Te kraje zapraszają turystów na wczasy w 2021 roku!

  Magdalena Łysik
  Koronawirus a wakacje za granicą – sprawdź aktualne informacje wyjazdowe i zaplanuj Zimowe wczasy Last Minute. Dowiedz się, do których krajów można polecieć z Polski

  Można lecieć na Wakacje Last Minute! Choć przez koronawirusa wczasy 2021 odbywa ją się inaczej niż wcześniej, przedstawiciele hoteli i resortów wakacyjnych robią wszystko, by zapewnić bezpieczny i komfortowy pobyt dla swoich gości. Dlaczego warto pojechać na urlop za granicę? Biura podróży oferują dużo niższe ceny wycieczek- rabaty Last Minutę sięgają nawet -60%. Możemy liczyć także na brak tłumów przez mniejsze obłożenie hoteli i szczególną dbałość o czystość. Poznaj listę krajów na zimowe wczasy Last Minute bez kwarantanny dla Polaków. Sprawdź też, gdzie można lecieć na urlop bez testów przed wylotem.

  Komunikat dotyczący podróży do 31.01.2021

  Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14.01.2021 roku do 31 stycznia po przekroczeniu granicy transportem zbiorowym obowiązuje 10-dniowa kwarantanna po powrocie do Polski. Obowiązkiem podróżnego jest zgłosić poddanie się kwarantannie do Głównego Inspektora Sanitarnego za pośrednictwem infolinii.

  Źródło: https://dziennikustaw.gov.pl/D2021000009101.pdf

  Z obowiązku kwarantanny zwolnione są osoby posiadające negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego przed przekroczeniem granicy w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku tego testu, oraz m.in. osoby zaszczepione przeciwko COVID-19, uczniowie i ich opiekunowie pobierający naukę w Polsce (którzy przekraczają granicę wraz z uczniami w celu umożliwienia tej nauki), studenci, uczestnicy studiów podyplomowych, kształcenia specjalistycznego i innych form kształcenia, doktoranci kształcący się w Polsce, osoby prowadzące działalność naukową a także wybrane grupy zawodowe i sportowe szczegółowo wyróżnione w rozporządzeniach: https://dziennikustaw.gov.pl/D2020000231601.pdf i https://dziennikustaw.gov.pl/D2021000015301.pdf

  Do których krajów można lecieć na wakacje? [Aktualne informacje dla turystów]

  Wakacje w Egipcie a koronawirus – można lecieć!

  Egipt otworzył granice dla turystów z zagranicy 1 lipca. Decyzja Egiptu wynika z dużo mniejszej liczby przypadków występowania wirusa w kurortach nadmorskich. Turyści mogą podróżować do Hurghady, Marsa Alam, Sharm el Sheikh, Dahabu oraz Marsa Matrouh. Hotele w Egipcie mogą być otwarte tylko wtedy, jeśli uzyskają certyfikat „bezpieczeństwa higienicznego”.

  Od 12 sierpnia zostały wznowione loty z Polski do Egiptu. Od tego dnia nie ma przeszkód w podróżowaniu do Egiptu i można spędzić tam wakacje bez kwarantanny po powrocie.

  Dodatkowo Egipt znosi opłaty za wizy aż do 30 kwietnia 2021 roku.

  Każda osoba podróżująca do Egiptu zobowiązana jest do wypełnienia i podpisania Formularza Lokalizacyjnego.

  Od 1 września 2020 roku wszyscy turyści wybierający się do Egiptu muszą okazać negatywne wyniki testów PCR wykonanego na 72 godz. przed planowanym przylotem lub wykonać test na lotnisku po przylocie. Koszt testu w Egipcie wynosi 30 dolarów, a w oczekiwaniu można swobodnie spędzać czas w wybranym hotelu. W razie konieczności leczenia lub przedłużonego zakwaterowania z powodu kwarantanny koszty ponosi rząd Egiptu.

  ► Dowiedz się więcej: Koronawirus w Egipcie – ważne informacje dla turystów 

  Hiszpania i Wyspy Kanaryjskie zapraszają na urlop Last Minute!

  Otwarcie granic w Hiszpanii nastąpiło 21 czerwca. Podróżni przybywający do Hiszpanii po tej dacie nie muszą odbywać kwarantanny. Jest to również data przywrócenia swobodnego ruchu turystycznego. Od tego dnia turyści znów latają na wakacje do Hiszpanii.

