Portugalia wakacje 2018

  Portugalia – kiedy jechać na wakacje?

  Aktualności
  Joanna Malinowska
  Portugalia to miejsce na wczasy o każdej porze roku! Sprawdź, gdzie warto spędzić urlop w Portugalii. Odkryj Algarve Last Minute i przepiękną Maderę!

  Wszyscy wiemy, że Portugalia na Lato 2019 to doskonały wybór. Wysokie temperatury w wakacje będą idealne dla plażowiczów i miłośników sportów wodnych. Warunki sprzyjające wypoczynkowi to jednak nie tylko miesiące letnie. Klimat Portugalii sprzyja turystom przez cały rok, nawet zimą, która przypomina polską wczesną wiosnę lub późną jesień. W chłodniejszych miesiącach polecamy szczególnie wycieczki objazdowe w Portugalii. Sprawdź, kiedy jechać do Portugalii na zwiedzanie i wypoczynek.

  Portugalia Wakacje i Last Minute

  Przepiękna Portugalia zaprasza na wakacje Last Minute! Sezon na wczasy w Portugalii trwa niemal przez cały rok. Dlatego polecamy wycieczki na Algarve, które zachwyca niesamowitym wybrzeżem malowniczo otoczonym górami. Łagodny klimat, złote plaże i dobra baza hotelowa – sprawdź, co czeka Cię na Algarve.

  Algarve – najpiękniejsze plaże w Portugalii

  Za najpiękniejszą plażę (a jednocześnie jedną z najbardziej obleganych) uchodzi Praia da Rocha, będzie to dobre miejsce na wakacje poza sezonem. Wypoczywać warto również na Praia do Camilo – pięknej plaży położonej między skałami, do której prowadzą charakterystyczne drewniane schody. Praia do Beliche to plaża wybierana przez miłośników sportów wodnych, panują tam bardzo dobre warunki do surfowania. Jeśli szukacie plaży na romantyczne wycieczki do Portugalii, musicie pojechać na plażę Praia do Carvalho. Jest to część wybrzeża Algarve, gdzie unikniemy tłumu turystów – w okolicy nie ma dużych hoteli ani barów i restauracji. Aby się do niej dostać, trzeba przejść przez tunel wykuty w skale.

  Portugalia Algarve pogoda

  Wrzesień i październik to doskonały czas na wczasy w Portugalii. Można wówczas liczyć na niższe ceny. Pogoda w Algarve jest równie piękna, a upały nie tak uciążliwe. We wrześniu średnia temperatura powietrza w ciągu dnia wynosi 26°C, a temperatura wody wciąż utrzymuje się na poziomie 22°C. W październiku natomiast będzie zaledwie kilka stopni niższa.

  Portugalia Algarve wczasy i wycieczki Last Minute

  Portugalia przez cały rok – wakacje na Maderze

  Madera to wulkaniczna wyspa położona na Oceanie Atlantyckim. To istny raj na pełne wypoczynku wakacje przez cały rok. Wyspa „wiecznej wiosny” albo „pływający ogród” – takie przydomki zyskała Madera w oczach turystów. Będzie to doskonały wybór na wakacje w Portugalii poza sezonem letnim!

  Madera co warto zobaczyć? Atrakcje i kurorty

  Madera to doskonałe miejsce na wakacje dla osób spragnionych piękna natury i spokojnego wypoczynku. Wśród najciekawszych miejsc, które warto zobaczyć jest oczywiście Funchal. To najpopularniejszy kurort wakacyjny a jednocześnie bardzo ciekawe miasto, w którym nie sposób się nie zakochać. Znajdziecie tu wspaniały port, zabytkową starówkę oraz bujne ogrody otaczające miasto. Wyjątkową atrakcją na wakacje na Maderze jest też spacer Lewadami. Dziewicza przyroda, zapierające dech w piersiach widoki i trasy o różnym stopniu trudności. Jeśli wciąż brakuje Ci atrakcji udaj się na wędrówkę na przełęcz Ecumenada, wybierz się na spacer po najpiękniejszych ogrodach i podziwiaj krajobraz wyspy ze szklanego balkonu zawieszonego 580 m nad ziemią.

  FLY.PL