Wakacje i wycieczki do Kenii

  Kenia – kiedy i gdzie na rajskie wakacje?

  Aktualności
  Renata Skaza
  Odkryj niesamowity kraj Afryki! Dowiedz się, gdzie warto pojechać na urlop w Kenii i kiedy zaplanować rajskie wakacje. Sprawdź też, co musisz wiedzieć przed wyjazdem

  Kenia – najważniejsze informacje o kraju

  Kenia to kraj leżący na równiku we wschodniej części Afryki nad Oceanem Indyjskim. Kenia graniczy z Tanzanią, Ugandą, Somalią, Etiopią i Sudanem. Państwo to znajduje się w strefie czasowej wschodnioafrykańskiej, co oznacza, że czas lokalny w Kenii w stosunku do czasu polskiego to +1 godzina w czasie letnim i +2 godziny w zimowym. Największym miastem i stolicą kraju jest Nairobi. Najwyższy szczyty to Kenia o wysokości 5199 m n. p. m. oraz Mount Elgon – 4321 m n. p. m. Popularne regiony turystyczne znajdują się na wybrzeżu Mombasy i Malindi. Kenia to kraj, w którym poczujecie prawdziwego ducha Afryki i odkryjecie niezwykłą kulturę pełną muzyki i tańca.

  Informacje i porady dla turystów

  Trzeba wiedzieć, że w podróży do Kenii potrzebna jest wiza. Można kupić ją online za około 50 dolarów, łatwo i szybko za pośrednictwem strony internetowej www.evisa.go.ke. Lot do Kenii trwa około 9 godzin. Lotniska znajdują się w Mombasie i Nairobi. Szczepienia nie są wymagane. Jeśli natomiast planujemy podróż z Kenii do innych krajów Afrykańskich, np. do Tanzanii, wymagane jest zaświadczenie o szczepieniu przeciw żółtej febrze. Turystom, którzy udają się do Mombasy zaleca się szczepienie przeciwko wściekliźnie. W podróży po wybrzeżu kenijskim oraz na zachodzie kraju zalecana jest profilaktyka antymalaryczna. Walutą obowiązującą w tym kraju jest szyling kenijski, polecamy zabranie ze sobą dolarów i wymianę gotówki w lokalnym kantorze. Języki urzędowe w Kenii to suahili i angielski. Na wakacje w Kenii warto zabrać ze sobą wtyczkę do kontaktu typu G / 240 V; 50 Hz. Ambasada Polski znajduje się w Nairobi.

  Kenia – kiedy warto jechać na wakacje?

  Szczyt sezonu na wczasy w Kenii przypada na okres od grudnia do marca. Wtedy w Kenii panuje lato i najwyższe temperatury sięgające na wybrzeżu nawet 31°C. Najlepsza pogoda na wybrzeżu panuje od listopada do kwietnia. W Kenii pory roku dzielimy na deszczową i suchą. Pora deszczowa przypada na okres od maja do października. Klimat Kenii określany jest jako równikowy monsunowy, na wybrzeżu wilgotny, w innych regionach kraju suchy.

  Kenia safari kiedy jechać?

  Jeśli celem waszej wycieczki do Kenii jest obserwacja zwierząt w ich naturalnym środowisku, najlepszą porą na wyjazd będzie polskie lato. Na safari najlepiej pojechać podczas wielkiej migracji zwierząt, która przypada na lipiec, sierpień i wrzesień. W październiku zwierzęta wracają do Tanzanii – więc znów można je zobaczyć w licznych grupach.

  Kenia – gdzie jechać i który region wybrać?

  Najpopularniejsze regiony na wypoczynek w Kenii to okolice Malindi i Mombasy, czyli kurorty znajdujące się nad wspaniałym Oceanem Indyjskim. Które wybrzeże wybrać na wczasy w Kenii? Linia brzegowa nie jest zbyt zróżnicowana, podobnie jak baza hotelowa, więc w dużej mierze wyboru można dokonać na podstawie ceny wyjazdu i atrakcyjności hotelu.

  Wybrzeże Malindi

  Malindi to kurort z najlepiej rozwiniętą infrastrukturą turystyczną i najpiękniejszymi prywatnymi plażami. Miasto pełne gwaru i afrykańskiej muzyki. W tym regionie znajdziecie wspaniałe piaszczyste plaże, niezwykłą rafę koralową i wyjątkowe parki morskie. Najsłynniejsze kurorty na tej częsci wybrzeża to Malindi i Watamu. Wybrzeże z przepięknym drobnym piaskiem ciągnie się przez około 70 kilometrów od Kilifi do Mamburi. Najlepsze warunki do plażowania i nurkowania panują w okolicach Watamu. Najpiękniejsze zatokowe plaże z drobnym białym piaskiem to Turtle Bay, Watamu Bay i Blue Lagoon. Wśród atrakcji w tym regionie warto wymienić Morskie Parki Narodowe: w Malindi i w Watamu, gdzie można obserwować fantastyczne życie zwierząt w morskich głębinach. Wybrzeże Malindi to esencja egzotyki!

  Wybrzeże Mombasy

  Mombasa to drugie największe miasto w Kenii z największym portem morskim i lotniczym. Miasto to leży na koralowej wyspie u wybrzeży Oceanu Indyjskiego. Charakterystycznym punktem miasta są kły słoniowe wznoszące się nad ulicami na Moi Avenue, które tworzą bramę w kształcie litery M. Wybrzeże Mombasy to region pełen niezwykłych piaszczystych plaż. Najsłynniejsze kurorty turystyczne to Diani Beach, czyli plaża z niezwykłym białym piaskiem i hotelami najwyższej kasy. Wśród miłośników spotów wodnych popularny jest malowniczo położony wśród tropikalnej przyrody kurort Kilifi. Rajskie wakacje All Inclusive w Kenii możemy spędzić również w Nyali, Galu czy Shanzu. Wśród atrakcji w tym regionie warto wymienić zwiedzanie miasta, nurkowanie wśród bajecznej rafy oraz windsurfing.

  Kenia w ofercie biur podróży

  Wycieczki do Kenii są dostępne w egzotycznej ofercie biur podróży Rainbow Tours, Ecco Travel i Prestige Tours. Najpopularniejsze hotele na wakacje 2019/2020 w Kenii wśród polskich turystów to Papillon Lagoon Reef czy Voyager Beach Resort położone na wybrzeżu Mombasy. Doskonałą propozycją są też niesamowite wycieczki objazdowe do Kenii, które obejmują wyprawy na safari, obserwacje dzikiej przyrody i odkrywanie afrykańskiej kultury. Najlepsze okazje na urlop to wycieczki do Kenii Last Minute – kilka dni przed wyjazdem ceny spadają nawet do -55%.

  FLY.PL