Zrób wyjątkowe zdjęcia na Krecie!

Autor: Ewa Michalak, Data publikacji:

Najpiękniejsze miejsca według ekspertów FLY.PL.

Przeczytaliście tysiące artykułów na temat najlepszych wakacyjnych kierunków, pytaliście znajomych, gdzie spędzili wakacje i decyzja zapadła – lato 2016 w słonecznej Grecji! A tu znajdziemy tysiące możliwości. Malownicze Zakynthos, Rodos, Santorini, Korfu, Chalkidiki i największa grecka wyspa, czyli Kreta. Jeśli są to wasze pierwsze wczasy w ojczyźnie Homera, warto wybrać ostatnią propozycje. Doskonale wiemy, co czujecie – myślami już leżycie na piaszczystej plaży, napawacie oczy malowniczymi widokami i chłodzicie się zimną lemoniadą! Najlepszymi pamiątkami z urlopu jest nie tylko oliwa z oliwek, ouzo czy ceramika, ale również wyjątkowe fotografie, które będą przypominać o chwilach spędzonych z najbliższymi. Kiedy zimą zatęsknicie za słońcem, otwórzcie butelkę greckiego wina, wyjmijcie album ze zdjęciami z wakacji, zobaczcie te wszystkie miejsca, które zaparły dech w piersiach i poczujcie powolny rytm południa. Z myślą o takich momentach, spytaliśmy się naszych ekspertów, które miejsca na Krecie zasługują na uwiecznienie na zdjęciach. Przeczytajcie nasz artykuł, zarezerwujcie najtańsze wakacje, spakujcie mapę, aparat i przeżyjcie niezapomniane wakacje.

Plaża Elafonisi

Elafonisi to niewielka wysepka, która jest połączona z Kretą przepiękną laguną. Jeśli szukacie odpoczynku, miejsca, w którym poczujecie się jak w raju i zapierającej dech w piersiach natury, wszystko znajdziecie właśnie tutaj! Plaża Elafonisi uważana jest za jedną z najpiękniejszych w Europie i wcale nas to nie dziwi. Czeka tu delikatny, miękki jak puder, różowy piasek i nie ma tu błędu – jest naprawdę różowy! Możecie się tu dostać wybrzeżem lub przez wąwóz Topolia i niewielką miejscowość Elos. Zachód słońca, który tu zobaczycie pozostanie w waszej pamięci na długo, a uwieczniony na zdjęciu, będzie idealnym wspomnieniem wakacyjnej beztroski.

Inspirująca Chania nocą

Oświetlone nadmorskie kawiarnie, wąskie uliczki Kastelli i zachwycający port wenecki zbudowany w XIV wieku – Chania nocą jest najbardziej magicznym miejscem na Krecie. Wybierzcie się tu na spacer po zachodzie słońca, przysiądźcie w jednej z restauracji, aby delektować się tradycyjną grecką kuchnią i sfotografujcie wszystko to, co obudzi w was artystyczną duszę, a zapewniamy, że takich miejsc będzie dużo – Koum Kapi, malownicza dzielnica na wschodnich obrzeżach miasta, przepiękny kościół Agios Nikolaos czy forteca Firkas.

Agios Nicolaos

Przepiękna miejscowość, położona przy malowniczym jeziorze Voulismeni, w którym według legend kąpała się bogini Atena. Malownicza zatoka Mirabello to idealne miejsce na romantyczne spacery. Jeśli chcecie odkryć tętniące życiem miasteczko, spacerować wąskimi uliczkami między restauracjami i sklepikami z lokalnymi produktami to powinniście przyjechać tu na wczasy. Znajdziecie tu hotele o wysokim standardzie z wygodną formułą all inclusive, jak i kameralne obiekty, prowadzone przez greckie rodziny – wszystko, co niezbędne, aby spędzić wymarzone wakacje.

Jaskinia Dikte

Przejeżdżając przez piękny płaskowyż Lasithi, warto się zatrzymać i zwiedzić jaskinię Dikte, mityczne miejsce narodzin greckiego boga, Zeusa. Położenie na zboczu gór pozwala podziwiać malownicze widoki, a prowadzące do niej strome schodki poczuć niepowtarzalną atmosferę tego miejsca. Formy naciekowe, które zobaczycie wewnątrz z pewnością zostawią niezatarty ślad w waszej pamięci, tym bardziej, jeśli uwiecznicie je na zdjęciu.

Malownicze wąwozy Samaria, Agia Irini i Topolia

W paśmie Gór Białych znajdziecie najdłuższy suchy wąwóz w Europie! Samaria liczy 500 metrów wysokości i 3 metry szerokości. Jest to jedyne miejsce na Krecie, gdzie spotkacie urocze kozy kri-kri, które stały się symbolem wyspy. Przejście szlaku zajmuje około 6 godzin, a znajdziecie tu mnóstwo malowniczych widoków, które warto utrwalić na zdjęciu. Wąwóz Agia Irini jest mniej popularny, ale równie piękny jak Samaria. Osoby, które kochają dziką naturę mogą przejść wąwóz Topolia i wejść do jaskini Agia Sofia.

Niezapomnianych wakacji i pięknych zdjęć z Krety życzy zespół FLY.PL!

 

FLY.PL