Wyspa Kos Grecja

Kos – greckie wakacje z biurem podróży Exim Tours!

Autor: Marta Piotrowska, Data publikacji:

Odkryjcie Kos z Exim Tours Polska! Dowiedzcie się, dlaczego warto się tam wybrać i co zobaczyć na znanej greckiej wyspie Kos!

Kos to jedna z najczęściej wybieranych greckich wysp na wakacje 2018. Swoją popularność zawdzięcza szczególnie plażom, przez wielu uznawanych za najpiękniejsze w całej Grecji. Jednak Kos warto polecić na urlop nie tylko miłośnikom wylegiwania się na piasku przy brzegu morza. Podpowiadamy co warto zobaczyć na „wyspie Hipokratesa” i dlaczego warto wybrać się tam na wakacje z biurem podróży Exim Tours!

Kos – gdzie warto pojechać na wakacje? Kierunki podróży

W ofercie biura podróży Exim Tours znalazły się hotele i pensjonaty zlokalizowane w pobliżu najbardziej znanych i polecanych kurortów na wyspie Kos.

Miejscowościami, które warto polecić tym, którzy chcą zatrzymać się w pobliżu pięknej plaży polecamy miasteczko Mastichari oraz popularny kurort Tigaki. Na rodzinne wakacje świetnie sprawdzi się Marmari z długą plażą i łagodnym zejściem do morza. Osoby szukające bardziej spokojnego wypoczynku z dala od typowego turystycznego zgiełku powinny zdecydować się natomiast na hotel w okolicach Lambi.

Kos – co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne

Kos to ponad 100 km wybrzeża, z czego aż 70% to plaże. Głównie piaszczyste lub piaszczysto-żwirowe. To one stanowią największy atut wyspy jako kierunku na wakacje. Jednak ta niewielka wyspa dysponuje również innymi atrakcjami turystycznymi i ciekawymi miejscami, na zwiedzanie których warto poświęcić przynajmiej 1-2 dni.

Wszyscy, którzy wybiorą się na urlop na Kos powinny choć na jedno popołudnie pojechać do stolicy wyspy – miasta Kos. Znajduje się tu m.in. główny port wyspy (popularne są rejsy do tureckiego Bodrum) oraz zabytki starożytne (np. fragmenty murów obronnych, pozostałości świątyń Heraklesa oraz Afrodyty), średniowieczne (zamek-twierdza joannitów) i późniejsze (np. meczet z XVIII wieku). Warto również zobaczyć ponad 700-letni Platan Hipokratesa oraz Muzeum Archeologiczne.

Kilka kilometrów od miasta Kos znajduje się Asklepiejon – najbardziej znany zabytek na wyspie. Są tu pozostałości po antycznym kompleksie z III w p.n.e. m.in. z dorycką świątynią boga medycyny Asklepiosa i szkołą medyczną. Z najwyższego (trzeciego) poziomu kompleksu rozciąga się przepiękny widok na stolicę wyspy.

Do największych atrakcji turystycznych wyspy Kos zaliczyć należy również słone jezioro w Tigaki (szczególnie warto wybrać się tam późną wiosną i wczesnym latem, gdy można spotkać flamingi), Termy Embros oraz urokliwe, greckie miasteczka z Zia na czele (przepiękne zachody słońca!). Dużą zaletą są nieduże odległości pomiędzy największymi atrakcjami. Polecamy wynajęcie samochodu lub skutera i spokojne zwiedzanie całej wyspy Kos!

Kos to znakomity wybór na wakacje dla każdego! Piękne krajobrazy, długie i szerokie plaże, pełne uroku miasteczka z typowo greckimi tawernami umilą pobyt i sprawią, że urlop na greckiej wyspie będzie naprawdę udany. Sprawdźcie ofertę hoteli i pensjonatów biura podróży Exim Tours Polska i zaplanujcie greckie Lato 2018 już dziś!

greckie wakacje Lato z biurem podróży Exim Tours wakacje na wyspie Kos

FLY.PL