  Od początku lipca przed wyjazdem na urlop do Hiszpanii należy wypełnić formularz FCS. Na jego podstawie wygenerowany zostanie kod QR, który należy okazać przed wejściem do samolotu lub po przylocie. Formularz dostępny jest na stronie spth.gob.es/create.

  Zgodnie z aktualnym rozporządzeniem Rady Ministrów nie ma ograniczeń w bezpośrednim ruchu lotniczym z Hiszpanią. Wakacje w całej Hiszpanii, łącznie z Wyspami Kanaryjskimi oraz Balearami odbywają się bez przeszkód.

  Od 23.11.2020 r. wprowadzono obowiązek wykonania testu PCR w podróży do całej Hiszpanii, łącznie z Wyspami Kanaryjskimi. Test należy wykonać w ciągu 72 godzin przed wylotem. Dzieci poniżej 6 roku życia nie muszą przedstawiać wyniku testu.

  ► Szczegółowe informacje: Hiszpania koronawirus – ważne informacje dla turystów

  Koronawirus a wakacje na Malcie – tanie jak barszcz!

  Malta wznowiła międzynarodowy lotniczy ruch pasażerski od 1 lipca dla turystów z Polski. Zgodnie z aktualnym Rozporządzeniem Rady Ministrów nie ma ograniczeń w podróżowaniu na Maltę. Przed wylotem należy wypełnić deklarację zdrowia i formularz podróży.

  Od 14 listopada 2020 r. podróżni przylatujący ze wszystkich lotnisk w Polsce zobowiązani są do przedstawienia negatywnego wyniku testu RT-PCR, wykonanego nie później niż 72 godziny przed przybyciem na Maltę. W przypadku braku wyniku testu podróżny może zostać poddany testowi po przylocie i może zostać skierowany na kwarantannę.

  Wakacje Last Minute na Malcie to prawdziwy szok cenowy. Można zaplanować tam urlop dla dwóch osób z łącznym kosztem podróży nie przekraczającym 1000 zł. Jeśli jeszcze nie byliście na Malcie, zdecydowanie warto teraz się tam wybrać.

  ► Szczegółowe informacje: Malta koronawirus – ważne informacje dla turystów

  Portugalia i Madera koronawirus – można lecieć na wakacje!

  Można lecieć na wakacje do Portugali!Otwarcie sezonu wakacyjnego w Portugalii m.in. dla turystów z Unii Europejskiej nastąpiło już 15 czerwca. Turyści przyjeżdżający do Portugalii kontynentalnej nie muszą poddawać się kwarantannie, nie są też zobowiązani do wykonania testu na obecność koronawirusa. Inne warunki obowiązują na Maderze i Azorach. Podczas podróży na portugalskie wyspy konieczne jest okazanie negatywnego wyniku testu (PT-PCR) lub wykonanie testu na lotnisku bezpłatnie.

  Jesienią zdecydowanie polecamy wycieczki Last Minute na Maderę. Ta piękna wyspa zachwyci Was swoim niesamowitym krajobrazem i cudowną roślinnością. Ceny podróży na ostatnią chwilę spadają nawet o -60% w porównaniu do zeszłego roku. Jeśli chcieliście zobaczyć Maderę, teraz macie doskonałą ku temu okazję. Polecamy!

  ► Szczegółowe informacje: Koronawirus Portugalia i Madera – ważne informacje dla turystów

  Wczasy na Zanzibarze – można lecieć na rajski urlop!

  Rozpoczynamy sezon na rajskie wczasy! W sezonie jesień-zima 2020/2021 polecimy na Zanzibar. Grancie Tanzanii są otwarte dla turystów. Podróżnych z Polski nie obowiązują testy na obecność koronawirusa ani kwarantanna. Na wczasy Last Minute na Zanzibarze można polecieć już w listopadzie.

  Wakacje w tym egzotycznym raju odbywają się z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa. W trakcie podróży samolotem na Zanzibar należy mieć maseczkę. Konieczne jest też zachowanie dystansu.

  ► Szczegółowe informacje: Zanzibar i Tanzania koronawirus - ważne informacje dla turystów

  Koronawirus a wczasy na Dominikanie – rozpoczynamy sezon!

