Wyspy Zielonego Przylądka plaża i morze

  Wyspy Zielonego Przylądka na Zimę

  Aktualności
  Monika Bujalska
  Zastanawiasz się, gdzie wybrać się na ciepły i słoneczny urlop zimą? Wybierz Wyspy Zielonego Przylądka!

  Zielony Przylądek to znakomity kierunek na gorący urlop Last Minute oraz zimowe wakacje! Kilometry piaszczystych plaż, wyjątkowa kultura, hotele z urozmaiconą formułą all Inclusive oraz mnóstwo możliwości spędzania czasu dla miłośników aktywnego wypoczynku. Wyspy Zielonego Przylądka nie bez przyczyny nazywane są ostatnim rajem Atlantyku. Dowiedz się dlaczego jeszcze warto wybrać się do Cabo Verde. Przedstawiamy najważniejsze informacje o Wyspach Zielonego Przylądka.

  Wyspy Zielonego Przylądka – kiedy jechać?

  Archipelag Wysp Zielonego Przylądka położony jest kilkaset kilometrów od wybrzeża Afryki, w strefie klimatu tropikalnego suchego. Wakacyjna pogoda panuje tu przez cały rok. Zielony Przylądek szczególnie warto wybrać na słoneczny wypoczynek w czasie jesieni i zimy. Od października do maja średnia temperatura powietrza wynosi ok. 25°C, a opady deszczu praktycznie nie występują. Zimą i wiosną możemy cieszyć się 7-9 godzinami słońca. Wyspy Zielonego Przylądka są wietrzne, dzięki czemu chętnie odwiedzane są przez miłośników kitesurfingu i windsurfingu. Przez wielu Cabo Verde zaliczane jest do najlepszych miejsc na świecie do uprawiania tych sportów.

  Wyspy Zielonego Przylądka – pogoda i klimat

  Warunki / Miesiące I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  Min. temperatura (°C)181718192023252525252220
  Maks. temperatura (°C)232424232527282930302927
  Temper. Min. (°C)242322222325272829292927
  Godziny słoneczne (h) 788997777887
  Dni deszczowe 20101281410411
  Wilgotność powietrza (%) 706774808280778182807167

  Zielony Przylądek – atrakcje na wyspie Sal (i nie tylko)

  Najpopularniejszą wyspą archipelagu Zielonego Przylądka jest Sal. Znajdziemy tam bardzo różnorodne pejzaże. Z jednej strony długie, piaszczyste plaże i turkusowy Ocean Atlantycki, z drugiej zaś księżycowy, wulkaniczny krajobraz. W położonej na południu wyspy miejscowości Santa Maria zlokalizowana jest większość hoteli, w tym resorty z formułą all inclusive, które znakomicie sprawdzą się na wakacje z dziećmi.

  Sercem tętniącego życiem miasteczka Santa Maria jest molo. Warto wybrać się tam przed południem, gdy rybacy wyciągają złowione przed chwilą ryby i owoce morza. W miasteczku znajdziemy też dużo lokalnych knajpek, w których warto spróbować cachupa (danie z kukurydzy, fasoli, manioku, słodkich ziemniaków i mięsa) oraz grogu, a także posłuchać lokalnej muzyki morna.

  Osobom lubiącym odkrywać nowe zakątki polecamy wycieczkę po całej wyspie Sal. Warto zobaczyć m.in. zatokę Buracona, saliny Pedra de Lume oraz stolicę wyspy Espargos. Miłośnicy aktywnego wypoczynku powinni spróbować snorkelingu lub nurkowania. Warto wybrać się także w rejs łodzią o szklanym dnie. Punktem obowiązkowym dla amatorów kite- i windsurfingu jest natomiast słynna plaża Ponta Preta.

  Bardzo ciekawą propozycją dla osób, które chcą zobaczyć więcej wysp z archipelagu Zielonego Przylądka jest wycieczka objazdowa po Wyspach Zawietrznych. Podczas jednego wyjazdu, poza wyspą Sal, można zwiedzić również wyspy São Vicente, na której urodziła się Cesaria Evora oraz Santo António, uznawaną za najpiękniejszą z Wysp Zielonego Przylądka.

  FLY.PL