Zapraszamy na Turecką Riwierę!

Autor: Beata Gizak, Data publikacji:

Lazurowe morze, piaszczyste plaże i słońce, czyli wczasy w Alanyi!

        Turcja to kraj z wielowiekową tradycją, rozbudzający wyobraźnie tych, którzy zdecydują się spędzić tu wakacje. Różnorodność krajobrazu i odmienność kulturowa przyciąga podróżników poszukujących inspiracji oraz te osoby, które pragną odkryć coś zupełnie nowego. Alanya należy do jednego z najpopularniejszych turystycznych kurortów. Oblewana ciepłymi wodami Morza Śródziemnego i otoczona majestatycznymi górami, gwarantuje wczasy w raju! Znajdziemy tu najlepsze tureckie kluby i tętniące życiem puby – właśnie tu znajduje się centrum życia Riwiery!

       Spragnienie kulinarnych doznań? Turcja z pewnością was nie zawiedzie – chałwy, bakława, lokum czy aşure. Mieszkańcy tego pięknego kraju kochają słodkości i zapewniamy, że będąc na urlopie, zrozumiecie dlaczego. Tropicielom niezwykłych miejsc polecamy jaskinię Aşıklar, co oznacza w dosłownym tłumaczeniu jaskinię miłości – według legendy ukrywała się tu para, uciekająca przed wojskiem w 1965 roku. W Alanyi znajdziemy wszystko – morze, góry, piaszczyste plaże i gościnnych mieszkańców. Jeśli kochacie zabytki, koniecznie powinniście odwiedzić twierdzę Turków Seldżuckich, której początki sięgają epoki hellenistycznej. Odnajdą się tu również te osoby, które cenią turystyczny zgiełk. Spacerując bulwarem Atatürka, warto odwiedzić okoliczne restauracje i skosztować lokalnej kuchni, niezwykłe doznania gwarantowane.

       Alanya należy do jednego z ulubionych kurortów wypoczynkowych w Turcji. Rodzinne wakacje, urlop dla singla czy wycieczka z przyjaciółmi – urozmaicona oferta sprawia, że turyści z całego świata kochają spędzać tu wczasy. Zachwycające zabytki, piękne wybrzeże i urozmaicone życie nocne to jedne z licznych atrakcji, które znajdziemy w tym pięknym mieście. Bardzo dobra baza hotelowa to gwarancja, że spędzimy takie wakacje, o których marzymy – formuła all inclusive, zadbane baseny, atrakcje dla najmłodszych podróżników i liczne wycieczki fakultatywne. Jeśli nastawiacie się na relaks, warto odwiedzić turecką łaźnie, której początki sięgają antycznych czasów. Miłośnikom kąpieli i opalania polecamy całodniowy rejs statkiem – widoki zapierają dech w piersiach!

Życzymy ekscytującego odkrywania Turcji i wakacji marzeń w Alanyi!

Zespół FLY.PL

 

Zobacz oferty na Lato 2016 na Riwierze Tureckiej Sprawdź

Eftalia Ayturhotel 3-gwiazdkowy

1 509 

Turcja, Alanya

-5% 1595

7 dni od 17.10.2019 - Katowice

Bone Club SVShotel 4-gwiazdkowy

1 509 

Turcja, Alanya

-11% 1705

7 dni od 11.10.2019 - Katowice

FLY.PL