  Na Dominikanę bez testów i bez kwarantanny.Dominikana otwiera granice dla turystów na egzotyczny sezon Zima 2020/2021.Osoby podróżujące na Dominikanę po przylocie mogą zostać poddane tzw. szybkim testom na obecność wirusa, lecz nie jest to zbyt popularna praktyka.

  Od 29.11.2020 r. wszyscy turyści, bez względu na wiek, przylatujący do Dominikany i odlatujący z niej są zobowiązani do wypełnienia elektronicznego formularza (e-ticket), dostępnego na stornie internetowej https://eticket.migracion.gob.do. W formularzu należy podać m.in. dane osobowe, szczegóły podróży oraz informacje o stanie zdrowia, a także wypełnić deklarację celną. Następnie podróżny dostanie kod QR, który służby graniczne zeskanują w trakcie odprawy.

  Dominikana to rajski kierunek, który pokochali turyści z całego świata. Tym bardziej cieszymy się, że loty z Polski zostaną wznowione.

  ► Szczegółowe informacje:Dominikana koronawirus - ważne informacje dla turystów

  Egzotyczny urlop na Kubie a koronawirus

  W ofercie egzotycznych wyjazdów na Zimę 2021 znajdziemy także roztańczoną Kubę. Granice Kuby otwarte są dla turystów z Polski od października. Rajski kierunek jest przygotowany na przyjęcie turystów i zapewnienie im doskonałego wypoczynku.

  Podróżujący na Kubę muszą wypełnić Deklarację Zdrowia przed wylotem lub w samolocie. Po przylocie na Kubę natomiast muszą poddać się testom RT-PCR na obecność koronawirusa. Od 1 grudnia wprowadzono „opłatę sanitarną” dla turystów na poczet testów w wysokości 30 USD (najczęściej opłata ta jest wliczona już w cenę wyjazdu - szczegóły w warunkach umowy).

  UWAGA! Od 10 stycznia 2021 roku obowiązkowe są 2 testy w kierunku koronawirusa:

  • pierwszy test RT-PCR należy wykonać przed wylotem na Kubę nie wcześniej niż 72 h (klientów biura podróży Itaka obowiązuje wydłużony czas - 120 h). Testy są obowiązkowe również dla dzieci i niemowląt. Wynik testu musi być wystawiony w języku angielskim lub hiszpańskim. 
  • drugi test RT-PCR wykonany zostanie na lotnisku po przylocie na Kubę (koszt testu wliczony w cenę imprezy)

  Każdy podróżny przylatujący na Kubę zobowiązany jest do posiadania ubezpieczenia KL/NNW, które obejmuje swoim również COVID-19. Będzie to weryfikowane po przylocie. Osoby, które nie wykupią takiego ubezpieczenie wcześniej będą zobowiązane do opłacenia polisy na miejscu (30 euro/osoba).

  Obowiązkowe jest także posiadania ubezpieczenia KL/NNW obejmującego COVID-19. Weryfikacja będzie się odbywać po przylocie. W przypadku braku wykupionego ubezpieczenia, należy opłacić polisę na miejscu (30 euro/os.)

  ► Szczegółowe informacje: Kuba koronawirus – wymagania wjazdowe i ważne informacje dla turystów

  Kenia koronawirus – granice otwarte dla turystów

  Kenia znów otwarta dla turystów! Nie ma ograniczeń w podróżowaniu do Kenii z Polski. Atrakcje turystyczne, szerokie białe plaże i safari są dostępne dla podróżników. Pierwsze wycieczki do Kenii z biurami podróży zaplanowane są w grudniu. Zachęcamy do zaplanowania wyjazdów, które kuszą doskonałą ceną i niesamowitymi warunkami przyrodniczymi.

  Podróżujących do Kenii nie obowiązuje kwarantanna pod warunkiem, że posiadają negatywny wynik testu PCR na obecność koronawirusa (wykonany nie wcześniej niż 96 godzin przed wylotem) w języku angielskim oraz nie mają objawów charakterystycznych dla COVID-19. Przed odlotem należy wypełnić formularz podróży i wygenerować kod QR.

  ► Szczegółowe informacje: Kenia koronawirus - ważne informacje dla turystów

  Wyspy Zielonego Przylądka – można lecieć na wakacje!

