Wczasy Bułgaria

  Bułgaria koronawirus – otwarcie granic dla turystów [Aktualne informacje]

  Komunikaty
  Maciej Strzelecki

  Bułgaria wakacje 2020 – granice już otwarte dla większości państw Unii Europejskiej w tym Polski. Sprawdź, jak wyglądają wczasy w Bułgarii. Informacje wjazdowe i środki ostrożności

  Otwarcie granic w Bułgarii

  Bułgaria otwarcie granic dla turystów wyznaczyła już na 1 czerwca. Koronawirus w Bułgarii nie rozprzestrzenił się w tak dużym stopniu, jak w innych miejscach, dzięki czemu kraj ten znacznie szybciej mógł wprowadzić zniesienie obostrzeń w przemieszczaniu się i przygotować się na wakacje 2020. Turystyka w Bułgarii to ważny sektor gospodarki, dlatego prowadzone są rozmowy o uruchomieniu połączeń czarterowych i połączeń do Słonecznego Brzegu i Złotych Piasków nawet od 15 czerwca. O skutkach negocjacji i uruchomieniu siatki połączeń z Polski będziemy informować na bieżąco.

  [Aktualizacja z 17.06.2020]

  Rozpoczynamy sezon na urlop w Bułgarii! Wraz ze wznowieniem międzynarodowego ruchu lotniczego z Polski, 17 czerwca rano wyleciał pierwszy samolot na lotnisko w Burgas. W chwili obecnej loty odbywają się wyłącznie liniami Wizzair, loty czarterowe nie zostały na razie wznowione. Na wypoczynek w Bułgarii możemy na razie wybrać się z wybranymi biurami podróży, m.in. Exim Tours, Oskar, TOP Touristik oraz Prima Holiday.

  [Aktualizacja z 30.06.2020]

  Od początku lipca ruszają loty czarterowe do Bułgarii. Zapraszamy do rezerwacji wyjazdów nad Morze Czarne!

  Wakacje w Bułgarii bez kwarantanny

  Rząd Bułgarii potwierdził, że wraz z otwarciem granic dla ruchu międzynarodowego zniesiona zostaje 14-dniowa kwarantanna po przyjeździe. Warunki wjazdowe na wakacje w Bułgarii w czasach koronawirusa nie są jednak takie same dla wszystkich. Kwarantanna w Bułgarii (lub okazanie negatywnego wyniku testu) będzie nadal obowiązywać dla wybranych krajów tzw. podwyższonego ryzyka. Nie dotyczy to jednak podróżnych z Polski, którzy mogą swobodnie lecieć na wczasy do Bułgarii bez kwarantanny i bez testów.

  Co w przypadku konieczności odbycia kwarantanny w Bułgarii?

  Osoby z objawami COVID-19 podczas wakacji w Bułgarii będą odseparowani od pozostałych gości hotelowych i będą przebywać w innej części hotelu lub w przypadku takiej konieczności będą hospitalizowani. Kwarantannie podlegają wszyscy członkowie rodziny. Klienci znajdować się będą pod opieką hotelu i rezydenta. Klienci podczas kwarantanny na wakacjach w Bułgarii mogą korzystać z pełnego serwisu All Inclusive.

  Koszty leczenia w razie zarażenia koronawirusem na terenie kraju będą pokrywane przez ubezpieczenie zdrowotne, fundusz zdrowia lub na koszt własny turysty. Przed wyjazdem na wakacje do Bułgarii warto upewnić się, że wybrana przez nas polisa ubezpieczeniowa obejmuje koszty leczenia w przypadku zakażenia koronawirusem oraz czy ubezpieczyciel lub organizator pokryją koszty powrotu do kraju, ponieważ warunki te mogą różnić się zależnie od wybranego wariantu.

  Ubezpieczenie podróżne a COVID-19 ­­­– które wybrać?

  Koronawirus Bułgaria – nowe warunki wjazdowe

  Od podróżnych z Polski nie będą wymagane testy na koronawirusa przy wjeździe do Bułgarii. Konieczne natomiast będzie podpisanie oświadczenia, zgodnie z którym potwierdzimy, że nie przebywamy na kwarantannie, nie jesteśmy zarażeni koronawirusem oraz zobowiązujemy się do przestrzegania wymogów sanitarnych obowiązujących na terenie Bułgarii. W ten sposób turyści potwierdzają, że akceptują warunki pobytu w Bułgarii.

  Bułgaria koronawirus a wakacje 2020 – procedury bezpieczeństwa i ważne informacje dla turystów

  Jak funkcjonują hotele w Bułgarii? Początkowo hotele w Bułgarii przyjmowały wyłącznie gości ze swojego kraju. Od początku czerwca hotele stopniowo się otwierały, a w pełni zaczęły funkcjonować po wznowieniu połączeń czarterowych. Władze Bułgarii zapewniają, że hotele są przygotowane na przyjęcie turystów oraz zapewnienie im komfortowych i bezpiecznych wakacji. Obiekty noclegowe są przygotowane na ewentualność wystąpienia zakażeń koronawirusem wśród gości. W przypadku potwierdzenia zarażenia takie osoby zostaną odizolowane, bez konieczności zamykania całego obiektu. W hotelach mają pozostać wolne pokoje w przypadku potrzeby izolacji.

  Niezbędne do zachowania bezpieczeństwa na wczasach w Bułgarii będzie utrzymywanie dystansu. W hotelu będą obowiązywały m.in. 2 metrowe odstępy między stolikami.

  [Aktualizacja 15.06.2020]

  Warunki bezpieczeństwa w hotelach:

  • Baseny są otwarte dla wypoczywających gości, leżaki przy basenach są rozstawione z zachowaniem bezpiecznej odległości od 1,5 do 3 m.
  • Obsługa hotelowa jest zobowiązana do stosowania środków ochrony osobistej.
  • W restauracjach ograniczono liczbę osób mogących siedzieć przy jednym stoliku. Stoły będą ustawione w odległości min. 2 metrów.
  • Hotele funkcjonują w formule All Inclusive, ale posiłki są podawane przez obsługę hotelu.
  Transfer i procedury na lotnisku
  • Lotnisko zostało wyposażone w ogólnodostępne środki do dezynfekcji. Obsługa lotniska jest zobowiązana do stosowania środków ochronnych. Dezynfekowane będą urządzenia do kontroli.
  • Przed wejściem na lotnisko jest mierzona temperatura. Na terenie lotniska mogą przebywać wyłącznie pasażerowie.
  • Obowiązkowy dystans między pasażerami wyznaczają markery podłogowe.
  • Autokary transferowe są wyposażone w środki dezynfekujące. Kierowca jest zobowiązany do stosowania środków ochrony osobistej. Pojazdy są regularnie dezynfekowane.
  [Aktualizacja 23.06.2020]

  Noszenie maseczek (lub innych środków zakrywających usta i nos) w zamkniętych przestrzeniach publicznych jest obowiązkowe. Wyjątek stanowią restauracje i lokale gastronomiczne.

  Wydarzenia sportowe mogą się odbywać z publicznością, przy zapełnieniu 50% miejsc i z zachowaniem odległości 1,5 m między widzami. Te same wytyczne dotyczą wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych oraz dyskotek i klubów nocnych.

  [Informacje będą uzupełniane na bieżąco]

  Koronawirus Wakacje 2020 – dowiedz się więcej!

  FLY.PL