Okazje na Wczasy w 2020 roku – najlepsze terminy!

  Aktualności
  Kinga Jurkowska
  Zaplanuj wczasy 2020 – sprawdź, kiedy warto zaplanować wakacje w nadchodzącym roku. Odkryj najlepsze terminy na urlop w długie weekendy i wolne dni

  Kiedy warto pojechać na urlop w 2020 roku?

  STYCZEŃ – wolne dni: 1 i 6 stycznia

  Styczeń rozpoczynamy od wolnych dni, które dla wielu z nas wydłużają przerwę świąteczną. Do dyspozycji mamy 1 stycznia (środa) oraz 6 stycznia (poniedziałek) – już przy 2 dniach urlopu możemy cieszyć się 6 dniami wypoczynku. Oferty Last Minute na Sylwestra są jeszcze dostępne, dlatego warto skorzystać z rabatów i wykorzystać wolne dni na zimowy wyjazd.

  W styczniu rozpoczynają się Ferie Zimowe, czyli najlepsza zimowa okazja, by zaplanować wyjazd z dziećmi. Na ferie polecamy wyjazdy na narty i snowboard oraz atrakcyjne ciepłe kierunki, takie jak Malta, Cypr, Wyspy Kanaryjskie czy Egipt.

  LUTY – Ferie Zimowe i weekend walentynkowy

  W wielu województwach Ferie Zimowe 2020 wypadają w lutym. W tym miesiącu najpopularniejsze są wyjazdy na narty za granicę. Na zimowe wakacje na górskich stokach warto wybrać Włochy:  Południowy Tyrol, Trentino i Piemont, narty w Turcji w regionie Kapadocji albo wyjazdy na narty w Austrii z dojazdem własnym.

  Inną okazją na urlop w lutym są Walentynki. W 2020 roku Walentynki wypadają w piątek, dlatego święto zakochanych możemy obchodzić nawet przez cały weekend. Wśród ofert wyjazdów na Walentynki 2020 polecamy szczególnie wyjazdy typu City Break do Paryża oraz ciepłe wycieczki na Cypr, który jest określany jako wyspa miłości.

  KWIECIEŃ – wiosenne wczasy w Wielkanoc

  W 2020 roku Wielkanoc wypada 12 kwietnia. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się w tym czasie na wiosenne wyjazdy z rodziną. Dlatego też oferta na wakacje w tym czasie jest już bardzo bogata. Do wyboru mamy całe mnóstwo kierunków, m.in. Hiszpania, Malta, Grecja, Turcja czy Cypr. Poza tradycyjnymi ofertami na 7 dni dostępne są również krótsze 5-dniowe wyjazdy idealne na wiosenne wakacje w Wielkanoc 2020.

  MAJ – długi weekend majowy 2020

  Majówka to ulubiony długi weekend w roku! Od kilku lat wakacje za granicą w tym czasie stały się niezwykle popularne. To najlepsza okazja na wczasy przed sezonem w miejscach, gdzie panuje już letnia aura. Wolne dni to 1 maja (piątek) i 3 maja (niedziela - do odebrania). Najpopularniejsze kierunki na Majówkę 2020 to Turcja, Egipt i Tunezja.

  CZERWIEC – długi weekend czerwcowy 2020

  Boże Ciało wypada w tym roku 11 czerwca – dzięki temu do dyspozycji mamy długi weekend czerwcowy od czwartku do niedzieli. To doskonała okazja na rozpoczęcie urlopu jeszcze przed sezonem. Dzięki temu możemy cieszyć się z wakacyjnej pogody wcześniej, a za wyjazd zapłacić mniej.

  LATO 2020 – wakacje w lipcu i sierpniu

  Okazji na Wakacje 2020 jest dużo. Zwłaszcza, że w przedsprzedaży oferty na lato są dostępne nawet 40% taniej! Rezerwując oferty First Minute na początku roku, musimy zapłacić jedynie zaliczkę, już od 5% ceny wyjazdu. Dodatkowo możemy skorzystać z licznych bonusów: zniżki do 100% na pobyt dzieci w wybranych hotelach, rabat do -30% na ubezpieczenie premium czy też gwarancję najniższej ceny.

  Ustawowo wolnym dniem od pracy w wakacje jest 15 sierpnia. W 2020 roku wypada on w sobotę, czyli jest do odebrania w wybranym dniu.

  LISTOPAD – wolne dni: 1 i 11 listopada

  Jesienią wolne dni wypadają w listopadzie – 1 listopada (niedziela – dzień do odebrania) i 11 listopada (środa). Drugi z terminów pozwala na zaplanowanie jesiennego wyjazdu już przy 2 dniach urlopu. Na wakacje w listopadzie polecamy ciepłe Wyspy Kanaryjskie, Egipt, Tunezję i Włochy. Jesień to również idealny termin na zwiedzenie Włoch, Turcji, Hiszpanii czy Malty.

  GRUDZIEŃ – Święta Bożego Narodzenia 2020

  W 2020 roku Wigilia wypada we czwartek. Wolne ustawowo dni to 25 grudnia (piątek) oraz 26 grudnia (sobota - do odebrania). Dzięki temu Święta Bożego Narodzenia możemy obchodzić przez cały weekend. Już wkrótce w naszej ofercie pojawią się wycieczki na Boże Narodzenie 2020 First Minute.

  Zaplanuj urlop w 2020 roku!

  FLY.PL