  Zapraszamy na rajski wypoczynek na Wyspach Zielonego Przylądka! Loty międzynarodowe zostały wznowione. Już w grudniu pierwsi turyści z Polski wyruszą na wczasy na Zielony Przylądek. To doskonały wybór dla miłośników plażowania, sportów wodnych oraz podwodnego świata.

  Podróżni nie muszą odbywać kwarantanny po przylocie ani po powrocie. Należy natomiast okazać negatywny wynik testuna obecność koronawirusa wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem i uzupełnić formularz podróży. Akceptowane są testy antygenowe, w wybranych ofertach bez opłat.

  ► Szczegółowe informacje: Koronawirus Wyspy Zielonego Przylądka – ważne informacje dla turystów

  Malediwy wakacje a koronawirus

  Rajskie wyspy zapraszają na egzotyczne wakacje! Sezon turystycznych wyjazdów na Malediwy z Polski startuje już na początku grudnia. Sprawdź oferty wycieczek na Malediwy w promocjach Last Minute!

  Turyści przed wylotem na Malediwy muszą uzupełnić online deklarację o stanie zdrowia oraz nie wcześniej niż 96 godzin przed podróżą wykonać test PCR na obecność koronawirusa. Turyści są zwolnieni z konieczności odbycia kwarantanny.

  ► Szczegółowe informacje: Malediwy koronawirus - ważne informacje dla turystów

  Meksyk koronawirus a wakacje

  Podróże do Meksyku są dostępne. Można lecieć do Meksyku na wakacje z Polski. Nie ma obowiązku odbywania kwarantanny po przylocie. Nie są wymagane testy. Przed wylotem należy uzupełnić formularz podróży. Biura podróży rozpoczynają sezon wycieczek do Meksyku na przełomie listopada i grudnia 2020 roku.

  Zwiększone są natomiast kontrole graniczne – należy mieć ze sobą dokumenty potwierdzające cel podróży, środki finansowe, potwierdzenie zakwaterowania z informacją o długości pobytu i locie powrotnym.

  ► Szczegółowe informacje: Meksyk koronawirus – ważne informacje dla turystów

  Turcja koronawirus – można lecieć na wakacje 2021 do Turcji

  Granice otwarte – można lecieć na wakacje do Turcji! Data otwarcia granic Turcji dla Polaków została ustalona na 29 lipca 2020 roku. Pierwsze loty czarterowe do Turcji z Polski poleciały już w sierpniu 2020 roku.

  Wszyscy turyści przylatujący do Turcji zobowiązani są do wypełnienia i podpisania wydrukowanego Formularza Lokalizacyjnego (pole Seat number należy uzupełnić po odebraniu karty pokładowej na lotnisku). Za osoby niepełnoletnie formularz wypełnia osoba pełnoletnia, pod której opieką znajduje się niepełnoletni. Formularze będą zbierane w samolocie przez obsługę.

  W podróży między 28.12.2020 r. a 01.02.2021 r. są wymagane testy PCR wykonane do 72 h przed wylotem.

  Nadal obowiązuje obowiązek noszenia masek oraz utrzymywania dystansu społecznego. Hotele zachowały formułę All Inclusive i przyjmują połowę maksymalnej liczby gości, co zwiększa komfort wypoczynku. Ponadto ceny wczasów Last Minute w Turcji zostały obniżone o nawet 60%. Kraj ten przyciąga turystów wysokim standardem 5-gwiazdkowych hoteli z najlepszym stosunkiem jakości do ceny oraz słoneczną i przyjemną pogodą. To nasz numer 1 na urlop jesienią w dobie koronawirusa także ze względu na to, że od tego roku turyści z Polski nie muszą mieć wizy w podróży do Turcji.

  Więcej informacji w komunikacie: Turcja koronawirus - ważne informacje dla turystów

  Słoneczne wakacje na Cyprze a koronawirus

  Cypr Południowy otworzył granice 9 czerwca. Na podstawie danych epidemiologicznych kraje zostały podzielone na kategorie A, B i C. Obywatele państw znajdujących się w pierwszej grupie od 20 czerwca nie podlegają żadnym dodatkowym restrykcjom. Obywatele krajów z kategorii B są natomiast zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR na obecność koronawirusa. Test należy przeprowadzić na 72 godziny przed wyjazdem na Cypr. Podróże z krajów, które znalazły się w grupie C będzie możliwa wyłącznie w wyjątkowych okolicznościach.

