Wakacje 2021

  Wakacje 2021 – kiedy i jak zaplanować urlop? Polecane kierunki

  Magdalena Łysik

  Jak będą wyglądały wakacje 2021? Polecane kierunki, testy przed wylotem i paszporty szczepionkowe – wszystko, co wiemy o podróżach w sezonie wakacyjnym

  Wiosna to doskonały czas, by zaplanować wakacje 2021 za granicą. Pierwsze słoneczne dni przypominają nam o zbliżającym się sezonie urlopowym. Podróżowanie w czasach pandemii rodzi wiele pytań i owiane jest mnóstwem mitów. W tym artykule chcemy rozwiać wątpliwości dotyczące zagranicznych wyjazdów na Lato 2021. Sprawdź, kiedy najlepiej zarezerwować wakacje i gdzie warto pojechać na urlop w 2021 roku

  Kiedy rozpoczynają się wakacje 2021? Terminy

  Wakacje szkolne w tym roku rozpoczynają się 25 czerwca i kończą 1 września. Studenci natomiast mają przerwę wakacyjną od lipca do października. W turystyce sezon określany jako wakacje 2021 oznacza wyjazdy w czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu. Największym zainteresowaniem co roku cieszy się sierpień i lipiec i to właśnie wyjazdy w tych miesiącach wyprzedają się najszybciej.

  Co z wyjazdami na wakacje 2021? Koronawirus

  Podróże w czasach COVID-19 wyglądają inaczej niż wcześniej. Czy to jednak oznacza, że powinniśmy rezygnować z zagranicznych wyjazdów w Wakacje 2021? Zdecydowanie nie. Urlop w czasach koronawirusa można spędzić bezpiecznie i komfortowo. W końcu każdemu z nas należy się wypoczynek i oderwanie od często stresującej rzeczywistości. Warto zaznaczyć, że podróże zagraniczne odbywają się regularnie także poza sezonem a cała turystyka funkcjonuje w reżimie sanitarnym już od wielu miesięcy. Podróże samolotem są bezpieczne! Wyjaśniamy to w artykule: Bezpieczne podróże w dobie koronawirusa

  Wakacje 2021 jak będą wyglądać?

  Czego możemy spodziewać się w trakcie wakacji 2021 za granicą? Wszystko zależy od wybranego kierunku i obowiązujących w czasie podróży obostrzeń. Na przykładzie poprzedniego sezonu i aktualnych zasad bezpieczeństwa możemy wnioskować, że będzie to konieczność rejestracji podróży, mniejsze obłożenie hoteli, obowiązek noszenia maseczki w trakcie lotu i transferu do hotelu, obowiązek dezynfekcji rąk w restauracjach i nieco zmieniona forma All Inclusive, tj. zamiast szwedzkiego stołu posiłki będą podawane przez obsługę. Jeśli interesuje Was to, jak wyglądały wakacje w poprzednim sezonie, koniecznie zajrzyjcie do naszej relacji z urlopu w czasie pandemii.

  Wakacje 2021 bez testu przed wylotem?

  Obowiązek wykonania testu przed wylotem stał się dość powszechną praktyką, która ma zachęcić turystów do odbywania bezpieczniejszych podróży i lokalsów do przyjmowania gości z zagranicy.

  Wiele osób pyta nas o kierunki na wakacje 2021 bez testu. Na takie pytania nie możemy udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ zasady wjazdowe zmieniają się zależnie od aktualnej sytuacji epidemicznej. Jednak rządy wielu krajów, które w dużej mierze „żyją” z turystyki, np. Grecji i Chorwacji, zapowiadają wypracowanie nowych, bardziej atrakcyjnych warunków wjazdowych, aby zachęcić gości z zagranicy do spędzenia urlopu właśnie u nich. Możemy spodziewać się, że w z testów będą zwolnione osoby zaszczepione i tzw. ozdrowieńcy - o ułatwieniach dla zaszczepionych piszemy tutaj: Warunki wjazdowe dla osób zaszczepionych i  ozdrowieńców.

