Ubezpieczenie turystyczne i karta EKUZ

  Aktualności
  Ewa Michalak
  Wszystko o mądrym podróżowaniu, czyli ubezpieczenie turystyczne i karta EKUZ

  Lato to czas urlopów, zabawy, plażowania i kąpieli w lazurowym morzu. Wakacyjne oferty kuszą atrakcyjnymi cenami, wygodnymi formułami all inclusive i wczasami last minute dla spóźnialskich. Kiedy przychodzi zima, jedni poddają się białemu szaleństwu na alpejskich stokach, inni potrzebują słońca i odkrywają Wyspy Kanaryjskie, Tajlandię, Dominikanę czy Meksyk. Jeśli podjęliśmy decyzję o miejscu, w którym spędzimy wypoczynek, warto zapoznać się z ofertą ubezpieczenia, zapewnianą przez touroperatora. FLY.PL proponuje Państwu możliwość rozszerzenia podstawowej polisy i ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu, dzięki współpracy z liderem na rynku ubezpieczeniowym, niemiecką firmą Allianz.

  Osobom, które planują krótką podróż do europejskiego miasta polecamy ofertę Basic Travel, która zapewnia pokrycie kosztów leczenia oraz NNW, czyli następstwa nieszczęśliwych wypadków. Dla osób, które udają się na dłuższe wakacje do Egiptu, Grecji czy Hiszpanii najkorzystniejsza będzie opcja Complex Travel. A tym, którzy szczególnie dbają o bezpieczeństwo i podróżującym się do egzotycznych miejsc polecamy Vip Travel – pełna ochrona na wyjazdy w najdalsze zakątki świata.

  Miłośnikom szaleństwa na ośnieżonych stokach oraz wielbicielom aktywnego wypoczynku polecamy jedną z trzech możliwości rozszerzenia polisy: Sport, Sport & Ski oraz Sport & Ski Extreme. Pierwsza skierowana jest do osób, które planują żagle, trekking, windsurfing, nurkowanie i wszystko, co się może zamarzyć podczas wakacji. Druga dotyczy osób, które kochają szusować po białych stokach. Dzięki opcji Sport&Ski możemy podziwiać piękno ośnieżonych Włoch, Francji czy Austrii i cieszyć się zimowym szaleństwem. Sport&Ski Extreme to idealne rozwiązanie dla tych, którzy kochają dreszczyk emocji – spadochroniarze, alpiniści czy himalaiści. Ubezpieczenie obejmuje swoim kosztem również szkody, które mogą być powiązane z nawalnymi opadami śniegu. My, oczywiście, życzymy Państwu jedynie opadów na stokach.

  Dla klientów, którzy zamierzają podróżować po Polsce przygotowaliśmy jedną z 3 możliwości – ubezpieczenie turystyczne, Ski oraz Extreme. Pierwszy wariant dedykowany jest osobą, które planują zwiedzać i wypoczywać, drugi dla miłośników sportów zimowych, a Extreme dla tych, którzy kochają wszystko to, co jest ekstremalne i ryzykowane. Z FLY.PL jesteś zawsze bezpieczny, niezależnie czy podróżujesz po Polsce, Europie czy zwiedzasz najdalsze zakątki świata.

  Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji i gwarancja zwrotu środków

  Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji gwarantuje zwrot wpłaconych środków w przypadku wystąpienia wydarzeń losowych, które uniemożliwiają realizację urlopu. Proponujemy Państwu 3 warianty – Rezygnacja 80%, Rezygnacja 100%, Rezygnacja 100% All Risk. W pierwszym przypadku ubezpieczenie obejmuje bilet oraz zwrot 80% jego wartości w przypadku rezygnacji. Opcja 100% zapewnia całkowity zwrot środków w przypadku wystąpienia okoliczności takich jak nagłe zachorowanie osoby ubezpieczonej, choroba dziecka lub współmałżonka, nieszczęśliwy wypadek czy kradzież dokumentów niezbędnych do wyjazdu. Ostatnia i najobszerniejsza z możliwości, Rezygnacja 100% All Risk, zapewnia ubezpieczenie biletu oraz gwarancję zwrotu 100% ceny w przypadku odwołania wyjazdu z każdego możliwego powodu, który można udokumentować.

  Rozszerzając polisę mamy gwarancję, że jakiekolwiek nieprzewidywalne zdarzenia będą miały jak najmniej odczuwalne skutki, a planując wakacje możemy poświęcić swoją uwagę na organizowanie atrakcji. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji jest bardzo dobrym zabezpieczeniem, szczególnie dla osób, które podróżują z dziećmi. Jeśli nie będziemy mogli wyjechać na urlop, nasze pieniądze są bezpieczne.

  Wszystko o Karcie EKUZ – Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

  Karta EKUZ poświadcza prawo do korzystania ze świadczeń zdrowotnych ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Każda osoba ubezpieczona na terenie Polski może ubiegać się o otrzymanie karty. Warto pamiętać, że korzystając z opieki medycznej podlegamy takim samym obowiązkom, jak ubezpieczeni obywatele danego kraju. Co należy zrobić, aby otrzymać kartę EKUZ? W pierwszej kolejności powinniśmy wypełnić wniosek dostępny tutaj.

  Po wypełnieniu formularza, należy go wysłać mailem, pocztą lub złożyć w placówce. Ostatnim krokiem jest odbiór karty, osobiście lub na poczcie (punkt 5 wniosku – sposób odbioru karty). Osoby pracujące i studiujące mogą posługiwać się EKUZ przez 6 miesięcy.

  Zachęcamy do korzystania ze świadczeń, które Państwu proponujemy i korzystania z karty EKUZ. Nasi konsultanci udzielą Państwu wszystkich niezbędnych informacji.

  Udanego i beztroskiego wypoczynku życzy zespół FLY.PL

  Wakacje – sprawdź oferty na bezpieczne wyjazdy!

  FLY.PL