Portugalia Algarve

Portugalia – gdzie na wakacje?

Autor: Bartek Będkowski, Data publikacji:

Portugalia to miejsce na wczasy o każdej porze roku! Sprawdź, gdzie warto spędzić urlop w Portugalii. Odkryj Algrave Last Minute i przepiękną Maderę!

Portugalia Last Minute


Przepiękna Portugalia zaprasza na wakacje Last Minute do Algarve! Sezon na wczasy w Portugalii ciągle trwa. Dlatego polecamy wycieczki na Algarve, które zachwyca niesamowitym wybrzeżem malowniczo otoczonym górami. Łagodny klimat, złote plaże i dobra baza hotelowa – sprawdź, co czeka Cię na Algarve.

Algarve – najpiękniejsze plaże w Portugalii

Za najpiękniejszą plażę (a jednocześnie jedną z najbardziej obleganych) uchodzi Praia da Rocha, będzie to dobre miejsce na wakacje poza sezonem. Wypoczywać warto również na Praia do Camilo – pięknej plaży położonej między skałami, do której prowadzą charakterystyczne drewniane schody. Praia do Beliche to plaża wybierana przez miłośników sportów wodnych, panują tam bardzo dobre warunki do surfowania. Jeśli szukacie plaży na romantyczne wycieczki do Portugalii, musicie pojechać na plażę Praia do Carvalho. Jest to część wybrzeża Algarve, gdzie unikniemy tłumu turystów – w okolicy nie ma dużych hoteli ani barów i restauracji. Aby się do niej dostać, trzeba przejść przez tunel wykuty w skale.

Portugalia Algarve pogoda – wrzesień i październik

Wrzesień i październik to doskonały czas na wczasy w Portugalii. Można wówczas liczyć na niższe ceny. Pogoda w Algarve jest równie piękna, a upały nie tak uciążliwe. We wrześniu średnia temperatura powietrza w ciągu dnia wynosi 26°C, a temperatura wody wciąż utrzymuje się na poziomie 22°C. W październiku natomiast będzie zaledwie kilka stopni niższa.

Portugalia Algarve wczasy i wycieczki Last Minute

Silchorohotel 3-gwiazdkowy

1 089 

Portugalia, Algarve

7 dni od 24.04.2019 - Wrocław

Baia De Monte Gordohotel 3-gwiazdkowy

1 189 

Portugalia, Algarve

7 dni od 24.04.2019 - Wrocław

Lagoahotel 4-gwiazdkowy

1 219 

Portugalia, Algarve

7 dni od 24.04.2019 - Wrocław

Da Balaiahotel 3-gwiazdkowy

1 329 

Portugalia, Algarve

7 dni od 03.04.2019 - Wrocław

Portugalia przez cały rok – wakacje na Maderze


Madera to wulkaniczna wyspa położona na Oceanie Atlantyckim. To istny raj na pełne wypoczynku wakacje przez cały rok. Wyspa „wiecznej wiosny” albo „pływający ogród” – takie przydomki zyskała Madera w oczach turystów. Będzie to doskonały wybór na wakacje w Portugalii poza sezonem letnim!

Madera co warto zobaczyć? Atrakcje i kurorty

Madera to doskonałe miejsce na wakacje dla osób spragnionych piękna natury i spokojnego wypoczynku. Wśród najciekawszych miejsc, które warto zobaczyć jest oczywiście Funchal. To najpopularniejszy kurort wakacyjny a jednocześnie bardzo ciekawe miasto, w którym nie sposób się nie zakochać. Znajdziecie tu wspaniały port, zabytkową starówkę oraz bujne ogrody otaczające miasto. Wyjątkową atrakcją na wakacje na Maderze jest też spacer Lewadami. Dziewicza przyroda, zapierające dech w piersiach widoki i trasy o różnym stopniu trudności. Jeśli wciąż brakuje Ci atrakcji udaj się na wędrówkę na przełęcz Ecumenada, wybierz się na spacer po najpiękniejszych ogrodach i podziwiaj krajobraz wyspy ze szklanego balkonu zawieszonego 580 m nad ziemią.

Madera pogoda: kiedy warto jechać na Maderę?

Pogoda na Maderze w ciągu roku nie ulega wielkim zmianom. Temperatura powietrza nigdy nie spada tu poniżej 15°C, a temperatura oceanu poniżej 18°C – panuje tu wieczna wiosna. Średnia temperatura od lipca do października wynosi 25°C. Zimą natomiast oscyluje w okolicach 17°C.

Madera – wczasy i wakacje na pięknej wyspie

Dom Pedro Garajauhotel 3-gwiazdkowy

1 479 

Portugalia, Madera

-41% 2549

7 dni od 08.01.2019 - Katowice

Rocamar & Royal Orchidhotel 4-gwiazdkowy

1 739 

Portugalia, Madera

-51% 3549

7 dni od 08.01.2019 - Katowice

Dorisol Buganviliahotel 3-gwiazdkowy

1 779 

Portugalia, Madera

-41% 3049

7 dni od 08.01.2019 - Katowice

Estalagem Do Marhotel 4-gwiazdkowy

1 879 

Portugalia, Madera

-40% 3149

7 dni od 01.01.2019 - Katowice

Przewodnik wakacyjny FLY.PL, wakacje przez cały rok, wakacje w Portugalii

FLY.PL