Zatoka Akaba Jordania

  Jordania, Zatoka Akaba na urlop Last Minute

  Aktualności
  Beata Gizak
  Akaba i Jordania – imponujące zabytki, malownicza pustynia, przepiękne rafy Morza Czerwonego! Co warto zobaczyć i kiedy wybrać się do Jordanii?

  Akaba, jak i cała Jordania, powinna znaleźć się na mapie miejsc do zobaczenia każdego podróżnika. Każdy znajdzie tu atrakcje dla siebie. Plaże, rafy koralowe w Morzu Czerwonym, park narodowy na pustyni, Petra i wiele innych imponujących zabytków to tylko kilka przykładów. Do tego hotele z All Inclusive, kusząca pogoda oraz przyjaźni, gościnni mieszkańcy. Już dziś zaplanuj doskonałe wakacje Last Minute. Sprawdź, kiedy najlepiej pojechać i co robić nad jordańskim wybrzeżem Zatoki Akaba!

  Jordania Akaba – kiedy jechać na urlop?

  Miasto Akaba położone jest na południu Jordanii, nad Morzem Czerwonym. To jedyny port morski tego wyjątkowego kraju. Panujący tu klimat, podobnie jak w całej Zatoce Akaba (Egipt i Izrael), pozwala na wypoczynek przez cały rok. Wybór pory, w której chcemy sie tu wybrać, powinien zależeć od tego jak planujemy spędzić urlop. Zimą temperatura na południu Jordanii wynosi ok. 22°C, natomiast w Petrze, Ammanie i starożytnym mieście Jerash może spaść do zaledwie kilku kresek powyżej 0°C. Latem jest za to bardzo gorąco (nawet ponad 40°C), co nie każdy dobrze znosi. Bardzo przyjemna pogoda, pozwalająca na plażowanie i zwiedzanie wszystkich atrakcji w całej Jordanii panuje wiosną (marzec-maj) i jesienią (październik-listopad).

  Zatoka Akaba Jordania – klimat, pogoda i temperatura

  Warunki / Miesiące I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  Min. temperatura (°C)101114182225262625211611
  Maks. temperatura (°C)202125303437383836322621
  Temper. Min. (°C)222121222426282928272523
  Godziny słoneczne (h) 789101112121210987
  Dni deszczowe 454110000014
  Wilgotność powietrza (%) 464238312626263136424047

  Jordania i Akaba – ciekawe miejsca, atrakcje turystyczne

  Miasto Akaba to miejsce idealne na wczasy i wakacje. Dostępne są tu hotele z różnymi formułami wyżywienia (również All Inclusive) i mnóstwo kawiarenek, knajpek i restauracji. Jest to raj dla miłośników zakupów – całe miasto jest objęte strefą wolnocłową.

  Główną atrakcją jest sama Zatoka Akaba na czele z piaszczystymi plażami i możliwością uprawiania różnorodnych sportów wodnych. Najbardziej popularne jest tu nurkowanie z akwalungiem lub samą maską i fajką. Rafy koralowe w Jordanii uchodzą za najpiękniejsze w całym Morzu Czerwonym! Pod wodą można tu podziwiać również wrak Cedar Pride i zatopiony czołg.

  Akaba jest znakomitą bazą wypadową do odkrywania pozostałych atrakcji Jordanii. Najsłynniejsze to „cud wykuty w skale”, czyli nabatejskie miasto Petra. Kolorowy kanion prowadzący do Petry, słynny „Skarbiec” oraz pozostała część miasta robią naprawdę niezapomniane wrażenie. Równie znaną jordańską atrakcją jest pustynia Wadi Rum (inaczej Dolina Księżycowa), uznawana często za najpiękniejszą na świecie. Będąc w Jordanii warto wybrać się również do położonego nieopodal stolicy kraju, Ammanu, miasta Jerash (inaczej Dżarasz, Geraza) z imponującymi starożytnymi ruinami, a także nad Morze Martwe.

  Zatoka Akaba Jordania – mapa

  Zatoka Akaba – zwiedzanie Jordanii i Izraela

  Znakomitym pomysłem dla osób lubiących zwiedzać jest wybranie się na wycieczkę objazdową. W ofercie touroperatorów dostępne są m.in. wyjazdy łączące odkrywanie atrakcji w Jordanii z zabytkami i ciekawymi miejscami pozostałych państw położonych w Zatoce Akaba nad Morzem Czerwonym – Izraela lub/i Egiptu.

  Jordania oferuje wszystko na udane wakacje! Akaba z plażami i rafami koralowymi oraz zabytki światowej klasy, jak Petra i Jerash. Wykorzystaj kilka dni urlopu i odkryj orientalny raj np. w podczas urlopu Last Minute!

  FLY.PL