Twoje dziecko boi się latać?

Autor: Karina Wiosna, Data publikacji:

Sprawdź, co zrobić, aby umilić maluchom podróż samolotem. Pomóż dziecku przełamać strach przed lataniem!

Bracia Wright skonstruowali pierwszą latającą maszynę, która w 1903 roku wzbiła się w niebo. Człowiek od ponad stu lat pokonuje przestworza, a podróżowanie samolotem stało się najbezpieczniejszym środkiem transportu. Nietrudno jednak znaleźć tych, których paraliżuje sama myśl o lataniu. Jeśli planujesz spędzić rodzinne wakacje w Grecji, Turcji, na malowniczych Wyspach Kanaryjskich lub chcesz pokazać swojemu dziecku zabytki w Rzymie, przeczytaj listę porad, którą przygotowaliśmy i ciesz się beztroskim urlopem.

Zabawki i ulubiona książka – to może się przydać!

Podróżowanie to stresujące przeżycie dla dzieci, dlatego warto zadbać o to, aby czuły się komfortowo. Specjalne kanały z bajkami, muzyką i programami edukacyjnymi to atrakcje, które są oferowane przez coraz większą liczbę linii lotniczych. Warto sprawdzić przed wyjazdem, w jakie udogodnienia wyposażony jest samolot, którym będziecie podróżować. Pamiętacie, jak w dzieciństwie nie chcieliście wyjechać na wakacje bez baśni Andersena? Ulubiona książka i zabawka waszego maleństwa to jedne z pierwszych rzeczy, które powinniście spakować do walizki.

Witamy na pokładzie

Dla najmłodszych podróżników lotnisko jest ogromnym budynkiem, wypełnionym obcymi ludźmi i hałasem. Jeśli przyjedziecie wcześniej do portu lotniczego, wolny czas możecie wykorzystać na przyzwyczajenie dziecka do nowego miejsca. Co zrobić, kiedy zajmiecie miejsce na pokładzie, a wasza pociecha zacznie mówić, że się boi? Psycholodzy radzą, aby zapewnić malucha, że rozumiemy jego obawy, ale może nam zaufać i czuć się bezpiecznie. Ostatnią rzeczą, o której należy pamiętać, jest zmiana ciśnienia atmosferycznego, która powoduje uczucie „ zatkanych uszu” i wpływa negatywnie na nasze samopoczucie. Jeśli podróżujesz z niemowlęciem, „przełykanie” zniweluje nieprzyjemne uczucie, dlatego nakarmienie dziecka piersią lub podanie mu napoju w kubeczku będzie bardzo dobrym pomysłem.

Masz wątpliwości – pytaj!

Na stronach internetowych linii lotniczych znajdziecie wszystkie niezbędne informacje dotyczące przelotu, dokumentów i odprawy biletowo-bagażowej. Obsługa lotniska i personel pokładowy są do waszej dyspozycji. Jeśli nie wiesz, gdzie znajduje się toaleta dostosowana do przewijania niemowląt, nie bój się o to spytać. Jeśli twoje dziecko zacznie płakać w samolocie, nie denerwuj się i nie przejmuj, kiedy poczujesz na sobie złowrogie spojrzenie współpasażerów – twoje maleństwo, jak każda inna osoba, okazuje w ten sposób swój strach.

Dzielimy się naszym doświadczeniem

Kochamy odkrywać świat i dzielić się naszą wiedzą. Chcesz się dowiedzieć, które linie oferują pierwszeństwo wejścia na pokład osobom podróżującym z dziećmi? Napisz lub zadzwoń, a eksperci Fly.pl udzielą ci szczegółowych informacji i powiedzą, który hotel będzie najlepszy na rodzinne wczasy.

Życzymy udanych wakacji i spokojnego lotu!

Zespół Fly.pl

wakacje dla rodzin z dziećmi Wakacyjny poradnik FLY.PL

FLY.PL