Gran Canaria Wyspy Kanaryjskie

  Gran Canaria Last Minute. Najważniejsze informacje

  Aktualności
  Kinga Jurkowska
  Zaplanuj urlop Last Minute na Gran Canarii! Poznaj kurorty i atrakcje „kontynentu w miniaturze”. Przedstawiamy wszystko, co warto wiedzieć przed wycieczką na Gran Canarię

  Gran Canaria to prawdziwy hit wśród wycieczek na Wyspy Kanaryjskie! Wyspa kusi różnorodnością i ogromną ilością atrakcji dla każdego. Osoby chcące uciec od zimna i szaroburej pogody wybierają Gran Canarię na tani urlop Last Minute. Rodziny z dziećmi decydują się spędzić wakacje na tej wyspie ze względu na bardzo dobrą bazę hoteli na beztroskie wakacje All Inclusive. Zastanawiasz się który region Gran Canarii wybrać i kiedy jest najlepsza pogoda? Przedstawiamy najważniejsze informacje, które warto znać zanim zaplanujesz swój wyjazd.

  Gran Canaria – kiedy jest najlepsza pogoda?

  Gran Canaria to znakomity kierunek na urlop przez cały rok. Wszystko dzięki łagodnemu klimatowi i niewielkim wahaniom temperatury. Szczyt sezonu turystycznego przypada na okres wakacji. W czerwcu, lipcu, sierpniu oraz we wrześniu średnia temperatura wynosi ok. 27°C. Wtedy też jest najlepszy czas na kąpiele w oceanie. Gran Canaria jest również często wybierana na wypoczynek Last Minute jesienią i zimą. W październiku i listopadzie średnia temperatura w ciągu dnia wynosi ok. 24°C – to znakomity czas na zwiedzanie wyspy. Zimą termometry rzadko pokazują mniej niż 20 kresek na plusie, dzięki czemu Wyspy Kanaryjskie są tak chętnie wybierane na ucieczkę przed mrozem i pluchą. Wiosna, podobnie jak jesień, to wysokie temperatury i większość dni słonecznych – w sam raz na aktywny wypoczynek.

  Gran Canaria – pogoda i klimat

  Warunki / Miesiące I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  Min. temperatura (°C)141415161718192121191816
  Maks. temperatura (°C)212222222324252626262422
  Temper. Min. (°C)191818181920212223232120
  Godziny słoneczne (h) 677889998766
  Dni deszczowe 855311111578
  Wilgotność powietrza (%) 727373737274777675757473

  Gran Canaria – który region i kurort wybrać?

  Gran Canaria jest często nazywana „kontynentem w miniaturze”. Określenie to zawdzięcza różnorodnemu krajobrazowi (pustynne wydmy, wulkaniczne plaże, ośnieżone szczyty górskie) oraz różnym strefom klimatycznym panującym na wyspie. Ze względu na odrobinę wyższe temperatury oraz mniejszą liczbę dni deszczowych w ciągu roku, największe kurorty Gran Canarii położone są na południu wyspy. Playa del Inglés jest najpopularniejszym z nich. Miasto tętni życiem niemal przez całą dobę. Znajdziemy tu najwięcej hoteli z formułą All Inclusive, a także długą, piaszczystą plażę i nadmorską promenadę. Drugim słynnym kurortem jest Maspalomas z pięknymi plażami oraz wspaniałymi wydmami i rezerwatem przyrody. Oba miasta, wraz z mniejszym San Augustin, tworzą największy ośrodek Gran Canarii. Na rodzinne wakacje polecamy szczególnie kurort Puerto Rico, a miłośnikom zwiedzania stolicę wyspy – położone na północy Las Palmas de Gran Canaria.

  Na Gran Canarii każdy znajdzie atrakcje dla siebie. Miłośnicy wylegiwania się na słońcu do dyspozycji mają różnokolorowe, piękne plaże, a wielbiciele sportów wodnych liczne miejsca do uprawiania surfingu czy żeglarstwa. Na Gran Canarii znajdziemy ciekawe miejsca do nurkowania (np. Playa de Taurito) oraz porty, z których można wybrać się w rejs połączony z obserwacją delfinów i wielorybów (okolice Puerto Rico). Wycieczka do Parku Wodnego Aqualand Maspalomas będzie świetnym uzupełnieniem wspaniałych rodzinnych wakacji – nie tylko dla najmłodszych. Osoby lubiące zwiedzać powinny się wybrać do Las Palmas z domem Kolumba i Katedrą św. Anny, a wspaniałej przyrody do Parku Wiejskiego Nublo i ogrodu botanicznego Jardín Canario. Gran Canaria to także świetny wybór na aktywny urlop. Trekking, wycieczki konne i rowerowe, słynne pola golfowe – możliwości spędzania czasu jest tu co niemiara.

  Gran Canaria – mapa

  KLIKNIJ ABY AKTYWOWAĆ MAPĘ Kliknij aby aktywować mapę
  FLY.PL