Greckie inspiracje – słoneczna Kreta!

Autor: Piotr Jadczyszyn, Data publikacji:

Spędź magiczne wakacje na Krecie - gorące ceny na lato 2016.

Największa grecka wyspa zachwyca turystów z całego świata – wyśmienita kuchnia, piękne, piaszczyste plaże, białe domki i zapierające dech w piersiach zabytki. Jedne wakacje na Krecie to stanowczo za mało, aby odkryć uroki tego wspaniałego miejsca. Najpopularniejsze miejscowości, Heraklion, Hersonissos, Rethymno, Chania czy Agios Nikolaos są najczęstszym wyborem turystów. I nas to zupełnie nie dziwi – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie!

Raj dla podniebienia
Grecka kuchnia szybko zyskała międzynarodową sławę: świeże oliwki, warzywa doprawiane słońcem, smaczne owoce morza i oczywiście wino. Pierwsza na świecie książka kucharska została napisana przez Greka, i to w starożytności! Odwiedzając Kretę warto przygotować się nie tylko na piękne widoki, ale również na kulinarną podróż. Wśród tradycyjnych dań, których powinniśmy skosztować podczas wypoczynku, nie może zabraknąć musaki, czyli zapiekanki z bakłażanem, pomidorami, mięsem mielonym i sosem beszamelowym oraz popularnej greckiej sałatki. Mieszkańcy tej pięknej wyspy kochają spędzać czas przy stole, więc przygotujmy się na długie biesiadowanie!

Z rodziną i przyjaciółmi
Kreta posiada bardzo dobrze rozwiniętą bazę hotelową. Znajdziemy tu kameralne, małe hotele prowadzone przez greckie rodziny, jak i ekskluzywne obiekty dla klientów wymagających. Na rodzinne wczasy warto wybrać ośrodki oferujące wygodną formułę all inclusive czy polskojęzyczne animacje. Mamy wówczas gwarancję, że nasze pociechy spędzą kreatywnie czas. Zwiedzając wyspę warto odwiedzić miejsca, które spodobają się najmłodszym podróżnikom – my polecamy w szczególności Cretaquarium. Podwodny świat oczaruje każdego!

Tyle pięknych miejsc!
Kreta była centrum minojskiej kultury, ale znajdziemy tu również zabytki tureckie, nie wspominając o pięknej przyrodzie – lazurowe morze, góry, piękne plaże i zachwycająca roślinność. Heraklion, Chania, Rethymno i Hersonissos to miejsca dla osób, które chcą połączyć wypoczynek z zabawą. Znajdziemy tu tawerny, które po zachodzie słońce zapełniają się turystami, a miasto tętni życiem. Wszyscy, którzy cenią aktywny wypoczynek znajdą tu szkoły wind i kitesurfingu, a poszukującym większej adrenaliny polecamy wąwóz Samaria.

Zechęcamy do zapoznania się z ofertą na lato 2016 i życzymy udanych wakacji wszystkim, którzy planują odwiedzić Kretę!

Zespół FLY.PL

Zobacz oferty na Lato 2016 na Krecie

FLY.PL