„Kto nie widział Lizbony, nie widział rzeczy cudnej”

Autor: Ewa Michalak, Data publikacji:

Miasto siedmiu wzgórz zaprasza na wakacje w raju!

W Lizbonie można się zakochać w momencie, w którym samolot podchodzi do lądowania. Zanim wasze oczy ujrzą wspaniałe miasto, lazurowy ocean zdąży skraść wam serce! A to dopiero początek – potem będzie tylko piękniej, smaczniej i zdecydowanie bardziej wzruszająco. Tutaj narodziło się fado, niezwykły gatunek muzyczny, który opowiada o tęsknocie, smutku i miłości. Znajdziecie tu nostalgię, która snuje się po ulicach i otula zabytkowe kamieniczki zbudowane z kolorowych płytek. Ta niepowtarzalna atmosfera będzie wam towarzyszyć przez cały urlop! Wsiądźcie w najpopularniejszy żółty tramwaj, pojedźcie do punktu widokowego Miradoura de Santa Luzia. Zatrzymajcie się tu na kawę, posłuchajcie fado i podziwiajcie zapierające dech w piersiach widoki. Tu czas płynie wolniej, wakacje wydają się nie kończyć, a ludzie, których będziecie mijać na ulicy, obdarzą was serdecznym uśmiechem.

Jedno miasto – tysiące możliwości

Położenie na siedmiu wzgórzach sprawia, że miłośnicy malowniczych krajobrazów i natury będą oczarowani – nieustannie będziecie schodzić z górki lub pod nią wchodzić, a dookoła będzie się rozpościerał malowniczy krajobraz, nie wspominając o wąskich uliczkach, które tylko tutaj wyglądają tak zachwycająco. Lizbońskie zabytki, takie jak klasztor Hieronimów, wpisany na Listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO, zachwyci każdego unikatową mieszanką gotyku i renesansu. Spragnieni sztuki, powinni odwiedzić Centrum Kulturalne Belem, gdzie znajdziemy słynny telefon Salvadora Dalego, który jest…homarem. Największe w Europie Oceanarium zaprasza w podróż wszystkich, którzy kochają odkrywać podwodny świat. Czeka tu na was 25 000 morskich stworzeń. Museu Nacional dos Coches, czyli Muzeum Powozów to najbardziej unikatowy obiekt tego typu w Europie. Kolekcja pojazdów od XVII do XIX wieku oczaruje nie tylko dorosłych, ale również najmniejszych podróżników. Jeśli planujecie długi urlop, polecamy wam zwiedzenie Sintry. To niewielkie miasto, położone pod Lizboną to królestwo pięknych zamków i bajecznych ogrodów, które przyciągają miliony turystów. My polecamy Wam szczególnie trzy obiekty – Quinta da Regaleira, Pałac Pena i Pałac Monserrate.

Coś dla najmłodszych podróżników

Lizbona to miasto, w którym każdy znajdzie coś wyjątkowego. Jeśli planujecie wakacje z dziećmi, nie musicie się obawiać o to, że najmłodsi mogą się nudzić – tutaj jest to niemożliwe! Malownicze widoki, zabytki, rekiny w oceanarium, a nawet prowadzenie kosmicznej rakiety w Pawilonie Wiedzy i Nauki. Zapewniamy, że będą to atrakcje, które urozmaicą wasz wypoczynek, a dzieciom pozwolą spędzić kreatywnie czas i poznać portugalską kulturę. Bardzo dobra baza hotelowa to gwarancja, że znajdziecie w Lizbonie idealne miejsce dla siebie – od kameralnych obiektów na romantyczny wyjazd po luksusowe hotele z bogatą formułą all inclusive. Wiemy, co daje dzieciom najwięcej radości, dlatego polecamy wam szczególnie te obiekty, które oferują animacje i baseny z krętymi zjeżdżalniami.

Witamy w kulinarnym raju

Wakacje w Portugalii to prawdziwa uczta dla wszystkich miłośników ryb i owoców morza. Znajdziemy tu wyśmienite dania i tysiące uroczych knajpek, dzięki którym każda kolacja będzie wyjątkowa. Mówi się, że Portugalczycy potrafią przyrządzić dorsza na 365 sposobów i każdy, kto choć raz spędzi tu wakacje, przekona się, że jest to prawdą. Odwiedzając Belem, pamiętajcie, aby zjeść popularne babeczki, który w Pastelari Belem są zdecydowanie najlepsze i napić się wyśmienitego zielonego wina Vinho Verde – o Porto nie będziemy pisać, bo doskonale wiemy, że z pewnością nie zapomnicie go skosztować!

Sprawdźcie naszą ofertę na lato 2016 i spędźcie niezapomniany czas z bliskimi w malowniczej Portugalii!

Zespół FLY.PL

 

FLY.PL