Francja – na narty samolotem z Wygoda Travel!

  Aktualności
  Maciej Strzelecki
  Narty we Francji z Wygoda Travel – poznajcie prawdziwy narciarski raj! Polecane doliny i rezydencje oraz informacje praktyczne

  Francja od lat cieszy się dużą popularnością wśród narciarzy i snowboardzistów z całej Europy. Dzięki bogatej ofercie wyjazdów na narty do Francji samolotem organizowanych przez Wygoda Travel, kierunek ten jest coraz częściej wybierany również przez miłośników białego szaleństwa z Polski. Warunki narciarskie w wybranych przez tour operatora dolinach zadowolą nawet najbardziej wymagających narciarzy, a wyselekcjonowane rezydencje zapewnią bardzo komfortowe warunki pobytu. Zaplanuj wyjazd na Zimę 2018 z Wygoda Travel i odkryj narciarski raj!

  Francja samolotem z Wygoda Travel – dlaczego warto?

  Wyjazdy na narty samolotem do Francji z Wygoda Travel to prawdziwa wygoda. Największą zaletą jest to, że skipass jest zawsze wliczony w cenę wyjazdu. Cena podana w ofercie obejmuje też przelot z bagażem rejestrowanym (do 20 kg/os.) i przewozem sprzętu sportowego, a także transfer. Oferta Wygoda Travel we Francji obejmuje takie doliny, aby transfer z lotniska do nich był niezbyt długi i mało uciążliwy. Rezydencje wyselekcjonowano natomiast tak, aby każdemu zapewniały odpowiedni komfort. Wszystkie znajdują się bardzo blisko stoków, część z nich to klasyczne ski in oraz ski out. W ofercie Wygoda Travel każdy znajdzie dobre miejsce na zimowy urlop we Francji dla siebie!

  Francja na narty – gdzie najlepiej się wybrać?

  Zimą Wygoda Travel organizuje wyjazdy do 5 regionów narciarskich we Francji. Każdy z nich oferuje bardzo dobrą infrastrukturę i znakomicie przygotowane trasy przez cały sezon. Gdzie najlepiej się wybrać w takim razie?

  Val Cenis to region idealny na pierwszy pobyt we Francji. Panuje tu mniejszy tłok, a miejscowości Lanslebourg i Lanslevillard urzekają kameralnym, alpejskim klimatem. Ośrodek położony jest 145 km od lotniska w Turynie. Dla narciarzy i snowboardzistów czeka tu 125 km tras, głównie niebieskich i czerwonych. Polecane rezydencje: Les Alpages de Val Cenis oraz Les Valmonts de Cenis

  Valmeinier wyróżnia się wysokością – rezydencje z apartamentami położone są na wysokości ok. 1800 m n.p.m., a ok. ¾ tras (z 150 km) powyżej 2000 m n.p.m.! Atmosfera w ośrodku narciarskim jest spokojna, więc polecamy go szczególnie osobom nastawionym na spędzanie większości czasu na stokach. Polecana rezydencja: Le Grand Panorama

  Les Sybelles to region, który polecamy szczególnie osobom poczatkującym i średnio zaawansowanym. Z dostępnych 310 km tras, 82 km to stoki łatwe, a aż 210 km średnie. Warto zauważyć, że w regionie nie ma ani jednej gondoli, a ponad połowa wyciągów to orczyki. Polecana rezydencja: Les Alpages du Corbier (z zewnętrznym podgrzewanym basem, tuż przy trasach)

  Serre Chevalier to region złożony z 4 miejscowości połączonych darmowym skibusem. Obejmuje on 70 km tras łatwych, 130 km średnich i 50 km trudnych (łącznie 250 km). Region wyróżnia się atrakcjami poza narciarskimi (m.in. termy, kasyno, ice karting, spacery po średniowiecznym miasteczku Briançon). Polecana rezydencja: Aquisana (otwarta w grudniu 2016!)

  Trzy Doliny: Val Thorens i Orelle – to region samych "naj". Tu jest najwyżej położona stacja narciarska w Europie (Val Thorens – 2300 m n.p.m). Jest to jeden z największych kompleksów narciarskich świata – 600 km tras (wliczony w cenę skipass obejmuje 150 km tras; istnieje możliwość rozszerzenia do całego regionu), z czego 99% z nich znajduje się powyżej 2000 m n.p.m. Après-ski w rozrywkowym Val Thorens należą do najbardziej szalonych na świecie. Osoby szukające spokojniejszego miejsca w tym regionie powinny wybrać noclegi w miejscowości Orelle. Polecane rezydencje: Les Balcons de Val Thorens i Le Hameau des Eaux d'Orelle

  Wygoda Travel - narciarska impreza specjalna we Francji

  Wygoda Travel organizuje we Francji również specjalny wyjazd – Ski Closing Party. Zakończenie sezonu będzie świętowane tym razem w Serre Chevalier. Wyjazd: 24 marca 2018 r. Szczegółowe informacje dotyczące imprezy znajdują się pod linkiem.

  Wyjazdy na narty samolotem do Francji to doskonała okazja by poszusować po jednych z najlepszych tras w Europie, spróbować pysznego francuskiego wina i rozkoszować się niesamowitą atmosferą i krajobrazami położonych wysoko w górach miejscowości. Nie zwlekaj i już dziś zaplanuj swój zimowy urlop z Wygoda Travel!

  FLY.PL