Sri Lanka egzotyczne wakacje Last Minute

Sri Lanka wakacje i egzotyczne wycieczki

Autor: Łukasz Tkaczyk, Data publikacji:

Sri Lanka wakacje i wycieczki – co warto zobaczyć, gdzie pojechać i jak przygotować się do podróży? Wszystko, co potrzebujesz wiedzieć przed wyjazdem na wakacje

Sri Lanka to niesamowity kraj położony na wyspie Celion w Azji Południowej. Kraina ta zachwyca nie tylko egzotycznym krajobrazem z pięknymi plażami i wspaniałym Oceanem Indyjskim, lecz także bogatą historią i wyjątkową mieszanką kultur z różnych stron świata. To naprawdę wyjątkowe miejsce – na wakacjach na Sir Lance zobaczycie zielone wzgórza z plantacjami herbaty, ciekawe zabytki kultury buddyjskiej oraz niesamowite rezerwaty przyrody z zachwycają florą i fauną.

Sri Lanka – wakacje i wycieczki

W naszej ofercie podróży na Sri Lankę znajdziecie doskonałe hotele z formułą all inclusive położone w Południowej oraz Zachodniej Prowincji oraz ciekawe wycieczki objazdowe, które są połączeniem zwiedzania i wypoczynku. Szczególnie polecamy wakacje w ofercie Sri Lanka Last Minute, będzie to idealny wybór na niezapomniane egzotyczne wczasy w atrakcyjnej cenie.

Sri Lanka oferty

Jie Jie Beach by Jetwinghotel 4-gwiazdkowy

3 524 

Sri Lanka, Zachodnia Prowincja

-8% 3859

7 dni od 23.09.2019 - Warszawa

Hibiscus Beachhotel 3-gwiazdkowy

3 567 

Sri Lanka, Zachodnia Prowincja

-10% 3987

7 dni od 16.09.2019 - Warszawa

Coco Royal Beach Resorthotel 3-gwiazdkowy

3 669 

Sri Lanka, Zachodnia Prowincja

-13% 4239

7 dni od 16.09.2019 - Warszawa

Royal Palms Beachhotel 5-gwiazdkowy

3 738 

Sri Lanka, Zachodnia Prowincja

-21% 4732

7 dni od 28.06.2019 - Warszawa

Sri Lanka atrakcje i zwiedzanie – co zobaczyć na wycieczce?


Zachodnia Prowincja Sri Lanki zachwyci Was przede wszystkim niesamowitym wybrzeżem Oceanu Indyjskiego z długimi piaszczystymi plażami i zjawiskowo krystaliczną wodą. Miłośnikom historii i wyjątkowych widoków polecamy odwiedzenie miejscowości Kurunegala ze starożytnymi ruinami i skałami w kształcie słoni. W tej części wyspy jedną z największych atrakcji jest Park Narodowy Wilpattu, gdzie zobaczycie różne gatunki dzikich zwierząt, takie jak lamparty, słonie, wargacze czy jelenie aksis. Warto odwiedzić też tradycyjną wioskę rybacką w miejscowości Marawila, świątynię buddyjską w Kelaniya czy sierociniec słoni w Pinnawala.

Południowa Prowincja Sri Lanki obejmuje miejscowości znajdujące się u podnóża wyspy, m.in. Koggala, Bentota, Hikkaduwa, Kosgoda. Najciekawsze miejsca tego regionu to miasto Galle ze zjawiskowym wybrzeżem Bentota doskonałym dla miłośników nurkowania wśród niezwykłych koralowców, tajemniczych wraków statków oraz wypoczynku na zjawiskowych plażach, Wybrzeże Matara z hinduistyczną świątynią Dondra, której nazwa tłumaczona jest jako „miasto boga”, a także holenderskim fortem. Najciekawsze atrakcje Południowej Prowincji Sri Lanki to również Ptasie Sanktuarium w Bundali oraz Wylęgarnia Żółwi w Kosgodzie.

