Maroko

  Maroko – orientalne wakacje zimą

  Aktualności
  Joanna Malinowska
  Słoneczny kierunek idealny na mroźną zimę! Sprawdź ciekawe oferty wakacji w Maroku last minute. Odkryj Marrakesz i Agadir w najlepszych cenach. Maroko pogoda i mapa – zobacz, gdzie spędzić wakacje jesienią i zimą!

  Maroko jest krajem pełnym różnorodności. To kierunek podróży, który zachwyca orientalnością i wyjątkowym bogactwem krajobrazu: piaszczyste plaże, ciepłe wody Oceanu Atlantyckiego, góry Atlas, afrykańska roślinność, a nieopodal rozległe pustynie. Maroko to także niesamowita architektura, gaje daktylowe oraz przepych targowisk i suk. Wakacje last minute w Maroku to doskonały wybór na urlop w dobrej cenie szczególnie dla szukających wrażeń turystów.

  Maroko – najciekawsze miejsca i kurorty

  Najciekawsze kurorty w Maroku to zdecydowanie Agadir i Marrakesz. Wakacje w Agadirze sprawdzą się dla osób szukających wypoczynku w bliskiej Afryce. Komfortowe hotele, szerokie plaże, przepiękna promenada i doskonałe warunki do surfingu i kitesurfingu przyciągają tam turystów od wielu lat. Agadir to także nowoczesne miasto z mnóstwem atrakcji i bogatym życiem nocnym, ciekawe miejsce na wakacje z przyjaciółmi. Co warto zobaczyć w Agadirze? Przede wszystkim ruiny kazby – agadirskiej twierdzy, z której rozpościera się wspaniały widok na miasto, port i ocean. Koniecznie wybierzcie się na zakupy do suk, by poczuć klimat marokańskich targów.

  Równie ciekawym kierunkiem podróży jest Marrakesz. Wakacje w Marrakeszu to doskonały pomysł dla wszystkich, którzy chcą zgłębić kulturę Maroka. W Marrakeszu będziecie mogli zobaczyć najspanialsze dzieła architektury:  Medresa Ben Jusufa, pałace sułtanów czy Grobowce Saasytów. Wieczorem warto się wybrać na Plac Dżemna el Fna, czyli centralny plac Marrakeszu. Można zobaczyć tam tradycyjne stragany, podziwiać występy fakirów, muzyków, tancerzy, zaklinaczy węży, a także połykaczy ognia. To właśnie tam będziecie mogli poczuć prawdziwy klimat Maroka! W naszej ofercie macie do wyboru hotele o zróżnicowanym standardzie, również z formułą all inclusive. To doskonałe miejsce do zobaczenia zimą, polecamy szczególnie wycieczki objazdowe w Maroku.

  Maroko – pogoda i klimat. Kiedy jechać na urlop do Maroka?

  Maroko leży w czterech strefach klimatycznych. Wakacje w Maroku to doskonały wybór przez cały rok. Od maja do października warto udać się tam na plażowanie, panują tam wtedy idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Zimą polecamy szczególnie wycieczki objazdowe w Maroku, z racji doskonałej pogody na zwiedzanie. Od listopada do marca upał nie doskwiera, a jest wciąż bardzo ciepło.

  Warunki / Miesiące I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  Min. temperatura (°C)9911121517192019151210
  Maks. temperatura (°C)181919202224262626242020
  Temper. Min. (°C)171718181919222222222118
  Godziny słoneczne (h) 5779101011109765
  Dni deszczowe 12101065200271112
  Wilgotność powietrza (%) 787777777675768080777677

  Maroko mapa – sprawdź najciekawsze kurorty

  KLIKNIJ ABY AKTYWOWAĆ MAPĘ Kliknij aby aktywować mapę

  Maroko ciekawostki – czym dziwi a czym zachwyca?

  • Marokańskie targi to nie tylko miejsce zakupów, ale także ważna część życia towarzyskiego.
  • Maroko możemy nazwać królestwem kotów! Te urocze zwierzęta spotkamy niemal wszędzie!
  • Za marokańskie złoto uważa się wytwarzany tutaj wysoko ceniony olejek arganowy.
  • W Maroku cukier to symbol szczęścia i dostatku.
  • Zdecydowana większość Marokańczyków biegle posługuje się językiem francuskim. Jeszcze do niedawna zajęcia w szkole były prowadzone częściowo w tym języku.
  • W trakcie wakacji w Maroku będziecie mogli zauważyć wiele niewykończonych domów. Wynika to z oszczędności Marokańczyków, ponieważ zgodnie z marokańskim prawem, za domy, które są w trakcie budowy nie trzeba płacić podatków.

  Sprawdź oferty wakacji w Maroku w najniższych cenach

  Maroko last minute
  Pokaż pełną ofertę

  Maroko last minute

  FLY.PL