La Gomera Kanary
  La Gomera wakacje wczasy

  La Gomera – dlaczego warto tam pojechać?

  Aktualności
  Daniel Grębowski
  Odkryj tajemniczą wyspę z zielonym krajobrazem wypełnionym głębokimi dolinami, stromymi zboczami i lasem wawrzynowym. Sprawdź jakie atrakcje kryje magiczna La Gomera

  La Gomera nazywana zielonym sercem Wysp Kanaryjskich, jest jedną z najmniejszych wysp archipelagu. To znakomite miejsce na spokojny wypoczynek oraz świetna okazja do podziwiania piękna przyrody. La Gomera nazywana jest przez Hiszpanów „Isla Colombina” ponieważ była ostatnim przystankiem Krzysztofa Kolumba w drodze do Ameryki. La Gomera jest pełna atrakcji, których nie znajdziemy w innych częściach archipelagu Wysp Kanaryjskich. Dowiedz się więcej o tej uroczej wyspie i przekonaj się, że warto tam pojechać.

  La Gomera – miejsce, gdzie czas płynie wolniej

  Wakacje na La Gomerze to doskonały pomysł dla szukających spokojnego wypoczynku oraz dla tych, którzy pragną kontaktu z dziką naturą. Zielony krajobraz, senne miasteczka i szum oceanu sprawiają, że wyspa jest prawdziwą oazą spokoju. Mieszkańcy La Gomery stworzyli swój własny język gwizdany – el silbo, który służył im do komunikacji na dużych odległościach. Na wyspie nie brakuje kameralnych plaż o krystalicznie czystej wodzie, a także miejsc do uprawiania sportów wodnych.

  La Gomera – gdzie leży?

  La Gomera jest częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich znajdujących się na Oceanie Atlantyckim i należących do Hiszpanii. Wyspa o charakterystycznym kształcie stożka wulkanicznego otoczona urwistym wybrzeżem położona jest ok. 30 km od wybrzeża Teneryfy. Zamieszkuje ją około 20 tys. osób. Stolica wyspy – San Sebastian de La Gomera znajduje się w południowo-zachodniej części. La Gomera jest uważana za jedną z najciekawszych wysp archipelagu. To prawdziwy klejnot przyrody, niezwykłe miejsce z niespotykanymi nigdzie indziej krajobrazami.

  La Gomera pogoda – kiedy jechać?

  Wczasy na La Gomerze to idealny wybór przez cały rok. Wszystkie wyspy archipelagu znajdują się w strefie zwrotnikowej oraz w zasięgu całorocznego oddziaływania pasatów, co sprawia, że klimat jest tu wyjątkowo łagodny. Najcieplejsze miesiące na La Gomerze to lipiec i sierpień. Najchłodniejszy jest styczeń, ale nawet wtedy temperatury rzadko spadają tu poniżej 20°C. Najwyższą część wyspy obejmuje Park Narodowy Garojonay, który często jest pokryty mgłą i występuje tam specyficzny mikroklimat. Niżej położone obszary są półpustynne, silniej nasłonecznione, z małą ilością opadów.

  Jak dostać się na La Gomerę?

  Na wyspie jest co prawda lotnisko, jednak najczęściej loty są organizowane na pobliską Teneryfę. Z Los Cristianos czeka nas ok. 30 minut podróży promem. Jest to znakomita okazja, by zobaczyć oryginalną urodę La Gomery z innej perspektywy.

  La Gomera – jak zwiedzać?

  Dla fanów górskich wycieczek Na La Gomerze znajduje się ok. 600 km szlaków oraz ponad 30 punktów widokowych. Jest to więc idealne miejsce dla miłośników trekkingu. Niektóre z tras mogą przyprawić o zawrót głowy, jednak niesamowite widoki gwarantowane.

  Spokojny wypoczynek na plaży Naturalnie piękna wyspa La Gomera pomimo dzikiego charakteru stanowi również dobrą bazę noclegową. Nie ma tu dużych ośrodków wypoczynkowych ani tłocznych kurortów, znajdziemy natomiast malowniczo położone hotele z pięknymi widokami. Niektóre z nich są dostępne w ofercie All Inclusive, co zapewni nam beztroskie wakacje. Urlop możemy spędzić odpoczywając w spokojnej atmosferze na niezatłoczonych plażach.

  Samochodem dookoła wyspy Wspaniałe krajobrazy czekają na nas podczas samochodowych eskapad po wyspie. Trzeba się liczyć z pokonywaniem wielu serpentyn i wzniesień, jednak punkty widokowe na trasie zrekompensują wszystko.

  Wycieczki na pobliskie wyspy Podczas pobytu na warto skorzystać z rejsów na inne wyspy – tętniącą życiem Teneryfę – największą z archipelagu Wysp Kanaryjskich oraz najmniejszą z nich – górzystą El Hierro.

  Atrakcje La Gomery – co warto zobaczyć na wyspie?

  Park Narodowy de Garajonay jest największą atrakcją La Gomery, zajmuje ok. 10% powierzchni wyspy. Większość terenu pokrywa niesamowity las wawrzynowy (największy na świecie). Znajdziemy tu również wiele endemicznych gatunków roślin i zwierząt, a także najwyższy szczyt wyspy – Garajonay, z którego roztaczają się piękne widoki. Dzięki dużej wilgotności możemy tu zobaczyć zjawisko zwane „morzem chmur”. Cały obszar parku narodowego został wpisany na listę UNESCO.

  San Sebastian – stolica wyspy, miasto z kolorowymi domkami, klimatycznymi kawiarenkami i portem. Znajdziemy tu również piękną plażą.

  Agulo – jedna z najpiękniejszych osad La Gomery, którą tworzą budynki w kolonialnym stylu oraz wąskie uliczki. Nie można przegapić punktu widokowego, oferującego niesamowitą panoramę.

  Valle Gran Rey (Dolina Wielkiego Króla) to malownicze miejsce na zachodnim wybrzeżu wyspy. Znajdziemy tu jedną z największych plaż na wyspie z grafitowym piaskiem i spokojną wodą – Playa La Calera (Playa Gran Rey).

  Playa de Santiago – dawna wioska rybacka, w której znajdziemy jedne z najpiękniejszych plaż. Warto zaznaczyć to miejsce na mapie La Gomery, ponieważ można stąd popłynąć w rejs dookoła wyspy i przy odrobinie szczęścia zobaczyć delfiny i wieloryby.

  Embalse de la Encantadora to malowniczy szlak prowadzący przez zielone doliny i wulkaniczne skały, idealne miejsce na trekking podczas wycieczki na La Gomerę.

  Mirador de Abrante – szklana kapsuła na wysokości 620 m.n.p.m z widokiem na ocean.

  Los Organos – niezwykle widowiskowe klify, które swoim kształtem przypominają organy. Można je podziwiać z perspektywy łodzi.

  FLY.PL