Skiathos zaprasza na wypoczynek

  Aktualności
  Beata Gizak
  Siga, siga, czyli prawdziwe i długie greckie wakacje na wyspie Skiathos. Dowiedz się, co skrywa nieodkryty grecki raj!

  Skiathos to wyspa, którą pokochała księżna Diana. Piaszczyste plaże, lazurowe morze, bujna roślinność, kameralne kawiarnie, a wszystko w otoczeniu pięknych biało-niebieskich domków. Grecja to magiczne miejsce, w którym czas płynie wolniej, dlatego jeśli marzycie o długich wakacjach, to warto spędzić tu urlop w stylu siga, czyli powoli delektować się beztroskim czasem.

  Czas wodnego szaleństwa na greckiej wyspie

  Wszyscy, którzy kochają kąpiele w lazurowym morzu będą zachwyceni, ponieważ właśnie tutaj znajduje się plaża Koukounaries, jedna z najpiękniejszych na wyspie, położona wśród bujnych lasów piniowych. Piasek, który się tu znajduje zawiera minerały miki, które odbijają słoneczne promienie. Spróbujcie sobie to wyobrazić – tam jest naprawdę cudownie! Jeśli marzycie o tym, aby spędzić aktywnie czas na piaszczystej plaży to wyspa Skiathos będzie idealnym wakacyjnym kierunkiem. Panują tu doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, a plaże takie jak Nikotsara czy Lalaria z pięknymi skałami to miejsce dla osób, które nie chcą rozstawać się z deską do windsurfingu. Na Południe wyspy powinni się udać żeglarze, a wszyscy miłośnicy filmu Mamma Mia mogą wyruszyć w rejs do wyspy Skopelos, gdzie nagrywano ten popularny film. Jedno jest pewne, wspaniałe widoki pozostaną z Wami jeszcze na długo po powrocie z wczasów.

  Ciekawe miejsca na Skiathos polecane przez Ekspertów Fly.pl

  Kochamy podróżować i odkrywać świat, dlatego polecamy Wam miejsca, które widzieliśmy i pozostawiły niezatarty ślad w naszej pamięci. Skiathos Town to miasteczko dla osób, które kochają turystyczny zgiełk i uroki nocnego życia. Położenie na dwóch wzgórzach, sprawia, że rozpościerają się stąd malownicze widoki. Polecamy wczasy w tym miejscu wszystkim, którzy kochają za dnia podziwiać naturę, a wieczorem bawić się w lokalnych dyskotekach. Agia Paraskevi to raj dla osób, które chcą spędzić kameralny urlop, w otoczeniu pięknej przyrody i piaszczystych plaż. Jeśli planujecie romantyczne wakacje we dwoje, to miejsce może stać się stałym punktem waszych podróży. W Achladies znajdziemy bardzo dobrą bazę hotelową i niezliczoną ilość greckich restauracji, które serwują lokalne dania. Jeśli chcecie się zainspirować i po powrocie z wakacji eksperymentować w kuchni, z pewnością to miejsce się wam spodoba. Przyroda i plażowanie? Tylko w malowniczym Koukounaries. Najpiękniejsza plaża na wyspie i wspaniałe lasy piniowe – czeka tu na Was prawdziwy raj.

  Gdzie się zatrzymać i kiedy jechać na Skiathos?

  Wakacje na Skiathos najlepiej planować między czerwcem a wrześniem. Morze ma idealną temperaturę na kąpiele, a miłośnicy sportów wodnych będą mieli idealne warunki, aby poświęcić czas swojej pasji. Skiathos to miejsce, gdzie znajdziecie kameralne hotele prowadzone przez Greków, obiekty oferujące urozmaicone atrakcje dla najmłodszych, które sprawdzą się na rodzinny urlop i luksusowe, pięciogwiazdkowe resorty z urozmaiconą formułą all inclusive. Gwarantujemy, że wczasy spędzone na tej pięknej greckiej wyspie pozostaną na długo w Waszej pamięci.

  Wakacje na Skiathos, rezerwuj ze zniżkami do 40%

  FLY.PL