Korfu – wakacje w raju!

Autor: Piotr Jadczyszyn, Data publikacji:

Odkryj Grecję w gorących cenach na lato 2016!

Na brzeg tej pięknej wyspy został wyrzucony Odyseusz, James Bond ratował tu świat i łamał damskie serca, cesarzowa Sissi wybudowała zachwycający pałac Achillion, a Szekspir umieścił bohaterów sztuki Burza. To, że Korfu rozkochuje w sobie miliony turystów i inspiruje artystów nie pozostawia cienia wątpliwości. Jeśli zastanawiacie się, co urzeka każdego, kto odwiedzi jej wybrzeże, odpowiedź jest jedna – Korfu jest onieśmielająco piękne! Zielone serce Grecji i zarazem jedna z największych Wysp Jońskich, czarująca krajobrazem, roślinnością, gościnnością mieszkańców i stylem życia – tu nikt się nie śpieszy, tutaj cieszymy się życiem! Burzliwa historia nauczyła Greków szanować i doceniać piękno tego miejsca. Wyspa należała do Królestwa Sycylii, następnie Republiki Weneckiej, Francji, a nawet znajdowała się pod protektoratem rosyjsko-tureckim. Nas zupełnie nie dziwi, że każdy chciał mieć ten wspaniały kawałek ziemi na wyłączność, jak również to, że wyspa wróciła do Grecji, ojczyzny Homera, który bezgranicznie ją pokochał!

Raj dla miłośników natury

Orzeźwiające powietrze, bujna roślinność i lazurowe morze – nie bez przyczyny Korfu nazywa się zielonym sercem Grecji. Znajdziemy tu liczne kwiaty: azalie, opuncje, mimozy, powoje, a samych orchidei jest 50 odmian! Malownicze klify i unosząca się woń cytrusów czyni z wyspy unikatowe miejsce, które na długo pozostanie w Waszej pamięci. Miłośnikom plażowania polecamy piękną miejscowość Paleokastritsa. Zwiedzając te rejony koniecznie powinniśmy popłynąć łodzią z przeszkloną podłogą do Błękitnych Grot. Za obowiązkowy punky wycieczki uznajemy również zwiedzenie Zamku Angelokastro, który jest najważniejszą budowlą bizantyjską w całej Grecji. Kavos, Acharavi czy Agios Georgios - wszędzie jest pięknie!

Oliwki i wino

Wyśmienita kuchnia, lokalne trunki i drzewa oliwne, które rosną praktycznie wszędzie, czynią z Korfu kulinarne niebo – właśnie stąd pochodzi najlepsza oliwa z oliwek. Skarbem tutejszych przysmaków jest kumkwat, mały krzew pochodzący z Chin, służy regionalnym producentom do produkcji marmolady czy lodów. W restauracjach, poza tradycyjnymi daniami jak musaka i tzatziki, znajdziemy potrawy, które przybyły tu z Wenecjanami i zachęcamy wszystkich do delektowania się nimi - właśnie ta różnorodność oddaje charakter i wyjątkowość Korfu!

Czas odpoczynku

Na wszystkich, którzy planują się zrelaksować i zapomnieć o całym świecie, czeka miła niespodzianka – tutaj znikają wszystkie problemy! Bardzo dobra baza hotelowa zapewnia atrakcje dla całej rodziny. Liczne ośrodki oferują polskojęzyczne animacje, zjeżdżalnie dla najmłodszych podróżników i szeroki wybór usług w Spa. Na naszej stronie porównacie tysiące wycieczek, aby przeżyć niezapomniane wczasy w Grecji – dla spóźnialskich last minute, a dla wygodnych bogata formuła all inclusive.

Życzymy słonecznego lata 2016 na Korfu!
Zespół FLY.PL

 

Lato 2016 na Korfu w promocji First Minute Zobacz pełną ofertę

Summer Breezehotel 2-gwiazdkowy

1 029 

Grecja, Korfu

-6% 1099

7 dni od 04.10.2019 - Poznań

Corifo Villagehotel 3-gwiazdkowy

1 039 

Grecja, Korfu

-5% 1099

7 dni od 18.10.2019 - Poznań

Bruskoshotel 3-gwiazdkowy

1 049 

Grecja, Korfu

7 dni od 04.10.2019 - Poznań

FLY.PL