  Od 9 listopada 2020 r. Polska znalazła się w kategorii C, co oznacza, że tymczasowo turyści z Polski nie mogą podróżować na Cypr.

  ► Szczegółowe informacje: Cypr koronawirus – ważne informacje dla turystów

  Tunezja koronawirus wczasy

  Zamknięcie granic nie dotyczy Tunezji. Kraj ten zaprasza na wakacje turystów z zagranicy już od 27 czerwca. Obowiązują specjalne protokoły sanitarne i środki zapobiegawcze.

  Zgodnie z informacją przekazaną przez dyrektora biura Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki w Warszawie, turyści którzy przylecą na wakacje 2020 do Tunezji z biurem podróży nie muszą przedstawiać negatywnych wyników testów ani poddawać się kwarantannie. Loty czarterowe do Tunezji są realizowane od sierpnia.

  Przed wylotem do Tunezji należy wypełnić Formularz Podróży oraz wypełnić i wydrukować Deklarację zdrowia oraz potwierdzenie zapoznania się z polityką COVID-19.

  ► Szczegółowe informacje oraz instrukcje wypełnienia dokumentów znajdują się tutaj: Tunezja otwiera granice: ważne informacje dla turystów

  Włochy koronawirus – wycieczki i wczasy

  Granice Włoch pozostają otwarte, jednak władze Italii wprowadziły tymczasowe obostrzenia. Do 5 marca 2021 osoby przyjeżdżające do Włoch zobowiązane są do przedstawienia negatywnego wyniku testu molekularnego lub antygenowego wykonanego w ciągu 48 godz. przed przekroczeniem granicy Włoch. W przypadku braku testu należy poddać się 14-dniowej kwarantannie.

  Do 15 lutego 2021 r. wszystkie wyciągi i stacje narciarskie na terenie całych Włoch pozostają zamknięte.

  Więcej informacji oraz szczegółowe procedury wjazdowe znajdziesz w komunikacie: Włochy koronawirus – aktualne informacje dla turystów

  Koronawirus a wakacje w Grecji

  Wakacje za granicą możemy spędzić również w Grecji. To kolejny kraj, który otworzył granice dla turystów. Od 1 lipca 2020 turyści mogą podróżować do całego kraju bez konieczności odbywania kwarantanny*. Na lotniskach w Grecji mogą być przeprowadzane losowe testy przesiewowe.

  Co najmniej 24 godzin przed przyjazdem do Grecji należy wypełnić formularz Passenger Locator Form na stronie travel.gov.gr. W formularzu należy podać m.in. nr lotu, miejsce przekroczenia granicy oraz adres, pod którym będziemy przebywać w Grecji. Po wypełnieniu formularza otrzymamy wygenerowany kod QR, który należy zapisać na smartfonie lub wydrukować i zeskanować po wyjściu z samolotu.

  Od 3 października 2020 roku turyści z Polski są zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu. Test należy wykonać najpóźniej 72 godziny przed wylotem.

  Inne warunki wjazdowe dotyczą podróżnych, którzy chcą przyjechać do Grecji drogą lądową. Więcej informacji w linku poniżej.

  *Grecja wprowadziła konieczność odbycia 3-dniowej kwarantanny (lub krótszej, w przypadku krótszego pobytu) dla wszystkich osób wjeżdżających do Grecji od 18 grudnia 2020 r. do 7 stycznia 2021 r.

  ► Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj: Grecja koronawirus – ważne informacje dla turystów

  Chorwacja wakacje a koronawirus

  Chorwacja jako jeden z pierwszych krajów otworzył granice dla turystów. Podróżować do Chorwacji można już od 28 maja 2020 roku. Nie ma kwarantanny. Obowiązują standardowe procedury, czyli okazanie ważnego dowodu osobistego lub paszportu oraz kontrola epidemiczna. Przekraczając granicę trzeba podać miejsce, w którym spędzamy wakacje oraz numer telefonu komórkowego i adres e-mail. Wszystkie dane można wcześniej przesłać za pomocą aplikacji entercroatia.mup.hr, dostępnej również w języku polskim. Należy również przestrzegać zasad epidemicznych obowiązujących na terenie Chorwacji.

  Do 15 stycznia 2020 r. przy wjeździe/przylocie do Chorwacji należy okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Test nie może może być starszy niż 48 godz.

