01AE71JQ Rowboat in blue sea off coast, Santa Maria, Sal, Cape Verde Islands, Atlantic, Africa

Wyspy Zielonego Przylądka - rajskie plaże!

Autor: Paulina Rutecka, Data publikacji:

Przeżyj niezapomniane wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka z FLY.PL

Piękne, piaszczyste plaże z piaskiem, który ucieka przez palce, lazurowy ocean, uśmiechnięci mieszkańcy pijący grog i rozbrzmiewająca na ulicy morna. Jak nie marzyć o takim urlopie? Wyspy Zielonego Przylądka stają się prawdziwym hitem sprzedażowym. Kiedy w najpopularniejszych kierunkach, takich jak Hiszpania, Grecja czy Turcja lato się kończy, na Wyspach panują idealne warunki, aby wypoczywać i cieszyć się słońcem. Wydaje się, że jednak wciąż mało wiemy nie tylko o Wyspach Zielonego Przylądka, ale również o możliwościach jakie stwarzają turystom. Zapewniamy, że nie będziecie się Państwo tam nudzić!

Tak blisko!
Wyspy Zielnego Przylądka położone są około 600 kilometrów od wybrzeża Senegalu. Spotkamy tu rajskie plaże, palmy, soczyste owoce i lazurową wodę, która zachęca do kąpieli, nurkowania i surfowania. Itaka organizuje loty czarterowe z Warszawy do Sal, co znacznie skraca czas podróży i szczególnie ucieszy tych, którzy planują wypoczynek z najmłodszymi podróżnikami. Kolonialna przeszłość sprawiła, że wymieszały się tu wpływy kultury europejskiej i afrykańskiej. Kreole, czyli rdzennie mieszkańcy Wysp, cechują się niezwykłą gościnnością i szybko zaskarbiają sobie sympatię turystów.

Catchupo, czyli regionalne przysmaki
Jeśli kochamy odkrywać nowe smaki, Wyspy Zielonego Przylądka z pewnością nas zauroczą. Catchupo to narodowa potrawa składająca się z licznych odmian fasoli oraz kukurydzy i mięsa. Możemy skosztować również rosołu z ryb oraz bananów, czyli caldo di pesce. Jedno jest pewne, na Wyspach będziemy zajadać się soczystymi owocami, a regionalna kuchnia swoim urozmaiceniem i kreatywnością zaskoczy każdego turystę.

Szaleństwo w wodzie
Miłośnikom sportów wodnych polecamy w szczególności plażę Ponta Preta. Panują tu idealne warunki na windsurfing, kitesurfing trekking czy nurkowanie. Jeśli nie rozstajemy się z deską do surfowania, idealnym okresem na podróże będzie styczeń, luty i marzec – na Wyspach Zielonego Przylądka jest wietrznie, a temperatura wody idealna.

Baza hotelowa
Prawdziwy raj znajdą tu wszyscy, którzy chcą uciec od masowej turystyki. Na Wyspach Zielonego Przylądka znajdziemy kameralne obiekty, jak i hotele o wysokim standardzie, oferujące urozmaiconą i wygodną formułę all inclusive, np. Riu Funana Garopa Resort czy Oasis Salinas Sea. Jeśli planujemy wakacje z dziećmi, na najmłodszych czekają liczne atrakcje – animacje, miniklub i zabawy w basenie.

                                                                                                             Życzymy udanego wypoczynku!
                                                                                                                           Zespół FLY.PL

 

Wyspy Zielonego Przylądka - beztroski urlop Zobacz pełną ofertę

Murdeira Village Resorthotel 4-gwiazdkowy

2 799 

Wyspy Zielonego Przylądka, Sal

-34% 4249

7 dni od 23.11.2018 - Katowice

Vila Do Farolhotel 4-gwiazdkowy

3 299 

Wyspy Zielonego Przylądka, Sal

-34% 5049

7 dni od 23.11.2018 - Katowice

FLY.PL