Wakacje Albania

  Albania koronawirus – otwarcie granic dla turystów

  Komunikaty
  Magdalena Łysik

  Albania na wakacje 2020 – kiedy Albania otworzy granice dla turystów i jak będą wyglądały wczasy w tym kraju? Przedstawiamy aktualne informacje o podróżowaniu do Albanii

  Albania to kraj, w którym coraz bardziej rozwija się turystyka. Z roku na rok coraz więcej osób wybiera wakacje w Albanii, by odkrywać jej niesamowite zakątki. W czasie epidemii koronawirusa Albania zdecydowała się na podjęcie aktywnych działań i zastosowanie licznych restrykcji, w tym samoizolacji społeczeństwa.

  Od ogłoszenia pierwszych przypadków wprowadzono kwarantannę dla przybywających z zagranicy, następnie zamknięto granice, szkoły i przedszkola a także wprowadzono zakaz zgromadzeń i godzinę policyjną. Liczne restrykcje oraz wysokie kary za ich łamanie przyniosły pozytywne skutki, zdecydowana większość odnotowanych osób wyzdrowiała a nowe przypadki były nieliczne, dlatego w kwietniu i maju kraj rozpoczął stopniowe łagodzenie obostrzeń.

  Albania otwarcie granic

  Od 1 czerwca Albania otworzyła granice lądowe z sąsiednimi państwami. Oznacza to, że można swobodnie wjeżdżać i wyjeżdżać na teren Albanii środkami transportu. Przyjeżdżających nie będzie obowiązywała 14-dniowa kwarantanna.

  Źródło: http://www.ambasadat.gov.al/poland/en/announcement

  Albania nie należy do Unii Europejskiej. Otwarcie lotnisk Albanii uzależnione jest od decyzji krajów członkowskich UE. Wstępne informacje wskazują, że pierwsze samoloty wystartują do Albanii jeszcze w czerwcu. Nie jest to jednak informacja potwierdzona, o decyzjach władz będziemy informować na bieżąco.

  [Aktualizacja 01.07.2020]

  Już niedługo polecimy na wczasy w Albanii! Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w Polsce, ruch lotniczy z Albanią zostaje wznowiony od 1 lipca 2020 r. Pierwsze samoloty czarterowe wystartują z Polski do albańskich kurortów w połowie miesiąca.

  Co musisz zrobić przed wyjazdem do Albanii?

  Każda osoba podróżująca do Albanii musi mieć przy sobie wypełniony i wydrukowany druk wjazdowy – POBIERZ DRUK WJAZDOWY.

  Albania koronawirus wakacje

  Po długim czasie izolacji władze Albanii zdecydowały, że od 10 czerwca w kraju zostaną otwarte plaże. Prognozowana data wznowienia realizacji wycieczek do Albanii przez polskie biura podróży to połowa lipca. Wakacje 2020 będę nieco inne, ponieważ koniecznie będzie zachowanie środków ostrożności i dystansu społecznego, a także noszenie maseczek w samolotach i na lotniskach. O wprowadzanych zasadach bezpieczeństwa w Albanii będziemy informować na bieżąco.

  [Aktualizacja 25.06.2020]

  Podstawowe zasady bezpieczeństwa:

  - korzystanie z maseczek ochronnych nie jest obowiązkowe;

  - leżaki będą dostępne wyłącznie na plażach hotelowych; na plażach ogólnodostępnych nie będzie możliwości wypożyczenia leżaków;

  - w hotelach mają być dostępne środki dezynfekujące; pokoje w hotelach będą sprzątane pod nieobecność gości przez personel wyposażony w środki ochrony indywidualnej.

  Wakacje 2020 w Albanii - sprawdź oferty!

  FLY.PL