  Osobom, które chcą pojechać na wakacje 2021 bez testów, możemy jedynie doradzić, aby wybrały jeden z krajów, który do tej pory nie wprowadzał takiego obowiązku, lub zdecydowały się na wyjazd Last Minute w okresie z zapowiedzianymi regulacjami (rozporządzenia we wszystkich krajach zazwyczaj ustalane są na najbliższe 2 tygodnie lub miesiąc). 

  Na 02.03.2021 roku kierunki na wakacje bez testów to Zanzibar, Dominikana, Meksyk, Albania, Macedonia i Kostaryka. Sprawdź aktualne warunki wyjazdowe: Lista kierunków z testami i bez testów

  Testy przed wylotem – plusy i minusy

  Minusem wykonania testu na obecność koronawirusa przed wylotem jest oczywiście dodatkowy koszt. Warto jednak pamiętać, że niektóre biura podróży przygotowały ofertę z testem już w cenie wyjazdu a także niektóre kraje oferują bezpłatne testy po przylocie na lotnisku. Dodatkowo Klienci naszego biura do każdej rezerwacji we FLY.PL otrzymają 10% rabat na testy wykonane w sieci Diagnostyka.

  Oczywistym plusem konieczności wykonania testu przed wylotem jest gwarancja, że zarówno my, jak i nasi współpodróżni są zdrowi. W naszej opinii zdecydowanie podnosi to komfort wyjazdu.

  Uspokajamy! Posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego daje nam gwarancję pokrycia kosztów związanych z koniecznością odwołania wyjazdu z powodu otrzymania pozytywnego wyniku testu wykonanego przed wylotem.

  Sprawdź: które ubezpieczenie turystyczne COVD-19 wybrać

  Wakacje 2021 czy trzeba się szczepić, aby móc polecieć na wakacje?

  Aktualnie szczepienia przeciw COVID-19 nie są warunkiem wjazdu do żadnego z wakacyjnych kierunków. Oznacza to, że można jechać na wakacje 2021 bez szczepionki.

  Osoby zaszczepione na COVID-19 niekiedy mogą skorzystać z dodatkowych udogodnień. Przykładowo mogą być także zwolnione z konieczności wykonania testu przed wylotem za granicę. Każdy kraj reguluję tą kwestię indywidualnie. Należy zapoznać się ze szczegółowymi zasadami wjazdu.

  Zobacz: Wakacje 2021 – zasady wjazdu dla osób zaszczepionych przeciwko covid-19

  Ponadto osoby posiadające zaświadczenie o wykonaniu szczepienia przeciwko COVID-19 szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej, nie muszą odbywać 10-dniowej kwarantanny po powrocie z zagranicy do Polski. 

  Paszporty szczepionkowe – co wiemy?

  Jedną z propozycji ujednolicenia regulacji dotyczących podróżowania jest wprowadzenie paszportów szczepionkowych, czyli nowych międzynarodowych książeczek szczepień. W tym dokumencie miałaby widnieć informacja potwierdzająca odbycie szczepienia, uzyskania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa lub potwierdzenie nabycia odporności przez przechorowanie COVID-19.

  Paszporty szczepionkowe są w fazie projektu. W tym momencie wiemy, że miałyby dotyczyć przede wszystkim państw Unii Europejskiej. Zgodnie z zapowiedziami wprowadzenie paszportów szczepionkowych nie oznacza utrudnień w podróżowaniu dla osób niezaszczepionych.

  Wakacje 2021 czy planować z wyprzedzeniem? First Minute vs. Last Minute

  Wszystkie zalety First Minute są wciąż aktualne. Jeśli masz do dyspozycji urlop w konkretnym terminie i sprecyzowane wymagania dotyczące kierunku lub hotelu, musisz się pospieszyć. Co więcej, w tym roku hotele dysponują mniejszą liczbą miejsc (często jest to 50% pokoi), dlatego zwłaszcza w lipcu i sierpniu tych miejsc może brakować. Ponadto rezerwując Lato 2021 First Minute, możesz skorzystać z licznych benefitów, np. możliwości bezpłatnej zmiany rezerwacji czy rabatów na pobyt dzieci.