  ► Aktualne informacje dostępne są tutaj: Chorwacja koronawirus a wakacje - ważne informacje dla turystów

  Koronawirus Bułgaria – wakacje i wycieczki

  Bułgaria to jeden z krajów, który najszybciej przygotował się na otwarcie granic i przyjęcie turystów. Wielu turystów z Polski spędziło tam wakacje 2020. Sezon na wakacje w Bułgarii rozpoczął się 17 czerwca 2020. Loty czarterowe do Bułgarii odbywają się od początku lipca. Zapraszamy do rezerwacji wyjazdów na wczasy w Bułgarii bez testów i bez kwarantanny dla Polaków.

  ► Szczegółowe informacje o wakacjach i warunkach wjazdowych: Bułgaria koronawirus – ważne informacje dla turystów

  Wakacje w Albanii a koronawirus

  Albania otworzyła granice lądowe z państwami sąsiednimi już 1 czerwca. Jednak ze względu na to, że kraj ten nie należy do krajów członkowskich Unii Europejskiej, data, od kiedy turyści z Polski mogą podróżować do Albanii została wyznaczona na 1 lipca 2020 roku. Pierwsze samoloty czarterowe na wakacje w Albanii wystartowały w połowie lipca. Nie ma ograniczeń w ruchu lotniczym między Polską a Albanią. W podróży do Albanii nie są też wymagane testy.

  Wszystkie osoby podróżujące do Albanii muszą mieć przy sobie wypełniony i wydrukowany druk wjazdowy – POBIERZ DRUK WJAZDOWY.

  ► Szczegółowe informacje wjazdowe: Albania koronawirus - ważne informacje dla turystów

  Koronawirus a wakacje w Czarnogórze

  Czarnogóra rozpoczęła otwieranie granic 1 czerwca. Dla turystów z Polski granice zostały otwarte 22 czerwca. Początkowo od podróżujących z naszego kraju wymagano przedstawienia negatywnego wyniku testu na SARS-CoV-2. Zgodnie z decyzją czarnogórskiego rządu od końca czerwca 2020 roku otwarto granice dla wszystkich państw należących do Unii Europejskiej. Turyści z Polski mogą przyjeżdżać na wakacje do Czarnogóry bez dodatkowych obostrzeń (bez testów i bez kwarantanny).

  ► Szczegółowe informacje: Czarnogóra koronawirus – ważne informacje dla turystów

  Bośnia i Hercegowina koronawirus

  Bośnia i Hercegowina otworzyła granice dla turystów z Polski 16 lipca 2020 roku. Przy przekraczaniu granicy należy okazać ważny paszport oraz negatywny wynik testu na koronawirusa, wykonanego w ciągu 48 godzin (licząc od daty wykonania testu). Obowiązek ten dotyczy wszystkich turystów, bez względu na wiek. Rodzaj testu nie został sprecyzowany przez władze Bośni i Hercegowiny. Test można wykonać także w Chorwacji.

  Test nie jest wymagany wyłącznie w przypadku przejazdu tranzytowego przez Neum na trasie Dubrownik - pozostała część Chorwacji. Taki przejazd możliwy jest także na podstawie dowodu osobistego. Zatrzymanie się podczas przejazdu tranzytowego lub próba wjazdu do Bośni i Hercegowiny przez korytarz w Neum bez testu i paszportu karana jest wysokimi mandatami.

  Zgodnie z aktualnym Rozporządzeniem Rady Ministrów obowiązującym do 31 grudnia 2020 r. wprowadzone zostaje ograniczenie w lotach z Bośni i Hercegowiny do Polski. Zakaz nie dotyczy jednak połączeń czarterowych. Jeśli organizator nie zadeklarował inaczej, wycieczki do Bośni i Hercegowiny z biurem podróży samolotem czarterowym odbywają się bez przeszkód.

  Wakacje za granicą a koronawirus – dowiedz się więcej!

  Jak działa ubezpieczenie podróżne w przypadku koronawirusa? Podpowiadamy, które ubezpieczenie turystyczne wybrać, by móc cieszyć się komfortowymi wakacjami.
  Kiedy obowiązuje kwarantanna po powrocie do Polski – najważniejsze zasady. Czy można uniknąć kwarantanny po przylocie? Odpowiadamy na najczęstsze pytania o kwarantannę po powrocie z zagranicy.
  Udostępnij

  Skopuj link

  FLY.PL