Malediwy Egzotyka

  Malediwy – egzotyczne wakacje w raju!

  Aktualności
  Renata Wielgopolanin
  Malediwy – wybierz się na luksusowe wakacje do prawdziwego raju!

  Malediwy to marzenie każdej osoby, szukającej egzotycznych wakacji. Kąpiele w turkusowym, krystalicznie czystym morzu. Wylegiwanie na plażach z piaskiem białym i miękkim jak puder. Relaks w luksusowym resorcie z formułą All Inclusive… Można się rozmarzyć na samą myśl o urlopie w takim miejscu. Wybierając się na Malediwy, mamy okazję do spełnienia wszystkich pragnień! Co jeszcze czeka na turystów na rajskich wyspach i kiedy warto tam jechać?

  Malediwy – kiedy jechać na rajskie wyspy?

  Położone na Oceanie Indyjskim Malediwy to łącznie ponad 1200 koralowych wysepek (26 atoli), z czego na 80 rozlokowane są miejsca noclegowe. Panuje tu klimat tropikalny wilgotny z niezmiennie wysokimi, ale nie za bardzo upalnymi temperaturami (powietrze: 25-30°C, woda: ok. 28°C). Urlop można tu spędzać przez cały rok. Najbardziej polecane są miesiące w okresie jesienno-zimowym (listopad-marzec), gdy nie ma opadów deszczu. Późną wiosną, latem i jesienią (pierwsza połowa) można wypoczywać na wyspach, ale trzeba być przygotowanym na możliwość wystąpienia gwałtownych ulew i burz. Z drugiej strony, wtedy właśnie istnieje największa szansa na wypatrzenie rekinów wielorybich.

  Malediwy – klimat, pogoda, temperatura. Zaplanuj rajskie wakacje!

  Warunki / Miesiące I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  Min. temperatura (°C)232426272726252525242423
  Maks. temperatura (°C)303132333331303030313030
  Temper. Min. (°C)272728292928282727282827
  Godziny słoneczne (h) 898764456667
  Dni deszczowe 1002517161110942
  Wilgotność powietrza (%) 727272717482838281807672

  Malediwy – atrakcje turystyczne

  Część turystów udających się na wakacje na Malediwy („łańcuch wysp”) skupia się na korzystaniu głównie z atrakcji dostępnych w hotelu i najbliższej okolicy. I trudno się temu dziwić. Resorty na Malediwach zapewniają swoim klientom wiele rozrywek, a oferowana formuła All Inclusive uznawana jest za jedną z najlepszych. Co warto robić poza hotelem?

  Największą atrakcją Malediwów jest przelot awionetką nad wysepkami. Z okien samolotu wyglądają one naprawdę przepięknie! Popularny jest też rejs po atolach, w czasie którego można m.in. kąpać się w cudownych zatoczkach na bezludnych wyspach.

  Malediwy to raj nie tylko dla miłośników pięknych krajobrazów. Wyspy znajdują się też w czołówce miejsc do nurkowania na świecie. Wszystko dzięki pięknym rafom koralowym, bogatej podwodnej faunie i florze oraz niezwykle przejrzystej, turkusowej wodzie. Malediwy to doskonały wybór nie tylko dla zaawansowanych nurków. Jest to świetne miejsce dla osób, które stawiają swoje pierwsze kroki pod wodą.

  Osoby lubiące zwiedzać powinny poświęcić min. 1 dzień urlopu na poznanie atrakcji w stolicy MalediwówMale. Miasto to jest uznawane za najmniejszą stolicę na świecie! W Male jest kilka miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić. Na szczycie listy znajdują się Muzeum Narodowe (m.in. trony sułtanów, szaty ceremonialne, rzeźby z XI wieku), Pałac Prezydencki (Mulee Aage) oraz ozdobiony koralowcami Piątkowy Meczet (The Grand Friday Mosque) z XVII wieku wraz z centrum kultury islamskiej. Warto również udać się na targ rybny.

  Malediwy – mapa. Odkryj prawdziwy raj na ziemi!

  KLIKNIJ ABY AKTYWOWAĆ MAPĘ Kliknij aby aktywować mapę

  Pocztówkowe krajobrazy, romantyczne spacery po pokrytej białym piaskiem plaży przy zachodzie słońca – Malediwy nadają się idealnie na nastrojowy urlop we dwoje lub podróż poślubną. To także świetny wybór dla osób uprawiających sporty wodne i dla każdego, któremu marzy się egzotyczny wypoczynek w rajskiej scenerii.

  Malediwy - zaplanuj ekskluzywny wyjazd już dziś!

  FLY.PL