01AE71JQ Rowboat in blue sea off coast, Santa Maria, Sal, Cape Verde Islands, Atlantic, Africa

Wyspy Zielonego Przylądka - rajskie plaże!

Autor: Marta Piotrowska, Data publikacji:

Przeżyj niezapomniane wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka z FLY.PL

Piękne, piaszczyste plaże z piaskiem, który ucieka przez palce, lazurowy ocean, uśmiechnięci mieszkańcy pijący grog i rozbrzmiewająca na ulicy morna. Jak nie marzyć o takim urlopie? Wyspy Zielonego Przylądka stają się prawdziwym hitem sprzedażowym. Kiedy w najpopularniejszych kierunkach, takich jak Hiszpania, Grecja czy Turcja lato się kończy, na Wyspach panują idealne warunki, aby wypoczywać i cieszyć się słońcem. Wydaje się, że jednak wciąż mało wiemy nie tylko o Wyspach Zielonego Przylądka, ale również o możliwościach jakie stwarzają turystom.

Tak blisko! Zielony Przylądek położony jest około 600 kilometrów od wybrzeża Senegalu. Spotkamy tu rajskie plaże, palmy, soczyste owoce i lazurową wodę, która zachęca do kąpieli, nurkowania i surfowania. Itaka organizuje loty czarterowe z Warszawy do Sal, co znacznie skraca czas podróży i szczególnie ucieszy tych, którzy planują wypoczynek z najmłodszymi podróżnikami. Kolonialna przeszłość sprawiła, że wymieszały się tu wpływy kultury europejskiej i afrykańskiej. Kreole, czyli rdzennie mieszkańcy Wysp, cechują się niezwykłą gościnnością i szybko zaskarbiają sobie sympatię turystów.

Catchupo, czyli regionalne przysmaki Jeśli kochamy odkrywać nowe smaki, wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka to dla nas doskonały wybór. Catchupo to narodowa potrawa składająca się z licznych odmian fasoli oraz kukurydzy i mięsa. Możemy skosztować również rosołu z ryb oraz bananów, czyli caldo di pesce. Jedno jest pewne, na Wyspach będziemy zajadać się soczystymi owocami, a regionalna kuchnia swoim urozmaiceniem i kreatywnością zaskoczy każdego turystę.

Szaleństwo w wodzie Miłośnikom sportów wodnych polecamy w szczególności plażę Ponta Preta. Panują tu idealne warunki na windsurfing, kitesurfing trekking czy nurkowanie. Jeśli nie rozstajemy się z deską do surfowania, idealnym okresem na podróże będzie styczeń, luty i marzec – na wczasach na Wyspach Zielonego Przylądka jest wietrznie, a temperatura wody idealna.

Baza hotelowa Prawdziwy raj znajdą tu wszyscy, którzy chcą uciec od masowej turystyki. W ofercie wycieczek na Wyspy Zielonego Przylądka znajdziemy kameralne obiekty, jak i hotele o wysokim standardzie, oferujące urozmaiconą i wygodną formułę all inclusive, np. Riu Funana Garopa Resort czy Oasis Salinas Sea. Jeśli planujemy wakacje z dziećmi, na najmłodszych czekają liczne atrakcje – animacje, miniklub i zabawy w basenie.

Wyspy Zielonego Przylądka - beztroski urlop Zobacz pełną ofertę

Vila Do Farolhotel 4-gwiazdkowy

3 499 

Wyspy Zielonego Przylądka, Sal

-39% 5749

7 dni od 22.06.2019 - Warszawa

Halos Casa Resorthotel 4-gwiazdkowy

3 719 

Wyspy Zielonego Przylądka, Sal

-18% 4549

7 dni od 30.11.2019 - Warszawa

Murdeira Village Resorthotel 4-gwiazdkowy

3 879 

Wyspy Zielonego Przylądka, Sal

-16% 4649

7 dni od 31.08.2019 - Warszawa

egzotyczny wypoczynek rajskie wyspy

FLY.PL