Orzeł i Drakula – Albania i Rumunia!

  Aktualności
  Renata Skaza
  Jedźcie z nami na inspirujące wakacje! Albania i Rumunia zapraszają na ciekawy urlop!

  Jaka właściwie jest ta Albania?

  Kraj, o którym co jakiś czas słyszymy, bo ktoś ze znajomych postanowił spędzić wakacje w Albanii, a po powrocie zachwyca się odmiennością i naturalnością tego miejsca. Albania oblewana ciepłymi wodami Morza Jońskiego i Adriatyckiego, zaskakuje dziewiczą przyrodą, ilością mercedesów i lekkością życia. 40% Albanii zajmują lasy, więc jeśli kochacie naturę, tu będziecie mogli podziwiać malownicze widoki i oddychać świeżym powietrzem. Mieszkańcy nazywają swoją ojczyznę Krainą Orłów, a wybierając się na wędrówkę po górach, możecie wynająć osiołka, który złagodzi trudy podróży i pomoże z bagażem. Zapewniamy, że ten tajemniczy kraj was nieraz zaskoczy!

  A co z Rumunią?

  Wszyscy znamy Transylwanię i mrożącą krew w żyłach historie hrabiego Drakuli, jednak znajdziecie tu również piękne plaże, średniowieczne miasteczka i bogatą tradycję, która przejawia się nie tylko w architekturze, ale również w rękodziele i lokalnej kuchni. Unikatowym miejscem, które znajduje się w miejscowości Săpânța jest Wesoły Cmentarz. Kolorowe nagrobki przedstawiają zabawne obrazki i sentencje związane z życiem zmarłego. Rumunia to kraj, który z pewnością was zaintryguje!

  Durres i Saranda, czyli wakacje na albańskiej riwierze!

  Saranda to jedna z najpopularniejszych miejscowości, położona w pobliżu Grecji i wyspy Kos. Przyciąga wszystkich, którzy kochają malownicze i kameralne miejsca, piaszczyste plaże i zapierające dech w piersiach widoki. Masowa turystyka omija Albanię, co nadaje jej niezwykłej naturalności, której nie znajdziecie w żadnym innym kraju. Durres, położony nad Adriatykiem, to jedno z najstarszych albańskich miast. Znajdziecie tu wyjątkowe zabytki z czasów rzymskich, piaszczyste plaże, wyśmienitą kuchnie i bary, w których powinniście skosztować narodowego trunku, czyli rakii i wódki wyrabianej z winogron. Jednak to, co najbardziej czaruje w Albanii to życie, które zatrzymało się tu sto lat temu. W małych miejscowościach zobaczycie kamienne chaty, pasterzy, którzy w połączeniu z malowniczym krajobrazem wyglądają jak z obrazów epoki romantyzmu, a współczesności nadają im wyłącznie telefony komórkowe. Nie bez przyczyny Albania przyciąga coraz więcej turystów – każdy odkryje tu coś indywidualnego. Zapraszamy was na wędrówki po górskich szlakach, plażowanie, zwiedzanie i kąpiele w lazurowym morzu!

  Rumunia z dreszczykiem emocji

  Ten niezwykły kraj, którego tradycja, historia i wyjątkowa przyroda gwarantują niezapomniane i emocjonujące wakacje. Gotycka powieść Brama Stokera o wampirze mieszkającym w mrocznym zamczysku na stałe wpisała się w historię Rumunii, dlatego zwiedzając Transylwanię koniecznie odwiedźcie zamek Drakuli. Jeśli planujecie tu wczasy, warto wiedzieć, że ośrodki balneoterapii stanowią aż 1/3 europejskich zasobów. Wakacje dla duszy i ciała? Tylko w Rumunii! Wybrzeże Morza Czarnego to miejsce, w którym znajdziecie hotele z szeroką ofertą Spa, położone bezpośrednio przy piaszczystej plaży, a unikatowość tego miejsca skradnie wam serce. Bogate tradycje i folklor wyróżniają ten kraj na tle innych turystycznych kierunków. Jeśli zastanawiacie się nad pamiątką z wakacji, warto przywieźć ludowe rzeźby, haftowane obrusy, a nawet pieniądze, które tutaj są…plastikowe! Pamiętajcie, że gościnność jest cechą narodową Rumunów, a całowanie Pań na powitanie w rękę jest wciąż kultywowanym obyczajem.

  Gdzie się zatrzymać i co zjeść?

  Albania i Rumunia to kraje, które stają się coraz popularniejszym wakacyjnym kierunkiem. Znajdziecie tu zarówno kameralne hotele, jak i wysokiej klasy obiekty, oferujące formułę all inclusive. Malownicze widoki, wyjątkowe tradycje, unikatowe zabytki i niskie ceny na miejscu to największe atuty wypoczynku w jednym z tych krajów. W poszukiwaniu tradycyjnych dań, warto wybrać się do restauracji, w których jadają miejscowi. W Albanii koniecznie zjedźcie byrek, czyli ciasto w kształcie trójkąta, faszerowane serem i mięsem oraz filet qengji, jagnięcinę. Kuchnia rumuńska to mieszanka różnych smaków i tradycji, ale potrawą, którą każdy powinien spróbować jest sarmale, przepyszne malutkie gołąbki, zawinięte w liście winogron.

  FLY.PL