Nowoczesność i tradycja – odkryjcie Side!

Autor: Ewa Michalak, Data publikacji:

Piękne plaże, antyczne centrum miasta i kolorowe zjeżdżalnie dla najmłodszych, czyli wszystko, co najpiękniejsze w Turcji.

Side łączy w sobie antyczną kulturę, nowoczesne budowle i tureckie tradycje. Imponująca przeszłość tego miejsca będzie wam towarzyszyć na każdym kroku. Miasto zdobył Aleksander Wielki, później zostało najechane przez Rzymian, którzy pozostawili tu zachwycające świątynie, a cylicyjscy piraci postanowili stworzyć tu bazę morską. Jakie jest dzisiejsze Side? Znajdziemy tu imponujące bogactwo kulturowe, malownicze wybrzeże, słynne tureckie bazary i kameralne restauracje, w których możemy napić się kawy i rozkoszować pięknym krajobrazem.

Wakacje z bogiem piękna, wróżb i muzyki

Majestatyczna świątynia Apolla, położona nad brzegiem lazurowego morza, przyciąga turystów z całego świata. Po zmroku staje się miejscem, którego piękno zapiera dech w piersiach. Według legend spacerował tu Marek Antoniusz z najpiękniejszą egipską królową, Kleopatrą. Jeśli będziecie wybierać się na przechadzkę, warto odwiedzić starożytny teatr Antik Tiyatro, jeden z największych w Turcji, który mógł pomieścić nawet 15 000 widzów, następnie przejść malowniczymi uliczkami, aby na koniec cieszyć się widokiem świątyni na tle magicznego wybrzeża. Miłośnikom starożytnych eksponatów polecamy Muzeum Side, gdzie znajdziemy zabytkowe monety, biżuterię czy naczynia, a sam budynek jest dawną łaźnią z czasów rzymskich. Jedno jest pewne, jeśli chcecie połączyć wypoczynek ze zwiedzaniem, Side będzie doskonałym wyborem.

Zapraszamy na plażowanie

Wszyscy, którzy marzą o słońcu, kąpielach w lazurowej wodzie i piasku, który będzie przelatywał przez palce, powinni spędzić wczasy w Side. Znajdziemy tu piękne, długie plaże z łagodnym zejściem do morza oraz te dzikie, kamieniste, które ukazują różnorodne oblicze natury. Jeśli planujemy wakacje z dziećmi, infrastruktura hoteli jest dostosowana do potrzeb najmniejszych podróżników. Liczne obiekty oferują polskojęzyczne animacje, specjalne posiłki dla niejadków i aquaparki z krętymi zjeżdżalniami – tu wodne szaleństwo nie ma końca! Jeśli cenicie wygodę, sprawdźcie nasze wycieczki w ofertach all inclusive, a na spontaniczne podróże polecamy oferty last minute.

Niezapomnianych i słonecznych wakacji w Turcji życzy zespół FLY.PL.

 

Zobacz wszystkie oferty na wakacje w Side Sprawdź

Merve Sun and Spahotel 4-gwiazdkowy

1 431 

Turcja, Side

-10% 1604

7 dni od 09.11.2019 - Wrocław

Club Side Coasthotel 5-gwiazdkowy

1 440 

Turcja, Side

-8% 1578

7 dni od 23.11.2019 - Katowice

Kentiahotel 4-gwiazdkowy

1 479 

Turcja, Side

-25% 1974

7 dni od 26.06.2019 - Szczecin

Lemas (Side)hotel 3-gwiazdkowy

1 502 

Turcja, Side

7 dni od 05.10.2019 - Katowice

FLY.PL