Erciyes-Kayseri

  Narty Turcja Kayseri – informacje o ośrodku Erciyes

  Aktualności
  Joanna Malinowska
  Odkryj niezwykły i nowy kierunek wyjazdów na narty – Anatolię Centralną w Turcji! Przestawiamy ośrodek Erciyes-Kayseri w sercu Kapadocji

  Od lat Turcja jest jednym z najpopularniejszych kierunków na wakacje. Nie wszyscy jednak wiedzą, że jest to również świetny pomysł na urlop Last Minute jesienią, a zimą ciekawa propozycja na wyjazd na narty samolotem. Zamiast kolejny raz jechać na Ferie Zimowe w Alpy, zabierz bliskich i wybierzcie się na narty do Turcji!

  Gdzie na narty do Turcji?

  Odpowiedź na to pytanie jest prosta – do Kapadocji! W sercu tej historycznej krainy, w samym centrum Anatolii znajduje się uznawany za jeden z najlepszych i najbardziej nowoczesnych ośrodków narciarskich w Turcji – Erciyes-Kayseri. Wyjazdy na narty do Kapadocji zyskały dużą popularność i są znakomitą propozycją dla całych rodzin.

  Ośrodek skupia się wokół góry Erciyes – wygasłego, najwyższego wulkanu Kapadocji i 5 najwyższego szczytu Turcji. Do dyspozycji miłośników szusowania po białym puchu jest ok. 102 km tras oraz 14 nowoczesnych wyciągów znanych światowych marek – Doppelmayr i Leitner. Dolne stacje położone są na wysokości ok. 2200 m n.p.m, a najwyższe sięgają nawet 3400 m n.p.m. Ponad połowa tras jest ratrakowana i dośnieżana. Pozostałe zostały przeznaczone dla miłośników jazdy poza stokiem (off-piste). Zdecydowana większość tras w Erciyes to stoki oznaczone kolorem niebieskim i czerwonym – idealne dla początkujących i średnio zaawansowanych entuzjastów nart i snowboardu.

  Narty Turcja – dlaczego warto?

  Liczba i zróżnicowanie tras to nie jedyne atuty wyjazdów na narty do Erciyes-Kayseri. Dużą zaletą jest lokalizacja ośrodka. Turcja to jeden z kierunków gdzie na narty dostaniemy się samolotem, a przewóz sprzętu jest wliczony w cenę oferty. Lot z Warszawy trwa ok. 3 godziny, a transfer z lotniska do centrum miasta Kayseri lub do Erciyes zajmuje zaledwie 30 min.

  Ośrodek narciarski Erciyes-Kayseri to również bardzo dobre zaplecze socjalne. Przy głównych stacjach wyciągów znajdują się restauracje i sklepy. Osoby podróżujące z dziećmi lub początkujący mogą skorzystać z usług szkółek narciarskich, a zaawansowani z przewodników jazdy off-piste. Nad bezpieczeństwem szusujących czuwają patrole narciarskie

  W ofercie wyjazdów na narty do Turcji dostępne są hotele w Erciyes oraz w Kayseri. Obiekty w Erciyes polecamy przede wszystkim osobom lubiącym spędzać cały dzień na stoku oraz rodzinom z dziećmi – zawierają one bowiem formułę All Inclusive soft i mają skipass wliczony w cenę (wymagany jest depozyt). Hotele w Kayseri warto polecić natomiast wielbicielom zwiedzania.

  Turcja – nie tylko na narty

  Podczas wyjazdu na narty do Turcji warto poświęcić część zimowego urlopu na zwiedzanie całego regionu. Zdecydowanie warto odwiedzić Kayseri – jedno z najstarszych miast Anatolii Centralnej. Znajdziemy w nim m.in. liczne zabytkowe grobowce, meczety i medresy, mury obronne oraz Wielki Bazar, którego historia sięga ok. 800 lat wstecz! Podczas spacerów koniecznie trzeba spróbować lokalnych przysmaków z pastirmą (wędzone mięso wołowe) oraz kiełbasą sucuk (sudżuk) na czele.

  Wyjazd na narty do Erciyes-Kayseri warto połączyć również ze zwiedzaniem oddalonej o ok. 60 km Kapadocji. Podziemne miasta, kościoły wykute w skale, formy skalne o niezwykłych kształtach – bez wątpienia jest to jedno z najbardziej bajecznych i niezwykłych miejsc na świecie. Szczególnie polecamy lot balonem o świcie – wrażenia niezapomniane!

  Narty w Turcji to znakomita okazja by spędzić niezapomniany zimowy urlop lub rodzinne Ferie Zimowe inaczej niż zwykle. Leć na narty samolotem do Kapadocji z FLY.PL!

  FLY.PL