Wycieczki objazdowe po Sri Lance to doskonały wybór dla tych, którzy chcą podróżować po kraju i odkrywać niesamowitą kulturę i historię jego mieszkańców. W naszej ofercie znajdziecie wycieczki, w programie których znajdują się najciekawsze miasta, takie jak Kolombo, Dambulla, Minneiya, Peradeniya czy Polonnaruwa oraz najatrakcyjniejsze zabytki, np. Świątynia Zęba Buddy, drzewo Sri Maha Bodhi albo posąg Buddy Odpoczywającego. Niektóre oferty łączą w sobie zwiedzanie i wypoczynek. W trakcie takiej podróży poznacie najważniejsze miejsca na Sri Lance a także zrelaksujecie się na egzotycznych plażach Cejlonu.

Przed podróżą na Sri Lankę: wiza, szczepienia, ceny, waluta


Sri Lanka wiza

Na Sri Lance obowiązuje wiza. Można uzyskać ją online za pośrednictwem platformy internetowej ETA pod adresem https://eta.gov.lk/etaslvisa lub przy przelotach turystycznych na lotnisku, wypełniając kartę wjazdową rozdawaną w samolocie. Koszt wizy to ok. 35 USD za osobę. Trzeba też pamiętać, że paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy oraz mieć aktualne zdjęcie.

Sri Lanka waluta i płatności

Obowiązującą walutą na Sri Lance jest rupia lankijska (LKR). Najlepszym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą dolarów amerykańskich i wymiana ich na lokalną walutę na lotnisku lub w kantorze na miejscu. Należy pamiętać, że do wymiany pieniędzy potrzebny będzie paszport. Kwit wymiany należy zachować aż do wyjazdu. Pozostałe rupie można wymienić przed powrotem do Polski tylko w Bank of Ceylon na lotnisku. Sieć bankomatów nie jest zbyt dobrze rozwinięta. Nie wszędzie można płacić kartą, dlatego zalecamy zabieranie ze sobą gotówki.

Sri Lanka przykładowe ceny

Ceny w restauracjach i sklepach na Sri Lance oczywiście mogą być bardzo zróżnicowane w zależności od lokalizacji i standardu, ale na posiłki będą tanie. Przykładowo za obiad w restauracji średniej klasy zapłacimy około 500 LKR a za danie z owocami morza ok. 1000 LKR. Po przeliczeniu waluty z aktualnym kursem na sierpień 2018 (1 LKR ~ 0,023 zł) to zaledwie 12 i 23 zł. Koszt butelki wody to mniej więcej 70-80 LRK, a piwo 250-300 LRK.

Sri Lanka szczepienia

W podróży na Sri Lankę żadne szczepienia nie są wymagane. Jednak – jak zawsze przed podróżą do egzotycznych krajów – na liście zalecanych szczepień znajdziemy szczepienia przeciw japońskiemu zapaleniu mózgu oraz wściekliźnie. Warto zaopatrzyć się również w repelenty z DEET 20%.

Sri Lanka mapa – gdzie leży Sri Lanka?


Sri Lanka pogoda i klimat. Kiedy jechać na wakacje na Sri Lankę?


Sri Lanka to doskonałe miejsce na wakacje last minute przez cały rok, zwłaszcza na zwiedzanie i podróżowanie po centrum wyspy. Warto jednak pamiętać, że klimat Celionu jest zróżnicowany. Na zachodnie i południowe wybrzeże najlepiej się wybrać od grudnia do marca lub od połowy czerwca do połowy sierpnia. Wówczas pogoda jest raczej stabilna a temperatura powietrza oscyluje w okolicach 30-32 stopni Celciusza. Wczasy na Sri Lance w październiku i listopadzie to również dobry wybór, ale wówczas będzie bardziej gorąco i wilgotno niż w pozostałych miesiącach w roku. Opady występują tu o każdej porze roku ze względu na tropikalny klimat.

Warunki / Miesiące I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Min. temperatura (°C)222223242625252525242322
Maks. temperatura (°C)303131313129292929292929
Temper. Min. (°C)272728282929282727282727
Godziny słoneczne (h) 898765666768
Dni deszczowe 768141918121113191610
Wilgotność powietrza (%) 706969727779787776777672

egzotyczny wypoczynek Przewodnik wakacyjny FLY.PL rajskie wyspy zwiedzanie i wycieczki objazdowe

FLY.PL