  Wakacje 2021 Last Minute polecamy osobom, które mają większą dowolność terminów, niesprecyzowany kierunek a ich jednym wyznacznikiem jest cena wyjazdu. Na przykładzie zeszłego sezonu możemy stwierdzić, że promocja Last Minute się zdarzały, ale niestety rzadziej niż w poprzednich latach (m.in. ze względu na zmniejszoną siatkę połączeń i ograniczone miejsca w hotelach). W naszej ocenie zarezerwowanie wyjazdu wcześniej, daje większy komfort. Plusem wyjazdów Last Minute natomiast jest większa szansa na przewidzenie, jakie w danym momencie będą obowiązywały zasady bezpieczeństwa na miejscu.

  Kierunki chętnie wybierane na wakacje 2021 – gdzie pojechać?

  Największym zainteresowaniem na wakacje 2021 cieszą się takie kierunki jak Turcja, Grecja i Chorwacja. Od lat najwięcej Polaków spędza swój coroczny urlop w jednym z tych krajów. W tym roku wyjątkowo popularna jest także Egzotyka, także na Lato 2021.

  Wakacje 2021 All Inclusive

  Najlepsze kierunki podróży na beztroskie wakacje 2021 All Inclusive to oczywiście Turcja, Egipt i Dominikana.

  Wakacje 2021 w Egipcie to doskonały wybór dla osób, które uwielbiają wypoczywać w gorącym klimacie. Hotele w Egipcie oferują mnóstwo udogodnień dla gości a rozbudowana infrastruktura sprawia, że właściwie cały urlop możemy spędzić, nie wychylając się poza teren hotelu. All Inclusive w Egipcie to spełnienie marzeń o błogim lenistwie.

  Wakacje 2021 w Turcji to gwarancja wysokiego standardu w atrakcyjnej cenie. Dodatkowym atutem jest fakt, że na urlop do Turcji możemy wyjechać bez wizy, jedynie za okazaniem ważnego paszportu. W czasie pandemii polecamy Turcję również ze względu na wysoko rozwinięty sektor medyczny w tym kraju oraz łatwy dostęp do opieki lekarskiej we wszystkich hotelach wyższej klasy.

  Wakacje 2021 bez paszportu

  Wakacje 2021 w Grecji to wybór nr 1 na wakacje samolotem bez paszportu. Znajdziecie tam kameralne obiekty w przepięknej lokalizacji lub hotele z mnóstwem udogodnień i atrakcji dla najmłodszych. Będzie to doskonałe miejsce zarówno na wczasy we dwoje, jak i wakacje z dziećmi. Grecja jest tak piękna i tak różnorodna, że nawet jeśli byliście tam kilka razy, wciąż może was czymś zaskoczyć.

  Dużą popularnością cieszą się także wakacje 2021 w Chorwacji. W ofercie biur podróży znajdziecie zarówno pakiety z przelotem, zakwaterowaniem i wyżywieniem w cenie, jak i kameralne noclegi w ofercie z dojazdem własnym.

  Ciekawą ofertę na wakacje 2021 bez paszportu znajdziecie także w Hiszpanii, Portugalii, we Włoszech i w Czarnogórze.

  Wakacje 2021 egzotyka

  W ofercie kierunków na wakacje 2021 znajdziemy także propozycje egzotyczne. W 2021 roku największą popularnością cieszą się Zanzibar, Dominikana i Meksyk. Wiele osób decyduje się także na zaplanowanie wakacji 2021 na Malediwach.

  Kontakt dla mediów
  Tel:
  22 255 06 24
  Mail:
  media@fly.pl
  Udostępnij

  Skopuj link

  FLY.PL