Wakacje w Grecji - Malownicze Kos

Autor: Renata Wielgopolanin, Data publikacji:

Lazurowe morze, wspaniałe plaże i wyśmienita kuchnia – czas na niezapomniane wakacje!

Kos to ojczyzna Hipokratesa, ojca medycyny, którego odkrycia obecne są do dzisiaj w praktyce lekarskiej, dlatego wakacje na tej pięknej wyspie to gwarancja niezapomnianej przygody oraz relaksu dla duszy i ciała. Znajdziemy tu nie tylko piękne plaże, wyśmienitą śródziemnomorską kuchnie i malownicze krajobrazy, ale przede wszystkim duszę i historię tego pięknego miejsca. W mieście Kos na turystów czekają tureckie i weneckie budowle oraz zamek rycerzy św. Jana, który chronił mieszkańców przed piratami. Wydaje się, że czas płynie tu wolniej, a ludzie są szczęśliwsi, dlatego zapraszamy was na długi i błogi wypoczynek na Kos.

Dla aktywnych

Miłośnicy windsurfingu i innych sportów wodnych będą zachwyceni! Idealna temperatura morza, piękne widoki i infrastruktura dostosowana do sportowców – wszystko, co niezbędne, aby spędzić aktywne wczasy! Na żeglowanie i narty wodne polecamy Marmari i Mastichari. W obu miejscowościach znajdziemy również szkoły wind i kitesurfingu, które są czynne od początku maja do połowy października. Jeśli kochacie spędzać czas na rowerze to na Kos czekają na Was wypożyczalnie profesjonalnego sprzętu oraz ścieżki, które ciągną się wzdłuż malowniczego wybrzeża.

Festiwale

Odwiedzając Kos w lipcu i sierpniu warto wybrać się na festiwal organizowany na cześć Hipokratesa. Na turystów czekają przedstawienia teatralne, wystawy, koncerty i wyjątkowe specyfiki śródziemnomorskiej kuchni. Impreza stwarza niepowtarzalną możliwość poznania greckiej kultury. Większość wydarzeń odbywa się na terenie malowniczego zamku Joannitów. 24 sierpnia w miejscowości Antimahia odbywa się festiwal miodu, w trakcie którego można skosztować lokalnych przysmaków. Nie zabraknie greckiej muzyki i narodowych tańców. Jeśli Twój urlop przypada w tym dniu, gwarantujemy, że wizyta w tym miejscu na długo pozostanie w pamięci!

Gdzie się zatrzymać?

Baza noclegowa na Kos jest zróżnicowana, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie – luksusowe obiekty oferujące formułę all inclusive i małe hotele prowadzone przez greckie rodziny. Najpopularniejsze miejscowości Psalidi, Tigaki, Marmari, Kardamena i Mastichari zapewniają atrakcje dla całej rodziny. Znajdziemy tu wypożyczalnie sprzętu wodnego, aquaparki, malownicze porty oraz promenady z licznymi sklepami i barami. Na rodzinne wczasy rekomendujemy szczególnie hotele Mitsis Blue Domes Resort & Spa, Kipriotis Village czy Marine Aquapark Resort. Wszystkie położone są bezpośrednio przy plaży, a polskojęzyczne animacje i kręte zjeżdżalnie zapewniają niezapomniane wczasy najmłodszym podróżnikom.

Niezapomnianych wakacji 2016 życzy zespół FLY.PL.

 

Zobacz wszystkie oferty na gorące Wakacje na Kos Sprawdź

Theoniahotel 2-gwiazdkowy

1 431 

Grecja, Kos

7 dni od 29.06.2019 - Warszawa

International (Kos)hotel 2-gwiazdkowy

1 449 

Grecja, Kos

-14% 1695

7 dni od 31.08.2019 - Gdańsk

Kos Bayhotel 2-gwiazdkowy

1 611 

Grecja, Kos

7 dni od 28.09.2019 - Katowice

Aslanis Villagehotel 2-gwiazdkowy

1 626 

Grecja, Kos

-29% 2294

7 dni od 24.09.2019 - Katowice

wakacje na wyspie Kos

FLY.PL