Safarii Kenia

Kenia idealna na niezapomniane wczasy!

Data publikacji:

Co warto zobaczyć w Kenii? Polecamy najpiękniejsze wybrzeża i parki narodowe tego kraju oraz przedstawiamy rdzennych mieszkańców Kenii!

Kenia to świetny kierunek na wczasy zarówno na Lato 2018 jak i na Zimę 2018/19! Piękna pogoda zapewnia niesamowite wakacje przez cały rok! Kenia jest idealnym miejscem przede wszystkim dla miłośników przyrody. Miłośnicy pięknych piaszczystych plaż i odpoczynku znajdą w naszej ofercie szeroki wybór hoteli All Inclusive. Za to Ci, którzy marzą o byciu na safari i zobaczeniu wielkiej piątki, mogą wybrać się na specjalne wycieczki objazdowe.

Najpiękniejsze piaskowe wybrzeża


Kenia to kraj, w którym znajdują się jedne z najwspanialszych plaż na świecie! Na Wybrzeżu Mombasy można się wybrać na Diani Beach – plażę o niesamowicie drobnym i białym piasku, otoczoną szumiącymi na wietrze palmami kokosowymi. Mombasa to miejsce warte odwiedzenia także ze względu na niezwykły port i tuk-tuki. Ponadto, to doskonała baza wypadowa do Haller Park, w którym między innymi można nakarmić żyrafy! Fani nurkowania powinni wybrać się również na koralowcową wyspę Wasini. Kolejnym lazurowym wybrzeżem kuszącym ciepłą wodą Oceanu Indyjskiego jest Wybrzeże Malindi znane z pięknej rafy koralowej i parków wodnych.

Amani Tiwi Beach Resorthotel 4-gwiazdkowy

3 917 

Kenia, Wybrzeże Mombasy

-22% 5027

7 dni od 10.11.2018 - Katowice

Bamburi Beachhotel 3-gwiazdkowy

4 161 

Kenia, Wybrzeże Mombasy

-11% 4719

7 dni od 17.11.2018 - Katowice

Parki narodowe dla miłośników przyrody


Dla miłośników nurkowania polecamy przede wszystkim Morski Park Narodowy Watamu, gdzie podziwiać można różnorodną rafę koralową oraz delfiny. W Kenii jest także wiele rezerwatów, do których warto pojechać na safari. Do Masai Mara najlepiej wybrać się przede wszystkim w sierpniu i wrześniu, kiedy występuje tam wielka migracja zwierząt przez rzekę Marę. Amboseli zachwyca z kolei widokiem na szczyt Kilimandżaro. Natomiast do Tsavo West można wybrać się ze względu na „czerwone słonie”, które przybierają taką barwę ze względu na kolor ziemi, którą się obsypują. Parkiem Narodowym godnym polecenia jest również ten przy Jeziorze Nakuru, gdzie można zobaczyć wielkie stada flamingów i pelikanów!

Poznaj niesamowitych mieszkańców Kenii


W Kenii można również poznać kulturę rodzimych mieszkańców tego kraju. Najbardziej znani są na pewno Masajowie, przebywający niedaleko parków Masai Mara i Amboseli – ich wioskę można zwiedzać w ramach wycieczki. Jest to plemię prowadzące półkoczowniczy tryb życia, zajmujące się głównie wypasaniem bydła. Masajowie są bardzo charakterystyczni ze względu na swoje czerwone stroje oraz liczne kolorowe naszyjniki i bransolety. Imponujący jest też ich tradycyjny taniec, w którym podziwiać można mężczyzn podskakujących na naprawdę duże wysokości. Znakiem rozpoznawczym tego plemienia są także przebite i rozciągnięte uszy oraz zaplatane przez mężczyzn warkoczyki.

Amani Tiwi Beach Resorthotel 4-gwiazdkowy

3 322 

Kenia, Wybrzeże Mombasy

-25% 4432

7 dni od 10.11.2018 - Katowice

Travellers Beachhotel 4-gwiazdkowy

3 891 

Kenia, Wybrzeże Mombasy

7 dni od 10.11.2018 - Warszawa

aktywny wypoczynek, egzotyczny wypoczynek, zima na plaży, zwiedzanie i wycieczki objazdowe

FLY.PL