Kenia

Kenia wycieczki – zaplanuj podróż do Afryki!

Data publikacji:

Co warto zobaczyć w Kenii? Zobacz najpiękniejsze wybrzeża i parki narodowe w Afryce oraz poznaj kulturę rdzennych mieszkańców Kenii!

Kenia to świetny kierunek na egzotyczne wczasy przez cały rok! Jest to idealne miejsce na wycieczkę dla odkrywców. Miłośnicy pięknych piaszczystych plaż i odpoczynku znajdą w naszej ofercie szeroki wybór hoteli na wakacje w Kenii All Inclusive. Jeśli marzysz o podróży na safari i zobaczeniu wielkiej piątki w naturalnym środowisku, koniecznie sprawdź  wycieczki objazdowe po Kenii.

Kenia na wakacje na najpiękniejszych piaskowych wybrzeżach


Kenia to kraj, w którym znajdują się najwspanialsze plaże na świecie! Na Wybrzeżu Mombasy można się wybrać na Diani Beach – plażę o niesamowicie drobnym i białym piasku, otoczoną szumiącymi na wietrze palmami kokosowymi. Mombasa to miejsce warte odwiedzenia także ze względu na niezwykły port i tuk-tuki. Ponadto, to doskonała baza wypadowa do Haller Park, w którym między innymi można nakarmić żyrafy! Fani nurkowania powinni wybrać się również na koralową wyspę Wasini. Kolejnym lazurowym wybrzeżem kuszącym ciepłą wodą Oceanu Indyjskiego jest Wybrzeże Malindi znane z pięknej rafy koralowej i parków wodnych.

Scorpio Villashotel 4-gwiazdkowy

3 485 

Kenia, Wybrzeże Malindi

-29% 4959

7 dni od 17.11.2018 - Warszawa

Bamburi Beachhotel 3-gwiazdkowy

3 614 

Kenia, Wybrzeże Mombasy

-25% 4839

7 dni od 17.11.2018 - Warszawa

Parki narodowe dla miłośników przyrody


Dla miłośników nurkowania polecamy przede wszystkim Morski Park Narodowy Watamu, gdzie podziwiać można różnorodną rafę koralową oraz delfiny. W Kenii jest wiele rezerwatów, do których warto pojechać na safari. Do Masai Mara najlepiej wybrać się przede wszystkim w sierpniu i wrześniu, kiedy występuje tam wielka migracja zwierząt przez rzekę Marę. Amboseli zachwyca z kolei widokiem na szczyt Kilimandżaro. Natomiast do Tsavo West można wybrać się ze względu na „czerwone słonie”, które przybierają taką barwę ze względu na kolor ziemi, którą się obsypują. Parkiem Narodowym godnym polecenia jest również ten przy Jeziorze Nakuru, gdzie można zobaczyć wielkie stada flamingów i pelikanów!

Poznaj niesamowitych mieszkańców Kenii


Podczas wycieczki w Kenii można również poznać kulturę rodzimych mieszkańców tego kraju. Najbardziej znani są na pewno Masajowie, przebywający niedaleko parków Masai Mara i Amboseli – ich wioskę można zwiedzać w ramach wycieczki. Jest to plemię prowadzące półkoczowniczy tryb życia, zajmujące się głównie wypasaniem bydła. Masajowie są bardzo charakterystyczni ze względu na swoje czerwone stroje oraz liczne kolorowe naszyjniki i bransolety. Imponujący jest też ich tradycyjny taniec, w którym podziwiać można mężczyzn podskakujących na naprawdę duże wysokości. Znakiem rozpoznawczym tego plemienia są także przebite i rozciągnięte uszy oraz zaplatane przez mężczyzn warkoczyki.

Kenya Bayhotel 3-gwiazdkowy

3 314 

Kenia, Wybrzeże Mombasy

-29% 4699

7 dni od 10.11.2018 - Warszawa

Stephanie Ocean Resorthotel 4-gwiazdkowy

3 364 

Kenia, Wybrzeże Malindi

-19% 4200

7 dni od 01.12.2018 - Warszawa

aktywny wypoczynek, egzotyczny wypoczynek, zima na plaży, zwiedzanie i wycieczki objazdowe

FLY.PL