Hiszpania

Wielkanoc za granicą – tradycje i zwyczaje

Autor: Daniel Grębowski, Data publikacji:

Wielkanoc w Hiszpanii, na Malcie i we Włoszech. Popularne kierunki na święta – poznaj zwyczaje i tradycje wielkanocne tych krajów.

Zastanawiasz się, gdzie spędzić święta Wielkanocne 2019? Przedstawiamy Ci zwyczaje i tradycje w krajach, w których Wielkanoc jest hucznie obchodzona i wyjątkowo celebrowana. Sprawdź najciekawsze kierunki podróży na święta! Przedstawiamy Wielkanoc w Hiszpanii i na Wyspach Kanaryjskich, wielkanocny urlop na Malcie i wczasy we Włoszech.

Wielkanoc w Hiszpanii i na Wyspach Kanaryjskich

Wielkanoc w Hiszpanii to najważniejsze święto w ciągu roku. W trakcie Wielkiego Tygodnia ulice miast zmieniają się nie do poznania przez świąteczne pochody przedstawiające biblijne sceny męki Chrystusa. Biorą w nich udział ochotnicy, którzy boso, ubrani w białe płótno ciągną za sobą łańcuchy lub się biczują. Przez ulice miast przechodzą tysiące ludzi w długich szatach i szpiczastych kapturach zasłaniających twarze. Te widowiskowe procesje w rytmie bębnów lub głośnej muzyki przyciągają rzesze mieszkańców i turystów. Mroczny charakter świąt wielkanocnych w Hiszpanii kończą się w Niedzielę Wielkanocną, kiedy zaczynają się wesołe przedstawienia i pokazy tańca.

Podobnie wygląda Wielkanoc na Wyspach Kanaryjskich. Święta obchodzone są hucznie na ulicach miast, gdzie od XV wieku w urokliwych kanaryjskich uliczkach odbywają się publiczne drogi krzyżowe, sceny pasyjne i wystawy sztuki sakralnej. Ten niesamowity klimat i teatr na ulicach, to coś, co koniecznie musicie zobaczyć!

H- Top Cartagonovahotel 3-gwiazdkowy

1 129 

Hiszpania, Costa Brava

5 dni od 15.04.2019 - Warszawa - Modlin

Santa Monica (Calella)hotel 3-gwiazdkowy

1 189 

Hiszpania, Costa Brava

-11% 1339

5 dni od 16.04.2019 - Warszawa - Modlin

H-TOP Royal Starhotel 4-gwiazdkowy

1 219 

Hiszpania, Costa Brava

5 dni od 15.04.2019 - Warszawa - Modlin

H Top Amaikahotel 4-gwiazdkowy

1 249 

Hiszpania, Costa Brava

5 dni od 15.04.2019 - Warszawa - Modlin

Wielkanoc na Malcie

Malta jest jednym z najbardziej katolickich krajów w Europie. Wielkanoc na Malcie obchodzona jest bardzo uroczyście. Przed Niedzielą Wielkanocną odbywają się dni skupienia i procesje w pełnej ciszy. Organziowane są też przedstawienia Ostatniej Wieczerzy. Pełne radości świętowanie rozpoczyna się w Niedzielę Wielkanocną, kiedy w rytmach radosnej muzyki po ulicach miast przechodza głośne i barwne procesje i pochody. W Poniedziałek Wielkanocny rodziny i przyjaciele spotykają się na piknikach na łonie natury i obdarowują się prezentami. Tradycyjnym pokarmem wielkanocnym nie są jajka, ale słodkie pieczywo z migdałami.

Wielkanoc na Malcie jest niesamowita ze względu przepiękne plaże, miasteczka i zielone pola – czyli kwitnąca wiosnę. To doskonałe miejsce na wypoczynek w ciepłym klimacie i idealny czas na zwiedzanie, świecie piękne słońce, a upał nie doskwiera. Malta wiosną zachwyci absolutnie każdego!

Coral (Malta)hotel 3-gwiazdkowy

999 

Malta, Wyspa Malta

7 dni od 21.04.2019 - Gdańsk

Bugibba Apartmentshotel 3-gwiazdkowy

999 

Malta, Wyspa Malta

7 dni od 21.04.2019 - Gdańsk

Blue Sea San Antonhotel 3-gwiazdkowy

1 069 

Malta, Wyspa Malta

7 dni od 21.04.2019 - Gdańsk

Włochy Wielkanoc

Wielkanoc we Włoszech to czas wiosennych wakacji, biesiadowania i zabaw. Głównym punktem świąt jest niedzielny obiad. Na włoskim stole wśród przystawek znajdziemy plasterki slami i jaja na twardo. Pierwszym daniem jest tradycyjny rosół na baraninie z pierożkami, drugim – pieczona jagnięcina lub baranina. Na deser Włosi jedzą ciasto w kształcie gołębia, a symbolem świąt nie sa jajka, a wielkanocny baranek. W niektórych maistach organizowane są wielkanocne gry dla dzieci, na przykład konkurencje, w której uczestnicy mają za zadanie zjeść jak największej liczby jajek w 3 minuty.

Innym zwyczajem jest też szukanie jajek w ogromnym stogu siana znajdującym się na miejskim placu. W świeta wielkanocne warto też odwiedzić Watykan. Uroczystości rozpoczynają się tam w Niedzielę Palmową, gdzie możemy zobaczyć niezwykłe kompozyjce z palm, które tworzą prawdziwe dzieła artystyczne. Odbywa się tu uroczysta Droga Krzyżowa z obecnością papieża. Polecamy szczególnie wycieczki objazdowe i szczególnie chętnie wybieraną: Wielkanoc w Rzymie.

Zobacz inne oferty świątecznego wypoczynku na Wielkanoc

aktywny wypoczynek, święta Wielkanocne za granicą, tradycje i zwyczaje na świecie, wiosenne wakacje, wyjazdy na święta

FLY.PL