Kenia

Kenia wycieczki – zaplanuj podróż do Afryki!

Autor: Beata Gizak, Data publikacji:

Co warto zobaczyć w Kenii? Zobacz najpiękniejsze wybrzeża i parki narodowe w Afryce oraz poznaj kulturę rdzennych mieszkańców Kenii!

Kenia to świetny kierunek na egzotyczne wczasy przez cały rok! Jest to idealne miejsce na wycieczkę dla odkrywców. Miłośnicy pięknych piaszczystych plaż i odpoczynku znajdą w naszej ofercie szeroki wybór hoteli na wakacje w Kenii. Jeśli marzysz o podróży na safari i zobaczeniu wielkiej piątki w naturalnym środowisku, koniecznie sprawdź  wycieczki objazdowe po Kenii.

Kenia na wakacje na najpiękniejszych piaskowych wybrzeżach


Kenia to kraj, w którym znajdują się najwspanialsze plaże na świecie! Na Wybrzeżu Mombasy można się wybrać na Diani Beach – plażę o niesamowicie drobnym i białym piasku, otoczoną szumiącymi na wietrze palmami kokosowymi. Mombasa to miejsce warte odwiedzenia także ze względu na niezwykły port i tuk-tuki. Ponadto, to doskonała baza wypadowa do Haller Park, w którym między innymi można nakarmić żyrafy! Fani nurkowania powinni wybrać się również na koralową wyspę Wasini. Kolejnym lazurowym wybrzeżem kuszącym ciepłą wodą Oceanu Indyjskiego jest Wybrzeże Malindi znane z pięknej rafy koralowej i parków wodnych.

Kenia wakacje All Inclusive

Papillon Lagoon Reefhotel 3-gwiazdkowy

3 914 

Kenia, Wybrzeże Mombasy

7 dni od 12.10.2019 - Warszawa

Scorpio Villashotel 4-gwiazdkowy

3 971 

Kenia, Wybrzeże Malindi

7 dni od 14.12.2019 - Warszawa

Bamburi Beachhotel 3-gwiazdkowy

4 011 

Kenia, Wybrzeże Mombasy

7 dni od 14.12.2019 - Warszawa

Parki narodowe dla miłośników przyrody


Dla miłośników nurkowania polecamy przede wszystkim Morski Park Narodowy Watamu, gdzie podziwiać można różnorodną rafę koralową oraz delfiny. Wczasy w Kenii koniecznie trzeba urozmaicić wypadem na safari do jednego z wielu atrakcyjnych rezerwatów. Do Masai Mara najlepiej wybrać się w sierpniu i wrześniu, kiedy występuje tam wielka migracja zwierząt przez rzekę Marę. Rezerwat Amboseli to dobry wybór ze względu na zachwycający widok na szczyt Kilimandżaro. Natomiast w Tsavo West można zobaczyć „czerwone słonie”, które przybierają taką barwę ze względu na kolor ziemi, którą się obsypują. Parkiem Narodowym godnym polecenia jest również ten przy Jeziorze Nakuru, gdzie można zobaczyć wielkie stada flamingów i pelikanów!

Kenia wycieczki objazdowe

Powitanie z Afrykąhotel 3-gwiazdkowy

4 286 

Kenia, Wyc. objazdowe

7 dni od 14.12.2019 - Warszawa

Poznaj niesamowitych mieszkańców Kenii


Podczas wycieczki w Kenii można poznać kulturę rodzimych mieszkańców tego kraju. Najbardziej znani są na pewno Masajowie, przebywający niedaleko parków Masai Mara i Amboseli – ich wioskę można zwiedzać w ramach wycieczki. Jest to plemię prowadzące półkoczowniczy tryb życia, zajmujące się głównie wypasaniem bydła. Masajowie są bardzo charakterystyczni ze względu na swoje czerwone stroje oraz liczne kolorowe naszyjniki i bransolety. Imponujący jest też ich tradycyjny taniec, w którym podziwiać można mężczyzn podskakujących na naprawdę duże wysokości. Znakiem rozpoznawczym tego plemienia są także przebite i rozciągnięte uszy oraz zaplatane przez mężczyzn warkoczyki.

Kenia wycieczki i wczasy

Reef (Nyali)hotel 3-gwiazdkowy

3 891 

Kenia, Wybrzeże Mombasy

7 dni od 12.10.2019 - Warszawa

aktywny wypoczynek, egzotyczny wypoczynek, wakacje w Afryce, zima na plaży, zwiedzanie i wycieczki objazdowe

FLY.PL