Teneryfa – najlepszy wybór na Last Minute jesienią!

  Aktualności
  Kamila Mackiewicz
  Słoneczne wakacje na Teneryfie – nie tylko latem! Wyspy Kanaryjskie to bliski i ciepły kierunek na wczasy poza sezonem. Dowiedz się, kiedy jest najlepsza pora na urlop na Teneryfie

  Teneryfa – kiedy najlepiej jechać na wakacje?

  Wyspy Kanaryjskie to doskonałe miejsce na urlop przez cały rok. Który termin jest najlepszy na urlop? Na wakacje na Teneryfę szczególnie warto polecieć poza sezonem. Dlaczego? By odpocząć od chłodu i jesienno-zimowej szarugi! Przedłużenie lata w ofertach wakacji Last Minute na Teneryfie to strzał w dziesiątkę. Gdy pogoda w Polsce przestaje rozpieszczać, na Wyspach Kanaryjskich wciąż panuje słoneczne lato i temperatury nawet w okolicach 25 stopni!

  Teneryfa pogoda jesienią i zimą

  Najcieplejsze miesiące na wakacje na Teneryfie to lipiec i sierpień, kiedy temperatury sięgają około 29°C. Pogoda na Teneryfie jesienią i zimą jest niemal równie doskonała. Na Wyspach Kanaryjskich obserwuje się niewielkie różnice średnich temperatur we wszystkich porach roku – dlatego nazywa się je „wyspami wiecznej wiosny”. We wrześniu i październiku temperatury wahają się między 22 a 28°C zależnie od regionu. Na Teneryfie w listopadzie i grudniu jest już nieco chłodniej, ale nawet wtedy na termometrach zobaczymy od 17°C na północy do 24°C na południu wyspy. W tym czasie na północy mogą wystąpić opady deszczu, ale wynoszą one zaledwie 5 dni w miesiącu, więc nie powinny pokrzyżować nam podróżniczych planów.

  Warunki / Miesiące I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  Min. temperatura (°C)151516161719212121201816
  Maks. temperatura (°C)212122222426292928262422
  Temper. Min. (°C)191818181920212223232120
  Godziny słoneczne (h) 677891011108766
  Dni deszczowe 555311011356
  Wilgotność powietrza (%) 666662616059565863656766

  Północ czy południe – który region Teneryfy wybrać poza sezonem?

  Teneryfa jest wyjątkową wyspą ze względu na to, że leży w obrębie dwóch stref klimatycznych, które oddziela Teide. Wulkan zatrzymuje zimne prądy powietrzne i sprawia, że Teneryfa jest niezwykle zróżnicowana krajobrazowo. Chłodniejsza i niezwykle zielona na północy oraz sucha i gorąca na południu. A przez to jeszcze bardziej atrakcyjna turystycznie. Południe Teneryfy to raj dla plażowiczów z niezwykle bogatym zapleczem turystycznym i słynną plażą o jasnym piasku. Północna część wyspy jest bardziej wilgotna z bujną zielenią, wulkanicznymi plażami i miasteczkami pełnymi tradycji i lokalnych zwyczajów.

  Kierunek podróży zależy od upodobań – spragnionym słońca i wypoczynku na plaży jesienią polecamy cieplejsze południe. Szukającym zieleni i widoków zapierających dech w piersiach rekomendujemy wakacje na chłodniejszej północy Teneryfy. Dobra wiadomość dla osób, które nie mogą się zdecydować i chcą doświadczyć obu typów wypoczynku, jest taka, że wyspa mierzy zaledwie 80 km długości i 50 km szerokości. Oznacza to, że podczas jednej wycieczki na Wyspy Kanaryjskie bez problemu można znaleźć się po obu stronach Teneryfy. Wystarczy wypożyczyć samochód i wybrać się na zwiedzanie tej wspaniałej wyspy.

  Południe Teneryfy

  Na południu wyspy panuje klimat suchy. Tam znajdziecie największe plaże ze złotym piaskiem i wspaniałe promenady idealne na długie spacery. Najsłynniejsze kurorty południowej Teneryfy to Santa Cruz, Adeje, Los Cristianos, Playa de Las Américas, Los Gigantes czy Callao Salvaje. W tej części wyspy znajduje się Siam Park oraz Loro Park, czyli największe atrakcje turystyczne Teneryfy. Osoby szukające nocnych rozrywek znajdą tu liczne kluby i bary, a także restauracje z kuchnią międzynarodową. W południowych regionach wyspy opady deszczu praktycznie nie występują, przez cały rok możemy liczyć na ciepłą i słoneczną pogodę. Ze względu na strefę klimatyczną występuje tu nikła roślinność, najczęściej kaktusy i palmy.

  Północ Teneryfy

  Północną Teneryfę charakteryzują wulkaniczne plaże, niewielkie, zatoczkowe z czarnym piaskiem oraz rozległe lasy laurowe i bujna zieleń. Na północy wyspy występuje klimat śródziemnomorski, co oznacza niższe temperatury, większą wilgotność i częściej pochmurne niebo. Jest to jednak niewielki minus w porównaniu do mnóstwa atrakcji przyrodniczych, zapierających dech w piersiach krajobrazów i ciekawych zabytków, których nie znajdziemy w innych regionach wyspy. Choć to południowa część Teneryfy uchodzi za bardziej turystyczną, na północy wyspy oferta hoteli i atrakcji jest równie bogata. Najbardziej znane kurorty północnej Teneryfy to Puerto de la Cruz, La Orotava, Garachico.

  Teneryfa wakacje i wczasy Last Minute – najlepsze oferty!

  Dowiedz się więcej o wakacjach na Wyspach Kanaryjskich »

  FLY.PL