Wycieczka na Madagaskar – hit na wczasy 2019

Autor: Łukasz Tkaczyk, Data publikacji:

Madagaskar – wakacje w egzotycznym raju! Dowiedz się, co warto zobaczyć na Madagaskarze i gdzie jechać na wymarzony urlop

Bajeczne plaże z białym piaskiem, krystalicznie czysta woda i przyroda niespotykana nigdzie indziej. Odkryj niesamowity Madagaskar – wyjątkową krainę, która z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów, którzy na własne oczy chcą zobaczyć krainę lemurów i baobabów oraz wypocząć na tropikalnym wybrzeżu. Sprawdź, co warto zobaczyć na wyspie. Odkryj najciekawsze miejsca na wczasy 2019 i poznaj atrakcje na wycieczkę na Madagaskar!

Madagaskar – gdzie najlepiej jechać?

Miejscem, do którego warto pojechać na wczasy 2019 na Madagaskarze, jest wyspa Nosy Be. To wyjątkowa kraina pełne bajecznych plaż i luksusowych hoteli, a dodatkowo dobra baza wypadowa do zwiedzania pobliskich wysepek: Nosy Fanihy, Nosy Iranja i całego kraju. Rajskie wybrzeże, krystalicznie czysta woda i fascynująca przyroda sprawiają, że Nosy Be to najlepsze miejsce zarówno na wakacje all inclusive na Madagaskarze, jak i wycieczki dla odkrywców.

Madagaskar – Wyspa Nosy Be

Nosy Be to wyspa położona na północno-zachodnim wybrzeżu Madagaskaru. Ta przepiękna kraina znana jest z niezwykłej przyrody i atrakcyjnej bazy turystycznej. Nosy Be nazywana jest wyspą „na krańcu świata” a jeszcze częściej rajem na ziemi! Wakacje na Nosy Be to doskonały wybór dla osób, które marzą o wypoczynku na cudownych plażach z miękkim piaskiem. Znajdziecie tu luksusowe hotele otoczone palmami oraz całe mnóstwo atrakcji. Od poznawania niezwykłej kultury Malgaszów po wędrówki przez tropikalną dżunglę, która skrywa setki gatunków lemurów.

Madagaskar co warto zobaczyć? Największe atrakcje Madagaskaru

Madagasakar: Nosy Be – główne atrakcje

 • Święte Drzewo Malgaszów – słynne miejsce kultu, czczone w kulturze animistycznej.

 • Andilana Beach – uważana za najpiękniejszą plażę Madagaskaru.

 • Hell-Ville – największe miasto na wyspie z portem (skąd można dopłynąć na Madagaskar). Warto odwiedzić tam targowisko, gdzie można kupić świeże przyprawy, owoce czy warzywa. Co ciekawe, w okolicach portu można natknąć się na organizowane tu walki kogutów.

 • Lemuria Land – park zoologiczny, w którym można zobaczyć setki gatunków lemurów, kameleonów oraz innych dzikich zwierząt, a także spróbować znakomitego rumu czy kupić kosmetyki na bazie lokalnych ziół.

 • Mont Passot – najwyższy szczyt i punkt widokowy, skąd można podziwiać panoramę wyspy. Szczególnie warto wybrać się tam wieczorem, by zobaczyć malowniczy zachód słońca.

Nosy Iranja

 • Spacer przez ocean – Nosy Iranja podzielona jest na dwie części, które łączy grobla o długości 2 kilometrów tworząca ścieżkę z delikatnego białego piasku.

 • Wyspa = rezerwat przyrody – w tym przepięknym miejscu można spotkać całe mnóstwo rzadkich gatunków zwierząt morskich, takich jak żółwie czy kraby palmowe.

Wyspa Nosy Fanihy

 • Naturalne baseny Antana Be – pływanie i snurkowanie w tym pięknym miejscu to wyjątkowa atrakcja, głównie ze względu na występujące tam żółwie zielone.

Wyspa Madagaskar

 • Aleja Baobabów – spacer wśród potężnych 1000-letnich drzew wzdłuż pomarańczowej drogi to jedna z wizytówek Madagaskaru.

 • Isalo National Park – wspaniała atrakcja dla miłośników zachwycających krajobrazów i pieszych wędrówek. Park przyciąga turystów ze względu na przyrodę, która ze skalistego pustkowia przeradza się w bajeczne wodospady i bujne zielone oazy.

 • Park narodowy Antasibe-Mantadia – najczęściej odwiedzany park na wyspie z wytyczone szlakami turystycznymi, po których można wędrować z przewodnikiem. To dobre miejsce, by obserwować dziką przyrodę Madagaskaru.

Madagaskar mapa – gdzie leży Madagaskar na mapie?

Kiedy jechać na Madagaskar?

Najlepszy czas na wakacje na Madagaskarze to terminy od maja do grudnia ze względu na porę suchą na wyspie Nosy Be. Najcieplejsze miesiące to styczeń, luty i marzec, ale jest to pora deszczowa, dlatego lepiej z wyjazdem zaczekać od wiosny. Na Madagaskarze panuje klimat tropikalny, dlatego wycieczki na Nosy Be organizowane są późną wiosną, latem lub jesienią.

Pogoda na Madagaskarze – Nosy Be wykres temperatur

Warunki / Miesiące I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Min. temperatura (°C)242323232321212121222324
Maks. temperatura (°C)292830302928272728293030
Godziny słoneczne (h) 444566555775

Madagaskar wycieczki i wczasy – najlepsze oferty

Antsiranana, Nosy Behotel 3-gwiazdkowy

5 149 

Madagaskar, Antsiranana

-24% 6799

7 dni od 25.07.2019 - Warszawa

Antsiranana, Nosy Behotel 3-gwiazdkowy

5 239 

Madagaskar, Antsiranana

-18% 6399

7 dni od 02.01.2020 - Warszawa

Wyc. objazdowe

5 499 

Madagaskar, Wyc. objazdowe

-24% 7290

7 dni od 25.07.2019 - Warszawa

Antsiranana, Nosy Behotel 4-gwiazdkowy

5 649 

Madagaskar, Antsiranana

-21% 7199

7 dni od 25.07.2019 - Warszawa

Antsiranana, Nosy Behotel 4-gwiazdkowy

5 908 

Madagaskar, Antsiranana

-14% 6948

7 dni od 02.01.2020 - Warszawa

Wyc. objazdowe

5 999 

Madagaskar, Wyc. objazdowe

-19% 7490

7 dni od 01.08.2019 - Warszawa

egzotyczny wypoczynek rajskie wyspy trendy wakacyjne

FLY.PL