Greckie inspiracje – Lesbos!

  Aktualności
  Paulina Rutecka
  Spędź magiczne wakacje w Krainie Słońca. Zaplanuj wczasy na greckiej wyspie Lesbos

  Lesbos nazywana jest wyspą ciszy i spokoju – dokładnie taka jest! Znajdziemy tu nie tylko piękne plaże, wyśmienitą grecką kuchnie i idealną pogodę na odpoczynek, ale również wyjątkowe pomniki przyrody. Ojczyzna Safony, antycznej poetki, zaprasza na wczasy na Lesbos wszystkich, którzy marzą o zapomnieniu i błogim wypoczynku. Kąpiele w gorących źródłach to atrakcje, której próżno szukać na innych wyspach, a różnorodność i wyjątkowość fauny i flory rozkocha w sobie tych, którzy pragną odwiedzić to piękne miejsce.

  Zwiedzamy Lesbos!

  Skamieniały Las to obowiązkowy punkt wycieczki na Lesbos. Tropikalny las został przykryty wulkaniczną lawą, dlatego odkryjemy tu pnie otulone popiołem – warto zwiedzić to miejsce samochodem. Na spragnionych natury czeka tu zdecydowanie więcej niespodzianek. Eresos to rozległy teren mokradeł, zamieszkany przez ptaki i żółwie. Na Południu czekają punkty widokowe, z których polecamy skaliste wzgórze z cerkwią w miejscowości Petra – 114 schodów dzieli nas od zapierających dech w piersiach widoków.

  Czas plażowania na greckiej wyspie Lesbos

  Malownicze plaże wyspy Lesbos to idealne miejsce na odpoczynek. Różnorodność i malowniczość wyspy sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Piaszczyste plaże, Petra, Anaxos, Vatera, Tarti czy Agios Isidoros to miejsca dla osób, które kochają piasek uciekający przez palce i łagodne zejścia do morza. Kamieniste plaże polecamy osobom, które chcą poznać dziką naturę – woda jest tu krystalicznie czysta. Eftalou, Campo Antissa, czy wspaniała plaża z portem w Molivos to nasze trzy ulubione miejsca. Koniecznie powinniście skosztować wyjątkowych owoców morza, które często są serwowane w pobliżu plaż. Miłośnikom windsurfingu polecamy miejscowość Sigri – tu ciężko rozstać się z deską do surfowania.

  Polecane miejsca na Lesbos

  Molivos nazywana jest najpiękniejszą miejscowością na wyspie. Tradycyjne budowle, które swoje początki mają w średniowieczu, czarują wszystkich gości. Tu znajdziemy wspaniałą twierdzę, zbudowaną na skalistym wzniesieniu, z której rozpościera się zachwycający widok na całe miasteczko. Szeroki wybór hoteli na Lesbos gwarantuje, że każdy znajdzie coś odpowiedniego, zarówno klienci poszukujący wygodnej formuły all inclusive, jak i Ci, którzy chcą odkryć uroki wyspy zatrzymując się w niewielkich obiektach, prowadzonych przez greckie rodziny. Petra, Eftalou i Anaxos to kameralne, niewielkie miejscowości, które polecamy na romantyczny wyjazd we dwoje i spokojny urlop. Malownicze widoki, gościnni mieszkańcy i wyjątkowa, śródziemnomorska kuchnia – wszystko, co niezbędne, aby wakacje były niezapomniane! Mitilini, stolica Lesbos, oferuje turystom antyczne zabytki, sklepy z lokalnymi produktami i zdecydowanie więcej zgiełku.

  FLY.PL