Hiszpania

Wielkanoc za granicą – tradycje i zwyczaje

Autor: Łukasz Tkaczyk, Data publikacji:

Wielkanoc w Hiszpanii, na Malcie i we Włoszech. Popularne kierunki na święta – poznaj zwyczaje i tradycje wielkanocne tych krajów.

Zastanawiasz się, gdzie spędzić święta Wielkanocne 2019? Przedstawiamy Ci zwyczaje i tradycje w krajach, w których Wielkanoc jest hucznie obchodzona i wyjątkowo celebrowana. Sprawdź najciekawsze kierunki podróży na święta! Przedstawiamy Wielkanoc w Hiszpanii i na Wyspach Kanaryjskich, wielkanocny urlop na Malcie i wczasy we Włoszech.

Wielkanoc w Hiszpanii i na Wyspach Kanaryjskich

Wielkanoc w Hiszpanii to najważniejsze święto w ciągu roku. W trakcie Wielkiego Tygodnia ulice miast zmieniają się nie do poznania przez świąteczne pochody przedstawiające biblijne sceny męki Chrystusa. Biorą w nich udział ochotnicy, którzy boso, ubrani w białe płótno ciągną za sobą łańcuchy lub się biczują. Przez ulice miast przechodzą tysiące ludzi w długich szatach i szpiczastych kapturach zasłaniających twarze. Te widowiskowe procesje w rytmie bębnów lub głośnej muzyki przyciągają rzesze mieszkańców i turystów. Mroczny charakter świąt wielkanocnych w Hiszpanii kończy się w Niedzielę Wielkanocną, kiedy zaczynają się wesołe przedstawienia i pokazy tańca.

Podobnie wygląda Wielkanoc na Wyspach Kanaryjskich. Święta obchodzone są hucznie na ulicach miast, gdzie od XV wieku w urokliwych kanaryjskich uliczkach odbywają się publiczne drogi krzyżowe, sceny pasyjne i wystawy sztuki sakralnej. Ten niesamowity klimat i teatr na ulicach, to coś, co koniecznie musicie zobaczyć!

Alisios Playahotel 2-gwiazdkowy

2 116 

Hiszpania, Fuerteventura

7 dni od 09.04.2020 - Katowice

Castillo Beach Parkhotel 2-gwiazdkowy

2 180 

Hiszpania, Fuerteventura

7 dni od 09.04.2020 - Katowice

Balmoral (Benalmadena)hotel 3-gwiazdkowy

2 199 

Hiszpania, Costa del Sol

-21% 2789

7 dni od 06.04.2020 - Warszawa

Maxorata Beachhotel 3-gwiazdkowy

2 265 

Hiszpania, Fuerteventura

7 dni od 09.04.2020 - Katowice

Medplaya Pez Espadahotel 4-gwiazdkowy

2 319 

Hiszpania, Costa del Sol

-22% 2989

7 dni od 06.04.2020 - Warszawa

Club Caleta Doradahotel 3-gwiazdkowy

2 339 

Hiszpania, Fuerteventura

7 dni od 09.04.2020 - Katowice

Wielkanoc na Malcie

Malta jest jednym z najbardziej katolickich krajów w Europie. Wielkanoc na Malcie obchodzona jest bardzo uroczyście. Przed Niedzielą Wielkanocną odbywają się dni skupienia i procesje w pełnej ciszy. Organziowane są też przedstawienia Ostatniej Wieczerzy. Pełne radości świętowanie rozpoczyna się w Niedzielę Wielkanocną, kiedy w rytmach radosnej muzyki po ulicach miast przechodzą głośne i barwne procesje i pochody. W Poniedziałek Wielkanocny rodziny i przyjaciele spotykają się na piknikach na łonie natury i obdarowują się prezentami. Tradycyjnym pokarmem wielkanocnym nie są jajka, ale słodkie pieczywo z migdałami.

Wielkanoc na Malcie jest niesamowita ze względu przepiękne plaże, miasteczka i zielone pola – czyli kwitnąca wiosnę. To doskonałe miejsce na wypoczynek w ciepłym klimacie i idealny czas na zwiedzanie, świecie piękne słońce, a upał nie doskwiera. Malta wiosną zachwyci absolutnie każdego!

Włochy Wielkanoc

Wielkanoc we Włoszech to czas wiosennych wakacji, biesiadowania i zabaw. Głównym punktem świąt jest niedzielny obiad. Na włoskim stole wśród przystawek znajdziemy plasterki salami i jaja na twardo. Pierwszym daniem jest tradycyjny rosół na baraninie z pierożkami, drugim – pieczona jagnięcina lub baranina. Na deser Włosi jedzą ciasto w kształcie gołębia, a symbolem świąt nie są jajka, a wielkanocny baranek. W niektórych miastach organizowane są wielkanocne gry dla dzieci, na przykład konkurencje, w której uczestnicy mają za zadanie zjeść jak największą liczbę jajek w 3 minuty.

Innym zwyczajem jest też szukanie jajek w ogromnym stogu siana znajdującym się na miejskim placu. W święta wielkanocne warto też odwiedzić Watykan. Uroczystości rozpoczynają się tam w Niedzielę Palmową, gdzie możemy zobaczyć niezwykłe kompozycje z palm, które tworzą prawdziwe dzieła artystyczne. Odbywa się tu uroczysta Droga Krzyżowa z obecnością papieża. Polecamy szczególnie wycieczki objazdowe i szczególnie chętnie wybieraną: Wielkanoc w Rzymie.

Zobacz inne oferty świątecznego wypoczynku na Wielkanoc

aktywny wypoczynek święta Wielkanocne za granicą tradycje i zwyczaje na świecie wiosenne wakacje wyjazdy na święta

FLY.PL