzystaj z niezwykle ciekawych wycieczek objazdowych. Zapraszamy!

słońce zimą wakacje zimą wczasy nad Morzem Czerwonym Zatoka Akaba wczasy

FLY.PL