Kos – bezpieczne wakacje w Grecji [reportaż z wyspy Kos]

  Aktualności
  Maciej Strzelecki

  Władze regionu południowych wysp greckich zaprosiły przedstawicieli biur podróży oraz dziennikarzy na Kos, aby poczuć wyjątkową atmosferę, sprawdzić standard hoteli i przekonać się, że zeszłoroczny problem związany z imigrantami jest już od dawna nieaktualny.

  Kos, położone u wybrzeża Turcji, na Morzu Egejskim to ojczyzna Hipokrates, starożytnego ojca medycyny. Na turystów czekają tu piaszczyste plaże, lazurowe morze, wyśmienita grecka kuchnia i pozostałości antycznych świątyń. Polacy pokochali wakacje na greckich wyspach. Hotele prezentują bardzo dobry standard i oferują profesjonalną obsługę, animacje dla najmłodszych podróżników i szeroki wachlarz atrakcji na spontaniczne wczasy last minute z przyjaciółmi.

  KLIKNIJ ABY AKTYWOWAĆ MAPĘ Kliknij aby aktywować mapę

  Ubiegłoroczna sytuacja polityczno-ekonomiczna i lokalizacja wyspy Kos sprawiły, że docierali tu uchodźcy, co przełożyło się na negatywny wizerunek i niechęć turystów do wypoczynku w tym miejscu. Jak sytuacja wygląda dzisiaj? Władze regionu południowych wysp greckich i biuro podróży Grecos zaprosiły przedstawicieli branży turystycznej i dziennikarzy, aby na własne oczy przekonali się, że wyspa jest wolna od imigrantów, przygotowana na lato 2016, a po zeszłorocznych problemach nie ma najmniejszego śladu.

  Dobrą opinię tworzy się latami, ale traci szybko. Dlatego władze regionu starają się odwrócić niedobrą tendencję. Grupa polskich agentów i dziennikarzy jest pierwszą jaka odwiedziła Kos na ich zaproszenie – stwierdził Svynou, burmistrz wyspy, w rozmowie z Filipem Frydrykiewiczem dla portalu rp.pl.

  Przedstawicielka naszego biura miała okazję zwiedzić wyspę, uczestniczyć w uroczystościach religijnych, które odbywały się na Kos, skosztować regionalnej kuchni oraz wypłynąć w rejs na położoną w pobliżu malutką, wulkaniczną wyspę Nissiros. Co ciekawe, ani na jednej, ani na drugiej wyspie uchodźców nie ma, ciężko nawet znaleźć ślady ich obecności w tych miejscach. Hotele otwierają się na sezon, Grecy czekają na turystów, a pogoda jest idealna na urlop.

  Co zatem należy zrobić? Jechać na wakacje! Nas Kos oczarowało! Mieszkańcy wyspy dokładają wszelkich starań, aby przyciągnąć turystów, co przekłada się na atrakcyjne ceny – za tygodniową wycieczkę zapłacimy nawet 1 200 złotych, co jest konkurencyjną ofertą wobec pozostałych greckich wysp. Hotel, które zwiedziliśmy na wyspie to Mitsis Ramira Beach, Mitsis Blue Domes Resort, Mitsis Norida Beach i Kipriotis Panorama & Suites - przeczytajcie nasze recenzje tych obiektów!

  Zobaczcie najtańsze wakacyjne oferty na Kos.

  Poniżej relacja z tego, co zobaczyliśmy!

  FLY.PL