Co polecają eksperci FLY.PL na Lanzarote?

  Aktualności
  Beata Gizak
  Kochacie Wyspy Kanaryjskie? My też, dlatego dzielimy się tym, co nas tam zachwyciło!

  Policzyliśmy, że przez 10 lat działalności biura, nasi pracownicy, na wyjazdach służbowych i prywatnych urlopach, byli na Lanzarote ponad 50 razy! Każdy, kto choć raz spędził wakacje na Wyspach Kanaryjskich wie, że każda z nich ma w sobie magię i niepowtarzalny charakter. Klienci często pytają o to, którą rekomendujemy na wakacje. Jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź – każda ma w sobie coś wyjątkowego!

  Wczasy na Marsie

  Wulkaniczny charakter wyspy sprawi, że poczujecie się tutaj jak na innej planecie. Lanzarote uznana jako Światowy Rezerwat Biosfery, została wpisana na listę UNESCO, dlatego przygotujcie się na to, że jedne wczasy to zdecydowanie za mało, aby ją odkryć, a część waszego serca pozostanie na tym kanaryjskim lądzie na zawsze! Czeka tu na Was ponad 300 wulkanicznych stożków, a hiszpański malarz i architekt, Cesar Manrique, zadbał o to, aby zachować jej naturalny charakter, dlatego poza stolicą nie znajdziecie tu wysokich budynków. Wyjątkowość Lanzarote tworzą również piękne, wulkaniczne plaże, białe, czerwone, a nawet czarne! My polecamy wam szczególnie Puerto del Carmen, gdzie na miłośników kąpieli w lazurowym oceanie czeka ponad 6 kilometrów wspaniałego piasku. Jeśli spędzacie aktywnie czas i podczas urlopu nie chcecie rozstawać się z deską do surfowania, koniecznie pojedźcie do Costa Tequise.

  Miejsca, które trzeba zobaczyć

  Park Narodowy Timanfaya zawdzięcza swoją wyjątkowość potężnej wulkanicznej erupcji, dzięki której możecie oglądać nieziemski krajobraz. Kamienie i głazy, które znajdują się pod zastygłą pokrywą mają nawet do 100 C. Na jednym ze stożków znajduje się punkt widokowy, gdzie możecie zachwycić się tym niezwykłym miejscem. Cueva de los Verdes to jaskinia, znajdująca się 36 metrów pod ziemią, a wewnątrz znajduje się nie tylko mozaika bajecznie zastygłej lawy, ale również sala koncertowa – niezapomniane muzyczne doświadczenia gwarantowane! W poszukiwaniu miejsca między niebem a ziemią, odwiedźcie punkt widokowy na północy wyspy, Mirador del Rio – tutaj poczujecie, że cały świat leży u waszych stóp!

  Gdzie się zatrzymać?

  Baza hotelowa na wakacje na Lanzarote prezentuje wysoki poziom, a znajdziecie tu kameralne, mniejsze obiekty prowadzone przez hiszpańskie rodziny, jak i ekskluzywne hotele, oferujące urozmaiconą formułę all inclusive. Jeśli zależy wam na dostępie do lazurowego oceanu, znajdziecie na naszej stronie hotele położone bezpośrednio przy plaży, jak Hesperia, Be Live Grand Teguise Playa czy Papagayo Arena Resort. Planujecie ekonomiczny wyjazd? Mansion Nazaret, Costa Mar i THB Flora to obiekty, które prezentują bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Na rodzinny wypoczynek proponujemy Beatriz Playa & Spa czy Vik Club Coral Beach – gwarantujemy, że uśmiech nie będzie schodził z twarzy waszych pociech!

  Życzymy udanego wypoczynku na Wyspach Kanaryjskich! Zespół FLY.PL

  Odkryj Lanzarote - gorące Last Minute

  FLY.PL